REKLAMA
     
REKLAMA

 

Inwestycje

Ruszył przetarg na modernizację budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kusocińskiego. Projekt nowego obiektu powstał w Autorskiej Pracowni Architektury Konrad Loesch z Nowego Sącza. Magistrat wykonawcę prac budowlanych wybierze na przełomie czerwca i lipca, sama budowa ma się zakończyć w sierpniu 2018 roku.
 
Mielecki magistrat ogłosił przetarg na przebudowę i rozbudowę Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK przy ul. Kusocińskiego 2 wraz z zagospodarowaniem terenu oraz wszystkimi niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania budynku przyłączami. To pierwszy etap prac, którego koniec przewidywany jest na koniec sierpnia 2018 roku.
 
Biblioteka z dofinansowaniem
 
Urząd Miejski szacował, że koszty całej inwestycji to około 21 milionów złotych. Napięty budżet oraz brak wysokiego dofinansowania z kontraktu terytorialnego zmusiły urzędników do zmniejszenia zakresu prac. Prawdopodobnie zrezygnowano z części inwestycji polegającej na zagospodarowaniu terenu wokół biblioteki, zmieniono też plany dotyczące wyposażenia niektórych pomieszczeń nowego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej.
 
W tegorocznym budżecie na rozpoczęcie prac przy modernizacji biblioteki zabezpieczono kwotę ponad 11 milionów złotych. W ostatnich dniach magistrat otrzymał dofinansowanie na tę inwestycję w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 – jej kwota to 5 991 205 zł.
 

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

 
Nowoczesny obiekt 
 
W efekcie inwestycji powstać ma budynek mieszczący funkcję kultury i oświaty związane z funkcjonowaniem biblioteki publicznej, tworząc zespół połączonych ze sobą pomieszczeń biurowych, pomocniczych i socjalno-bytowych. W obrębie budynku przewiduje się pomieszczenia związane z wypożyczalnią literatury popularnej, literatury pięknej, literatury naukowej, a także strefy dziecka, nastolatka i mediatekę. Będzie też salonik autorski – miejsce spotkań, pomieszczenie informacji o regionie i wystawa stała. 
 
Poziom piwnic przeznaczony zostanie na potrzeby pomieszczeń technicznych, magazynowych i obsługi budynku. Parter pełnić ma podstawową funkcję – wypożyczalnię, będzie tu hol, miejsce do wypoczynku, punkt informacji o regionie, stała wystawa, klatka schodową i windy. Przewidziano tu też miejsce na kawiarnię, szatnię oraz dostępnych z zewnątrz szalet publicznych.
Pierwsze piętro to kontynuacja pomieszczeń wypożyczalni, czytelnia, kącik dla dzieci i salonik autorski. Piętro drugie to część administracyjna, kącik nastolatka, e-czytelnia, czytelnia czasopism a także taras zewnętrzny. Powierzchnia użytkowa nowego budynku to prawie 4 tys m2. 
 
Roboty budowlane polegać będą na rozbudowie i nadbudowie istniejącego obiektu – zachowany ma zostać układ konstrukcyjny ścian i słupów oraz wykorzystanie stropów istniejącej biblioteki jako szalunków (po ich ekspertyzie i wzmocnieniu). Zdemontowane zostaną ściany działowe, okna i wyposażenie. Ten czterokondygnacyjny budynek będzie nakryty dachem płaskim, z elewacją o prostych formach – kolorystyka biała i jasno-szara. Budynek będzie też wyposażony w instalację fotowoltaiczną.
 
Modernizacja otoczenia pod znakiem zapytania
 
W zakresie infrastruktury technicznej planowane jest zlikwidowanie części przyłączy, remont kanalizacji deszczowej, zmiana przebiegu sieci grzewczej, budowę chodników, oświetlenie terenu, ukształtowanie terenów zielonych, budowa elementów małej architektury, miejsc postojowych oraz nasadzenia. Przewidziano też remont ulicy Kusocińskiego. W pierwotnym projekcie planowano także zagospodarowane obecnych boisk naprzeciwko MBP (planowano tu m.in. budowę parkingu i sceny). Powstać miał też łącznik ulic Kusocińskiego i Solskiego – prawdopodobnie na razie na tych trenach nie będą prowadzone prace.
 
Modernizację przejdzie park za budynkiem biblioteki. Pierwszą zmianą będą fontanny, które przylegać będą do nowego obiektu. Przewidziano wycinki drzew (przede wszystkim topoli), ale w projekcie określono, że za każde wycięte drzewo, w jego miejsce posadzone zostanie nowe. Ma to na celu utworzenie jednolitej kompozycji parku oraz stworzenie formacji przestrzennych. Pełen zakres prac określą jednak jeszcze miejscy urzędnicy.
 
Firmy na złożenie oferty na budowę Miejskiej Biblioteki Publicznej mają czas do 23 czerwca 2017 r. 
 
m
 
Komentarze
dodaj komentarz
  • (2017-05-18 13:39:05) Mielecki

    Każdy mieszkaniec Mielca

    wyłoży z własnych lokalnych podatków ok. 250zł - czyli np cztero-osobowa rodzina 1000zł. Bardzo łatwo zadłuża się miasto licząc na to, że ciemny lud i tak to kupi i będzie klaskał na wyborach (przy okazji tak drogiej inwestycji to i dodatkowo niejeden "kawałeczek tortu" się gdzieś zagubi) - a ciemny lud już niedługo się obudzi z podatkiem od nieruchomości większym niż wydatki na jedzenie. Albo bankrutujemy i będziemy mieć jak w Hameryce - a dokładnie to w Detroit. Niemożliwe? Tam też tak myśleli.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!