REKLAMA
     
REKLAMA

 

InwestycjeKilkanaście dni temu na terenie przy ul. Solskiego 1 uroczyście podpisano umowę na dofinansowanie przez ministerstwo sportu budowy nowej hali sportowej w Mielcu. Miasto zyska 17 mln zł. Teraz nie ma już przeciwskazań do ogłoszenia przetargu.

- Trwa analiza kosztów – mówi Jan Myśliwiec, wiceprezydent Mielca. - Jesteśmy w zasadzie codziennie w kontakcie z projektantem. Bardzo precyzyjnie liczymy pieniądze. Sam projektant mówi nam, że kwoty, które zakładaliśmy 2 lata temu nie przystają już do rzeczywistości. Do góry poszły ceny materiałów, poza tym firmy windują sobie ceny – przekonuje wiceprezydent.

Myśliwiec jako przykład podaje przetarg na przebudowę biblioteki. Miejski samorząd planował na ten cel wydatki w wysokości 19 mln zł, tymczasem jedyna oferta złożona w przetargu przebija tę kwotę o ponad 10 milionów zł!

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


- Skończyły się czasy, kiedy można było oszczędzać na przetargach. Teraz firmy wystawiają rzeczywiste koszty, a czasami nawet je przebijają, żeby później nie było niespodzianek w postaci dodatkowych robót – mówi Jan Myśliwiec.

Niemniej jednak wciąż aktualne pozostają nadzieje chociażby posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby i marszałka woj. podkarpackiego Władysława Ortyla, którzy zabiegali o pozyskanie ministerialnego dofinansowania dla Mielca, aby symboliczna pierwsza łopata na budowie nowej hali wbita została jeszcze w tym roku. Równie wielka nadzieja na długo wyczekiwaną budowę jest po stronie mieszkańców – kibiców sportów, które obecnie rozgrywane są doraźnie w sali Gimnazjum nr 2.

ks

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 

 

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Październik

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!