REKLAMA
     
REKLAMA

 

EdukacjaAż trzy szkoły średnie prowadzone przez Powiat Mielecki zajęły wysokie miejsca w prestiżowym Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy 2018”. Najlepsze placówki wybrane zostały już po raz dwudziesty.

- Tytuł „Złotej Szkoły” w zestawieniu techników otrzymało Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu. Ten dobry wynik świadczy o spełnieniu przez szkołę czterech podstawowych kryteriów: osiąganiu sukcesów w olimpiadach oraz dobrych wynikach matur z przedmiotów obowiązkowych, przedmiotów dodatkowych oraz egzaminów zawodowych – przekazuje Monika Piątek z Wydziału Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Mielcu.

Warto dodać, że szkoła – po raz pierwszy w historii – została sklasyfikowana również w Rankingu Szkół Olimpijskich, obejmującym 200 przodujących liceów i techników.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


Powiat Mielecki może być dumny również z liceów. Tytuł „Srebrnej Szkoły” trafił w tym roku do II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu, które w skali kraju znalazło się na 118 miejscu, zaś w skali województwa – na miejscu piątym. Szkoła została uwzględniona również w „Rankingu Maturalnym Liceów 2018” zajmując 111 miejsce na 500 szkół z całej Polski.

W rankingu najlepszych placówek nie zabrakło także I Liceum im. Stanisława Konarskiego w Mielcu – w tym roku przyznano jej tytuł „Brązowej Szkoły” w kategorii liceów.

- Na sukcesy naszych powiatowych szkół składają się pojedyncze sukcesy uczniów oraz zaangażowanie dyrekcji i nauczycieli. Serdecznie gratulujemy dziś wszystkim, którzy swoimi działaniami przyczynili się do uzyskania tytułów złotych, srebrnych i brązowych szkół. Życzę, by podobnych osiągnięć było jeszcze więcej – mówi starosta Zbigniew Tymuła.

k

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Kwiecień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!