REKLAMA
     
REKLAMA

 

Drogi

Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba wziął udział w uroczystości podpisania umowy na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od miejscowości Rzędzianowice do ulicy Sienkiewicza w Mielcu, która już za dwa lata stanie się dla naszego miasta drugą przeprawą mostową na rzece Wisłoce.
 
Będzie to pierwszy etap budowy tzw. północnej obwodnicy Mielca, która wyprowadzi ruch kołowy z miasta i specjalnej strefy ekonomicznej w kierunku Tarnowa. Koszt tej inwestycji to 38 mln 219 tys. zł. Przetarg na wykonanie projektu i jego realizację wygrała firma Budimex, z której przedstawicielem stosowną umowę podpisał dziś Marszałek Władysław Ortyl. 
 
W tej historycznej chwili oprócz prezydenta Mielca udział wzięli przedstawiciele samorządów, które będą brały udział w realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia. Są to Starostwo Powiatowe w Mielcu oraz Gmina Wiejska Mielec, Gmina Czermin i Gmina Wadowice Górne.  

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

Północna obwodnica Mielca połączy drugi most na Wisłoce z niedawno powstałą wschodnią obwodnicą miasta oraz z miejscowością Piątkowiec. Inwestycja ta powinna wreszcie rozwiązać narastające od lat komunikacyjne problemy Mielca, wyprowadzając przede wszystkim ciężki ruch kołowy z miasta. Podpisana umowa zakłada, że nowy most z drogami dojazdowymi i czterema rondami będzie gotowy na koniec października 2019 roku. 
 
Zakres umowy z Budimexem obejmuje także opracowanie dokumentacji projektowej (projekt budowlany i wykonawczy) na budowę kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 z wiaduktem drogowym nad ul. Sienkiewicza w Mielcu oraz nad linią kolejową, który umożliwi bezkolizyjny przejazd nad nimi aż do skrzyżowania ul. Kosmonautów z ul. Szybowcową. 
 
- Gdy gotowy będzie projekt, wtedy przetarg na wyłonienie wykonawcy tej części obwodnicy przeprowadzi starostwo powiatowe, które na mocy podpisanego w grudniu ubiegłego roku listu intencyjnego będzie organem prowadzącym tą część inwestycji. Sfinansuje ją głównie miasto, które na prace projektowe przeznaczyło już 100 tys. zł, natomiast na wykonanie tego zadania w budżecie miasta Mielca na rok 2017 zarezerwowano 3,5 mln zł. Taka sama kwota jest przewidywana w wydatkach na rok 2018 - przekazuje Anna Karwacka, kierownik Biura Promocji i Obsługi Inwestora.
 
Tuż po uroczystym podpisaniu umowy prezydent Daniel Kozdęba podjął rozmowy z przedstawicielami firmy Budimex umawiając się na robocze spotkanie w sprawie projektu wiaduktu nad ulicą Sienkiewicza i linią kolejową.  – Szczególnie zależy mi na tym, aby przy projektowaniu tej tak ważnej dla mieszkańców naszego Miasta inwestycji wziąć pod uwagę m.in. powstanie sieci ścieżek rowerowych i chodników. Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów jest dla mnie priorytetem – podsumował Prezydent Daniel Kozdęba.
 
k

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-05-18 22:33:20) lukasz200992

  A Ortylowi zalezy na rowerzystach?

  Wydaje mi sie, ze nie bo nie bedzie sciezki na moscie oraz dojazdach. Jeszcze okaze sie, ze Ortyl nie zalatwi difinansowana na wiadukt to bedzie duzy minus, ktory zaskotkuje przy najblizszych wybirach.

 • (2017-05-18 12:13:04) diphisli

  super układ

  Budują super układ komunikacyjny aby wygodniej i sprawniej dostarczać surowce do KronoSmrodu - obwodnica prawie ociera się o ogrodzenie KronoSyfu.

 • (2017-05-18 11:48:14) Mielecki

  Robicie to za nasze pieniądze, więc żadna łaska,

  gorzej, że robicie to za pieniądze, których już nie macie a odsetki od zadłużeń będą spłacać jeszcze kolejne pokolenia mielczan - tylko czekać jak sobie podbijecie wszystkie miejskie opłaty. Natomiast nadzwyczajna przychylność dla Krono i zezwolenie największemu trucicielowi na robienie jeszcze większego syfu w okolicy i niszczenie zdrowia mieszkańców, już nie było robione za nasze pieniądze - więc za czyje ja się pytam... (taki żarcik - pytanie retoryczne) Wdzięczność mielczan poznacie na najbliższych wyborach - mielczanie pamiętają i nie dadzą się omamić takimi pokazóweczkami z naszej kieszeni.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!