REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Drogi

Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba wziął udział w uroczystości podpisania umowy na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od miejscowości Rzędzianowice do ulicy Sienkiewicza w Mielcu, która już za dwa lata stanie się dla naszego miasta drugą przeprawą mostową na rzece Wisłoce.
 
Będzie to pierwszy etap budowy tzw. północnej obwodnicy Mielca, która wyprowadzi ruch kołowy z miasta i specjalnej strefy ekonomicznej w kierunku Tarnowa. Koszt tej inwestycji to 38 mln 219 tys. zł. Przetarg na wykonanie projektu i jego realizację wygrała firma Budimex, z której przedstawicielem stosowną umowę podpisał dziś Marszałek Władysław Ortyl. 
 
W tej historycznej chwili oprócz prezydenta Mielca udział wzięli przedstawiciele samorządów, które będą brały udział w realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia. Są to Starostwo Powiatowe w Mielcu oraz Gmina Wiejska Mielec, Gmina Czermin i Gmina Wadowice Górne.  

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

Północna obwodnica Mielca połączy drugi most na Wisłoce z niedawno powstałą wschodnią obwodnicą miasta oraz z miejscowością Piątkowiec. Inwestycja ta powinna wreszcie rozwiązać narastające od lat komunikacyjne problemy Mielca, wyprowadzając przede wszystkim ciężki ruch kołowy z miasta. Podpisana umowa zakłada, że nowy most z drogami dojazdowymi i czterema rondami będzie gotowy na koniec października 2019 roku. 
 
Zakres umowy z Budimexem obejmuje także opracowanie dokumentacji projektowej (projekt budowlany i wykonawczy) na budowę kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 z wiaduktem drogowym nad ul. Sienkiewicza w Mielcu oraz nad linią kolejową, który umożliwi bezkolizyjny przejazd nad nimi aż do skrzyżowania ul. Kosmonautów z ul. Szybowcową. 
 
- Gdy gotowy będzie projekt, wtedy przetarg na wyłonienie wykonawcy tej części obwodnicy przeprowadzi starostwo powiatowe, które na mocy podpisanego w grudniu ubiegłego roku listu intencyjnego będzie organem prowadzącym tą część inwestycji. Sfinansuje ją głównie miasto, które na prace projektowe przeznaczyło już 100 tys. zł, natomiast na wykonanie tego zadania w budżecie miasta Mielca na rok 2017 zarezerwowano 3,5 mln zł. Taka sama kwota jest przewidywana w wydatkach na rok 2018 - przekazuje Anna Karwacka, kierownik Biura Promocji i Obsługi Inwestora.
 
Tuż po uroczystym podpisaniu umowy prezydent Daniel Kozdęba podjął rozmowy z przedstawicielami firmy Budimex umawiając się na robocze spotkanie w sprawie projektu wiaduktu nad ulicą Sienkiewicza i linią kolejową.  – Szczególnie zależy mi na tym, aby przy projektowaniu tej tak ważnej dla mieszkańców naszego Miasta inwestycji wziąć pod uwagę m.in. powstanie sieci ścieżek rowerowych i chodników. Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów jest dla mnie priorytetem – podsumował Prezydent Daniel Kozdęba.
 
k

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-05-18 22:33:20) lukasz200992

  A Ortylowi zalezy na rowerzystach?

  Wydaje mi sie, ze nie bo nie bedzie sciezki na moscie oraz dojazdach. Jeszcze okaze sie, ze Ortyl nie zalatwi difinansowana na wiadukt to bedzie duzy minus, ktory zaskotkuje przy najblizszych wybirach.

 • (2017-05-18 12:13:04) diphisli

  super układ

  Budują super układ komunikacyjny aby wygodniej i sprawniej dostarczać surowce do KronoSmrodu - obwodnica prawie ociera się o ogrodzenie KronoSyfu.

 • (2017-05-18 11:48:14) Mielecki

  Robicie to za nasze pieniądze, więc żadna łaska,

  gorzej, że robicie to za pieniądze, których już nie macie a odsetki od zadłużeń będą spłacać jeszcze kolejne pokolenia mielczan - tylko czekać jak sobie podbijecie wszystkie miejskie opłaty. Natomiast nadzwyczajna przychylność dla Krono i zezwolenie największemu trucicielowi na robienie jeszcze większego syfu w okolicy i niszczenie zdrowia mieszkańców, już nie było robione za nasze pieniądze - więc za czyje ja się pytam... (taki żarcik - pytanie retoryczne) Wdzięczność mielczan poznacie na najbliższych wyborach - mielczanie pamiętają i nie dadzą się omamić takimi pokazóweczkami z naszej kieszeni.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Listopad

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!