REKLAMA
     
REKLAMA

 

EdukacjaJuż po raz dziesiąty Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu zorganizował Targi Edukacyjne „I co dalej Gimnazjalisto?”. Ofertę praktycznie wszystkich placówek ponadgimnazjalnych z terenu powiatu mieleckiego poznać mogli młodzi mielczanie, przed którymi już wkrótce decyzja o wyborze nowej szkoły.

W 2005 roku Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. Ks. Romana Sitki w Mielcu po raz pierwszy zorganizował Targi Edukacyjne „I co dalej Gimnazjalisto?”. Celem było umożliwienie uczniom i rodzicom osiągnięcia takiego stopnia wiedzy na temat pełnej oferty szkół ponadgimnazjalnych, która umożliwi podjęcie trafnej decyzji w wyborze dalszego kierunku kształcenia.

Targi to impreza edukacyjna o sporym zasięgu. Jak wyliczyli organizatorzy – przez 10 lat targi odwiedziło ponad 10 tysięcy gimnazjalistów poszukujących informacji na temat możliwości zdobywania wiedzy i kształcenia się w wymarzonej szkole. W jednym czasie i miejscu młodzi ludzie mogą porównać oferty edukacyjne wybranych szkół, porozmawiać z uczniami i nauczycielami szkół do których mają zamiar złożyć aplikację.


 

 


- Przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych dokładają ogromnych starań, aby gimnazjaliści mogli podjąć właściwą decyzję w wyborze swojej drogi kształcenia – mówi Marta Mysona, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu. – Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Narodowego Banku Polskiego na projekt pn. „Moja droga do sukcesu”, co pomogło nam wynająć sale, zorganizować projekcję filmu dotyczącego ekonomii oraz zakupić nagrody w loterii dla uczniów klas trzecich gimnazjów – dodaje.

Mysona przyznała, że kiedy ZSE w 2005 roku po raz pierwszy przygotował Targi, nikt nie spodziewał się tak ogromnego zainteresowania. Plan zakładał jednorazową organizację wydarzenia. Szybko okazało się jednak, że jest potrzeba kontynuacji. Dzisiaj Targi są bardzo ważnym elementem promocji oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta i powiatu mieleckiego.

Im dalej tym wyborów będzie coraz więcej i będą one coraz trudniejsze. Być może jest to pierwszy tak ważny wybór w waszym życiu. Dziesiąte Targi wychodzą naprzeciw tym dywagacjom, bo oto pięknie przygotowane stanowiska i oferty przez starszych kolegów pomogą gimnazjalistom wybrać jak najlepszą szkołę – powiedziała Maria Napieracz, wicestarosta powiatu mieleckiego.Obecny na Targach wiceprezydent Jan Myśliwiec, wieloletnie dyrektor Zespołu Szkół Technicznych dziękował za kolejną edycję imprezy. – Każde to przedsięwzięcie pomaga przy podjęciu bardzo ważnych decyzji. Wybór spośród tak szerokiej oferty jest bardzo trudny. Przede wszystkim trzeba się jednak kierować tym, co komu najlepiej wychodzi – który przedmiot, który kierunek techniki i dział wiedzy najbardziej kogo interesuje. Najwspanialej jest bowiem wtedy, kiedy pasja staje się źródłem życia - powiedział Myśliwiec.

X edycję Targów Edukacyjnych „I co dalej Gimnazjalisto?” odwiedziło w sumie kilkaset młodych osób. Portal hej.mielec.pl był patronem medialnym wydarzenia.ks

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!