REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

InwestycjeOtwarta na początku marca winda w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Wyspiańskiego nie ma zewnętrznego wejścia. To od początku wywołało wiele wątpliwości. Te mają być rozwiązane jeszcze w tym roku.

Gdy 2 marca starosta Zbigniew Tymuła uroczyście prezentował nową windę w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Wyspiańskiego 6 nie brakowało głosów poddających w wątpliwość sposób przeprowadzenia inwestycji. Obecny w tym czasie w urzędzie radny Marek Paprocki inwestycję określił wręcz mianem „bubla”. Powód?

Wszystko za sprawą braku wejścia do windy z zewnętrz. Skutek jest taki, że osoba niepełnosprawna chcąca skorzystać z dobrodziejstwa windy musi się do niej dostać pokonując schody wewnątrz budynku (jest tu zamontowany podnośnik dla wózków) oraz kilkadziesiąt metrów korytarza przerywanego ciężkimi drzwiami wewnętrznymi. Tymuła już wtedy sygnalizował, że w planach jest budowa nowego wejścia, który ten problem rozwiąże.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


Dzisiaj urzędnicy przygotowali już dokumentację na budowę dodatkowego wejścia – pojawi się ono w bezpośrednim sąsiedztwie windy. Niestety jego powstanie wiąże się z koniecznością likwidacji dwóch pomieszczeń. Zysk będzie jednak znaczny – osoba niepełnosprawna samodzielnie będzie mogła wejść do urzędu i skorzystać z windy.

Inwestycja budowy drugiego wejścia oszacowana została na 111 tys. zł. Starostwo przygotowało już wniosek o dofinansowanie ze środków PFRON na kwotę 33 tys. zł. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozstrzygnięty, urzędnicy możliwie najszybciej mają rozpisać przetarg – by przeprowadzenie inwestycji było możliwe jeszcze w 2017 roku.

Od redakcji:
Pierwotnie w tekście artykułu, za sprawą błędu w komunikacji, podane zostały błędne kwoty dotyczące wartości szacunkowej przeprowadzenia inwestycji dodatkowego wejścia. Kwota 430 tys. zł odnosi się do inwestycji budowy windy. Dodatkowe wejście to jednak koszt 111 tys. zł.

ks

 

 

 

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Listopad

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!