REKLAMA
     
REKLAMA

 

InwestycjeKilkanaście dni temu na terenie przy ul. Solskiego 1 uroczyście podpisano umowę na dofinansowanie przez ministerstwo sportu budowy nowej hali sportowej w Mielcu. Miasto zyska 17 mln zł. Teraz nie ma już przeciwskazań do ogłoszenia przetargu.

- Trwa analiza kosztów – mówi Jan Myśliwiec, wiceprezydent Mielca. - Jesteśmy w zasadzie codziennie w kontakcie z projektantem. Bardzo precyzyjnie liczymy pieniądze. Sam projektant mówi nam, że kwoty, które zakładaliśmy 2 lata temu nie przystają już do rzeczywistości. Do góry poszły ceny materiałów, poza tym firmy windują sobie ceny – przekonuje wiceprezydent.

Myśliwiec jako przykład podaje przetarg na przebudowę biblioteki. Miejski samorząd planował na ten cel wydatki w wysokości 19 mln zł, tymczasem jedyna oferta złożona w przetargu przebija tę kwotę o ponad 10 milionów zł!

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


- Skończyły się czasy, kiedy można było oszczędzać na przetargach. Teraz firmy wystawiają rzeczywiste koszty, a czasami nawet je przebijają, żeby później nie było niespodzianek w postaci dodatkowych robót – mówi Jan Myśliwiec.

Niemniej jednak wciąż aktualne pozostają nadzieje chociażby posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby i marszałka woj. podkarpackiego Władysława Ortyla, którzy zabiegali o pozyskanie ministerialnego dofinansowania dla Mielca, aby symboliczna pierwsza łopata na budowie nowej hali wbita została jeszcze w tym roku. Równie wielka nadzieja na długo wyczekiwaną budowę jest po stronie mieszkańców – kibiców sportów, które obecnie rozgrywane są doraźnie w sali Gimnazjum nr 2.

ks

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Marzec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!