REKLAMA
     
REKLAMA

 

Edukacja

Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego z sukcesem kontynuuje praktyki zagraniczne w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) realizowanego na zasadach ERASMUS+.Na przełomie listopada i grudnia 2016 r. grupa 14 uczniów odbyła 4-tygodniowe praktyki zawodowe w Niemczech, pracując w hotelach i restauracjach na terenie Turyngii i Hesji. Była to już trzecia z kolei grupa, która odbyła podobne praktyki u naszych zachodnich sąsiadów. I to nie koniec, ponieważ na październik 2017 r. planowany jest kolejny wyjazd. Tym razem będą to uczniowie kształcący się w zawodzie: technik hotelarstwa. Została już zakończona procedura rekrutacyjna, a przyszli praktykanci przygotowują się już do wyjazdu, biorąc udział w programie zajęć przygotowawczych.

Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie nieodpłatne dzięki wsparciu środków europejskich w ramach programu PO WER. Szkoła zapewnia uczestnikom wszystko, co jest konieczne do realizacji tego przedsięwzięcia- koszty podróży, ubezpieczenia i pobytu na stażu oraz kieszonkowe.

Inicjatorem tego programu jest dyrektor ZS Zbigniew Witek, a koordynatorem realizacji projektu nauczyciel języka niemieckiego Paweł Rzeźnik.

Dyrekcja szkoły czyni również starania o praktyki zagraniczne dla uczniów z zawodów technik elektronik, technik elektryk oraz technik mechatronik. Uczniowie starający się do popularnego Elektryka będą zatem mogli szlifować swoje praktyczne umiejętności u naszych zachodnich sąsiadów w Berufsschule w Elmshorn. W roku 2013 wspólnie z Berufliche Schule w Elmshorn realizowaliśmy projekt pod nazwą „Niemiecko-polska wymiana partnerska techników elektroników i elektryków”. Projekt był realizowany w ramach programu „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” w ramach działania 3.4.2 POKL realizowanego na zasadach Programu Leonardo da Vinci, w ramach którego młodzież obydwu szkoł uczestniczyła w 2-tygodniowych praktykach zawodowych w Mielcu i w Elmshorn.

Projekt osiągnął założone cele. Przyniósł młodzieży nowe doświadczenia osobiste i zawodowe, a obydwie szkoły otworzył na dalszą współpracę. Efektem tej współpracy jest otrzymanie od szkoły z Elmshorn wyposażenia do pracowni elektrycznej i mechatronicznej. Dzięki temu szkoła podnisoła standardy kształcenia zawodowego i zyskała na poprawie wizerunku w otoczeniu. W ramach dalszej współpracy w 2016 roku gościliśmy w naszej szkole grupę młodzieży wraz z opiekunami z Elmshorn. Podczas wizyty młodzież wspólnie uczyła się i spędzała czas wolny.

We wrześniu 2017 roku w ramach kolejnego projektu odwiedzi naszą szkołę grupa nauczycieli z Niemiec, którzy będą wspólnie pracować z naszymi nauczycielami w pracowniach udostępnionych przez szkołę w Elmshorn. Liczymy na to, że nasza dalsza współpraca zaowocuje następnym projektem dla młodzieży w roku 2018. Starania o kolejny projekt czyni nauczycielka języka niemieckiego Ewa Bożek. Obecnie w prasie lokalnej w Elmshorn ukaże się przygotowany przez panią Ewę Bożek i pana Janusza Kotarbę artykuł o naszej szkole oraz współpracy z Berufliche Schule w Elmshorn. Artykuł ten opisuje charakter naszej szkoły, etapy współpracy ze szkołą w Elmshorn, dynamiczny rozwój i działalność firm w naszej Strefie Ekonomicznej, możliwości spędzania czasu wolnego w Mielcu i jego okolicach. Tak więc jest to pozytywny obraz naszej szkoły i regionu.

Kolejnym etapem współpracy europejskiej jest realizowany w naszej szkole program E-Twinning „Pełni energii! Voll von Energie!”. Jest to 6-miesięczny projekt prowadzony przez Lycée professionnel Auguste Bartholdi, BARENTIN Francja i Ewę Bożek, Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego Polska.

Celem projektu jest lepsze poznanie siebie nawzajem wykorzystując w tym celu znajomość języka niemieckiego i angielskiego. Uczniowie będą wymieniać się informacjami na temat szkoły, praktyki i oczywiście informacjami na swój temat. Chcemy, aby uczniowie otworzyli się na inną kulturę, doskonalili swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem obcym z zakresu technologii informacyjnej oraz potrafili godnie reprezentować swoją placówkę za granicą. Ich zadaniem jest przygotowanie krótkiej prezentacji multimedialnej na swój temat w języku angielskim i niemieckim, następnie nagrają krótki film (lub wykonają serię zdjęć) prezentując swoją szkołę. Uczniowie będą wypowiadać się na temat pracy, praktyki, udzielając odpowiedzi na pytania z ankiety przygotowanej przez uczniów ze szkoły- partnera.

Dyrekcja szkoły zaprasza uczniów gimnazjów, którzy chcą uczestniczyć w opisanych przedsięwzięciach i tym samym realizować swoje zawodowe zainteresowania.Materiał promocyjny.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Kwiecień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!