REKLAMA
     
REKLAMA

 

InwestycjeOtwarta na początku marca winda w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Wyspiańskiego nie ma zewnętrznego wejścia. To od początku wywołało wiele wątpliwości. Te mają być rozwiązane jeszcze w tym roku.

Gdy 2 marca starosta Zbigniew Tymuła uroczyście prezentował nową windę w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Wyspiańskiego 6 nie brakowało głosów poddających w wątpliwość sposób przeprowadzenia inwestycji. Obecny w tym czasie w urzędzie radny Marek Paprocki inwestycję określił wręcz mianem „bubla”. Powód?

Wszystko za sprawą braku wejścia do windy z zewnętrz. Skutek jest taki, że osoba niepełnosprawna chcąca skorzystać z dobrodziejstwa windy musi się do niej dostać pokonując schody wewnątrz budynku (jest tu zamontowany podnośnik dla wózków) oraz kilkadziesiąt metrów korytarza przerywanego ciężkimi drzwiami wewnętrznymi. Tymuła już wtedy sygnalizował, że w planach jest budowa nowego wejścia, który ten problem rozwiąże.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


Dzisiaj urzędnicy przygotowali już dokumentację na budowę dodatkowego wejścia – pojawi się ono w bezpośrednim sąsiedztwie windy. Niestety jego powstanie wiąże się z koniecznością likwidacji dwóch pomieszczeń. Zysk będzie jednak znaczny – osoba niepełnosprawna samodzielnie będzie mogła wejść do urzędu i skorzystać z windy.

Inwestycja budowy drugiego wejścia oszacowana została na 111 tys. zł. Starostwo przygotowało już wniosek o dofinansowanie ze środków PFRON na kwotę 33 tys. zł. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozstrzygnięty, urzędnicy możliwie najszybciej mają rozpisać przetarg – by przeprowadzenie inwestycji było możliwe jeszcze w 2017 roku.

Od redakcji:
Pierwotnie w tekście artykułu, za sprawą błędu w komunikacji, podane zostały błędne kwoty dotyczące wartości szacunkowej przeprowadzenia inwestycji dodatkowego wejścia. Kwota 430 tys. zł odnosi się do inwestycji budowy windy. Dodatkowe wejście to jednak koszt 111 tys. zł.

ks

 

 

 

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!