REKLAMA
     
REKLAMA

 

Inwestycje

 
W Warszawie zastępca prezydenta Tadeusz Siemek podpisał list intencyjny, potwierdzający udział Mielca w rządowym programie Mieszkanie Plus. Trwają przygotowania do tej inwestycji, w wyniku której powstać ma ponad 200 mieszkań. Bloki powstaną przy ul. Powstańców Warszawy, chociaż trwają negocjacje z mieszkańcami okolicznych osiedli, którzy zgłaszają już uwagi do tej inwestycji.

Celem rządowego programu Mieszkanie Plus jest budowa przystępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją nabycia do nich praw własności. Program skierowany jest głównie do osób pracujących, które jednak nie zarabiają na tyle dużo, aby mogły pozwolić sobie na zakup mieszkania na warunkach komercyjnych.  

Miasto Mielec już w ubiegłym roku zgłosiło wolę przystąpienia do programu Mieszkanie Plus rozpoczynając kolejne etapy przygotowań do jego wdrożenia. - Tymczasem na ostatniej sesji rady miejskiej jej wiceprzewodniczący Jakub Cena pozwolił sobie na stwierdzenie, że Mielca nie ma w gronie 70 miast zakwalifikowanych do udziału w programie Mieszkanie Plus. Jego zdaniem wynika to z rzekomych opóźnień w pracy miejskich urzędników. Informacje te są całkowicie nieprawdziwe i wprowadzają opinię publiczną w błąd – przekazuje Anna Karwacka, kierownik Biura Promocji i Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Już pod koniec ubiegłego roku w mieleckim magistracie zapadła decyzja o przeznaczeniu  pod program Mieszkanie Plus ponad dwuhektarowej działki przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Witosa. Cały czas trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na opracowanie koncepcji zagospodarowania tego terenu pod budowę kilku budynków wielorodzinnych. Planowane jest tam 200-230 mieszkań wielkości od 30-70 m kw. 
 

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


Choć plany zagospodarowania przestrzennego przewidują dla tego obszaru zabudowę wielorodzinną prowadzone są konsultacje z mieszkańcami pobliskiego osiedla, którzy zgłosili zastrzeżenia do pomysłu budowy dużych wielokondygnacyjnych budynków w pobliżu.

Kolejny etap przygotowań mieleckiego samorządu do udziału w projekcie Mieszkanie Plus zakończył się wizytą w Warszawie i podpisaniem przez zastępcę prezydenta Tadeusza Siemka listu intencyjnego. Wizyta na zaproszenie partnera finansowego projektu, jakim jest Bank Gospodarstwa Krajowego miała na celu zapoznanie się przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Mielcu ze szczegółowymi założeniami programu. 

Okazuje się, że projekt będzie prowadzony na zasadach rynkowych i będzie zarządzany przez BGK Nieruchomości S.A. Inwestycje mieszkaniowe mogą być realizowane na nieruchomościach będących obecnie w posiadaniu jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem oraz z wykorzystaniem finansowania z Funduszu zarządzanego przez BGK Nieruchomości S.A.

Mielecki magistrat w najbliższym czasie będzie analizował otrzymane założenia finansowania programu i koszty, jakie będą ponosić jego uczestnicy. Z wstępnych ocen wynika, że te koszty będą wyższe niż początkowo sądzono. Dlatego decyzja o tym, w jakim zakresie program Mieszkanie Plus będzie realizowany w Mielcu zapadnie po zapoznaniu się z wynikami przygotowywanej ankiety, która ma wstępnie określić liczbę chcących wziąć w nim udział osób.
        
Urząd Miejski w Mielcu jest zainteresowany tym, aby realizacja programu  Mieszkanie Plus odbywała się na korzystnych dla mieszkańców warunkach i aby ten program służył młodym ludziom chcącym związać swoją przyszłość z naszym miastem.  
  
m
Komentarze
dodaj komentarz
  • (2017-05-20 07:32:46) haqna

    Osiedle Młodego Robotnika II

    Przerabialiśmy ten temat za komuny. Jak się skończyło każdy wie. Programy z plusem są bardzo kosztowne a chodzi o zyskanie poparcia. Obniżcie wreszcie podatki!!! Niech każdy skorzysta na katastroficznym zadłużaniu Polski, a nie tylko nieudacznicy i nieroby.

  • (2017-05-18 10:12:41) maciej321

    wynika z tego ze w naszym kraju nie oplaca sie pracowac

    i tak za free dostaniesz potem sciema wykupia za 1zł ciekawe ile z tych osob naprawde bedzie potrzebowalo a inne np synalki i corcie pod przykrywką

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!