REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

EdukacjaPrzed rokiem Zarząd Powiatu zawarł cztery priorytety dla swoich szkół. – Wszystkie te cztery priorytety zostały zrealizowane – mówi Andrzej Bryła, członek Zarządu Powiatu zajmujący się oświatą.

Pod koniec każdego roku Zarząd Powiatu przedstawia Radzie Powiatu informację o stanie realizacji zadań oświatowych za poszczególny rok szkolny. Na ostatniej sesji Andrzej Bryła przypomniał, że przed rokiem postawiono cztery priorytety na 2017 rok. Jego zdaniem wszystkie zostały zrealizowane.

Pierwszym priorytetem była realizacja i dokończenie inwestycji w szkołach. Tu sztandarowymi inicjatywami była chociażby zakończona niedawno budowa nowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół im. Groszkowskiego, czy wciąż będąca na ukończeniu budowa boisk sportowych przy Zespole Szkół Technicznych. Ponadto powiat przeprowadził szereg prac remontowych, spośród których wymienić można remont sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego czy termomodernizację w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


Kolejny priorytet to kontynuacja działań zmierzających do przekazania do prowadzenia przez stowarzyszenie szkoły w Radomyślu Wielkim. Jak wiadomo w czerwcu tego roku Stowarzyszenie Nasza Gmina przejęła szkołę od powiatu.

Trzecim priorytetem wyznaczonym przed rokiem było monitorowanie właściwego funkcjonowania Centrum Obsługi Jednostek – organu powołanego przez powiat do wspólnego zawiadywania częścią finansową i kadrową szkół i placówek oświatowych powiatu. Jak mówi Andrzej Bryła, COJ wciąż jest jednostką młodą, dlatego należy dokładnie przyglądać się jej funkcjonowaniu.

Ostatnim priorytetem na 2017 r. było stworzenie stałego systemu wsparcia psychologiczno-psychiatrycznego dla uczniów.– Cały czas przekazujemy środki na utrzymanie psychiatrów dziecięcych jak i neurologa dziecięcego. Prowadziliśmy też dużą akcję „Lepiej grać, niż ćpać” w zakresie tego priorytetu – powiedział Bryła.

ks


Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-12-09 08:47:03) mielecpany

  Czas na zmiany

  Przyjęte przez Pana kryteria oceny i wymagania stawiane pracownikom powinny być im znane. Ponadto powinny być związane z obowiązkami wyznaczonymi pracownikowi na powierzonym mu stanowisku. Pracownicy muszą mieć możliwość zapoznania się z dokonaną przez Pana oceną ich pracy i kompetencji, gdyż mają oni prawo odwołać się do sądu pracy podważając zarówno tryb dokonanej oceny, jak i jej treść merytoryczną.

 • (2017-12-08 15:45:02) jaga@

  do JoeMonster

  Dzięki za odzew. Radzę sprawdzić działalność pana Bryły. może to lapsus, a może krecia robota. Należy publicznie prostować przekręty. Gdy mówimy o dzieciach, a szczególnie tak zwanych "trudnych" to każdemu myślącemu człowiekowi powinna zapalić się w mózgu alarmowa lampka - Stop. Diagnoza choroby psychicznej kaleczy na całe życie, a jest zbyt często nadużywana w walce politycznej i walce o stołki. A wszystko zaczyna się od nauczycielek i pedagogów szkolnych umaczanych w system. Chrońmy dzieci.

 • (2017-12-07 18:08:02) JoeMonster

  Chyba nie wiadomo...

  Stowarzyszenie Nasza Gmina nie ma nic do szkoły w Radomyślu Wielkim. Kolejny raz portal piszę nieprawdziwą informację, a może pan Bryła nie wie komu szkołę przekazał... Stowarzyszenie "Szkoła dla Wszystkich" prowadzi Zespół Szkół w Radomyślu Wielkim.

 • (2017-12-07 12:58:54) jaga@

  !!!!!! - ?

  Co u licha! Interesuje mnie szczególnie 4- priorytet. Gdzie na ten temat znajdę obszerną informację. Radomyśl to tykająca bomba ideologiczno- propagandowa. Wskazany wgląd z program nauczania. Pranie i prasowanie mózgu, a dla niepokornych psychiatryk. Ćpanie- hmm ....., czy aby na pewno.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!