REKLAMA
     
REKLAMA

 

Interwencje czytelników

Wracający niczym bumerang problem blokujących ul. Wojska Polskiego tirów wciąż nie jest rozwiązany. Co gorsza, nie widać jednoznacznej recepty na jego rozwiązanie.W poranek i godziny dopołudniowe na fragmencie ul. Wojska Polskiego biegnącym prosto do siedziby firmy - mieleckiego producenta płyt wiórowych - znów pojawiły się problemy z zablokowanymi dwoma pasami ruchu. To niestety coraz częstszy widok na tym odcinku drogi.

We wtorek 15 maja dwupasmowy korek tirów ciągnął się aż za skrzyżowanie z drogą w kierunku osiedla Mościska. W efekcie kierowcy chcąc jechać w stronę strefy byli niejako zmuszani do jazdy pod prąd – przeciwległymi pasami ruchu lub do zawrócenia.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Problem był już wielokrotnie zgłaszany przez mieszkańców na spotkaniach dotyczących uciążliwości w funkcjonowaniu firmy – producenta płyt wiórowych. Praktycznie każdorazowo w takich sytuacjach – na wyraźne zgłoszenia mieszkańców do policji – na miejscu pojawiają się funkcjonariusze wymuszając odblokowanie drogi.

Niestety – co pokazuje przykład wtorku 15 maja – problem nie jest rozwiązany. Liczebność tirów oczekujących na rozładunek sprawia, że kierujący pojazdami ciężarowymi nawet nie próbują lokować się na przyzakładowym parkingu. W efekcie może dochodzić do niebezpiecznych i spornych sytuacji na drodze.

dw

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-05-17 14:25:15) Omann

  do wilko

  Od strony lotniska miał być przecież to się wszyscy mieszkańcy buntowali. Kronospan cokolwiek nie zrobi już to się wszyscy buntują, a może część inwestycji by odciążyła miasto.

 • (2018-05-16 15:46:33) wilko

  Omann - o jakim parkingu piszesz?

  Napisz coś więcej. Tereny mają wykupione wokoło - mogą zorganizować postoje - ale pewnie kierowcy pchają się kto pierwszy...

 • (2018-05-16 13:48:54) Omann

  Parking

  Miał być parking, wszyscy się zbuntowali, to teraz są efekty.

 • (2018-05-16 11:27:11) ~

  Kierowca nie ma prawa blokować drogi innym uczestnikom ruchu drogowego, więc należy się mandacik. Krono może przenieść swoją bramę w głąb starej drogi, którą to nabył w niewyjaśnionych okolicznościach dawno temu, wszystkie ciężarówki się tam zmieszczą. Zgłaszać blokowanie drogi odpowiednim służbom.

 • (2018-05-16 08:28:39) ~

  Nie można blokować ruchu drogowego bez powodu, więc jeśli kierowcy czekających ciężarówek dostają mandaty, to tak ma być, bo tworzą sztuczny korek, a wymówka, że to czekanie na rozładunek to bzdura, bo to nie jest granica państwa, ani droga bez wyjazdu. No chyba, że wykładnikiem prawa w Mielcu jest Kronospan i to Kronospan wyznacza standardy ruchu drogowego w Mielcu - wówczas Policja mandatów wystawiać nie będzie.

 • (2018-05-16 08:18:59) wilko

  Junior12

  skoro każą łamać przepisy - to może warto zmienić pracę?

 • (2018-05-16 08:16:04) wilko

  lukasz200992 - jaki wiazd?

  rozwiń temat, czy mówisz o tej ziemi od strony lotniska, która został im sprzedana? Już zwożą odpady, a jeszcze nie odpalili nowej suszarni - wtedy się zaczną korki.

 • (2018-05-16 08:13:39) Junior12

  "Trzeba zgłaszać"?

  Rozumiem że każdego to denerwuje ale od razu zgłaszać? Przyjeżdża policja i co? Kierowcy muszą płacić mandaty nikt pieniędzy za to zwrócić nie chce. Parking za mały i gdzieś muszą przeczekać parę minut na wjazd.

 • (2018-05-16 08:07:56) Wieśniak

  Problem sie rozwiaze jak Melnox sie wyniesie.

 • (2018-05-16 07:40:54) czytelnik_hej

  MIELEC - miasto spalania odpadów

  Kolejka śmieciarek ... w ostatnim czasie coraz więcej odpadów przyjeżdża do Mielca... masakra...

1 | 2  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Maj

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!