REKLAMA
     
REKLAMA

 

InwestycjeWiele na to wskazuje, że w 2018 roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie modernizacji linii kolejowej numer 25 biegnącej przez Mielec od Dębicy w kierunku centralnej Polski.


- To jest decyzja nieodwołalna – tak o modernizacji mieleckiej linii kolejowej mówi europoseł Tomasz Poręba, który od lat zabiega o tę inwestycję. Zostanie zrealizowana dzięki współpracy PKP, Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, lokalnych samorządów, przy znacznym udziale pieniędzy z Unii Europejskiej.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Obecnie trwa przetarg na opracowanie dokumentacji dla tej inwestycji z opcjonalnym pełnieniem nadzoru autorskiego nad przyszłymi robotami. Firma, która wygra ten przetarg, będzie zobowiązana do wykonania projektu i uzyskania wszelkich dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia budowy, tym samym ogłoszenia zamówienia publicznego na fizyczne roboty. Europoseł Tomasz Poręba ma nadzieję, że takie przetarg zostanie uruchomiony w przyszłym roku.

Prace projektowe i dokumentacyjne mogą według szacunków kosztować ponad 20 milionów złotych.

hm

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-09-19 21:25:24) primoken

  Kolej coraz bliżej Mielca

  Kolej coraz bliżej Mielca http://m.pkpsa.pl/aktualnosci/artykul.html?id=2657

 • (2017-09-13 17:03:53) gepardia

  Modernizacja?

  Pomalują tory czy wykoszą trawę? Ani słowa o przywróceniu transportu osobowego. Ale nabijanie punktów przed wyborami samorządowymi jest. "Brawo WY!" P.S. Cudzysłów chyba każdy zauważył. O zrozumienie nie wspomnę...

 • (2017-09-13 11:41:40) niemamloginuchamie

  a co obejmuje projekt ?

  czy to tylko wymiana podkładów i torów czy zaprojektowanie sieci elektrycznej tak aby w koncu mogły przejechać pociągi z napędem elektrycznym ? Kiedyś w centalnej polsce poznałem pewnego Pana z którym rozmawiałem o mielcu i mówił mi że był odpowiedzialny za projekt lini elektycznej dla pociągów. I co? Mówił że juz w dawnych latach przygotowywał taki projekt 2 lub 3 razy i za każdym razem wszystko było odrzucane tak aby nasz mielec nie mogl się rozwinąć. Panie Tomaszu, czy historia się nie powtórzy ? Może znów ktos weźmie ogromne pieniądze za sam projekt który finalnie po kilku miesiacach lub latach wyląduje w koszu na śmieci a Ci co mieli na tym zarobić to zarobią . Czy tak nie będzie ?

 • (2017-09-13 09:06:05) benek56

  kampanie czas zacząć

  Chyba do wyborów niedaleko bo to temat przy każdych wyborach poruszany , za to wyciszają się ci od wieży na górce ale my pamiętamy .

 • (2017-09-13 01:17:13) 36heniek

  DO haqna

  Chyba przedszkolele skończyłeś

 • (2017-09-12 23:27:00) totylkoja

  Bardzo dobrze by bylo gdyby dworzec byl po tej stronie co dworzec autobusowy.Dawny dworzec PKS zanim sie spalil byl od strony cmentarza parafialnego.Dworzec PKP powinnien rowniez przeniesc sie na druga strone , wieksza liczba mieszkancow i lepszy dojazd , blisko tez do sklepu , ale znajac zycie PKP zostanie przy dawnym terenie .

 • (2017-09-12 23:26:34) haqna

  Pieniądze od Unii ?

  Fuj... Panie Tomaszu... przecież te pieniądze dotykali Żydzi, masoni i cykliści. Jak to wytłumaczyć?

 • (2017-09-12 21:15:48) soplica

  Oby doszło do skutku.

  Jak taka linia kolejowa była by potrzebna nie trzeba nikogo przekonywać, i dworzec musiał by zostać odnowiony, albo od nowa zbudowany, bo obecnie straszy swym wyglądem. czekam z niecierpliwością.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!