REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

InwestycjeRadni Miejscy poznali szczegóły dotyczące wyglądu i funkcji części basenowej nowej hali sportowej w Mielcu.

Norbert Jackowski, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Mielcu, przedstawił jak w szczegółach będzie wyglądać część basenowa nowej hali sportowej. Prezentacji wysłuchali radni, którzy o takie szczegóły inwestycji prosili miejskich urzędników.

Zachowana zostanie lokalizacja części basenowej – tak, jak było to w „hangar arenie", basen zlokalizowany będzie od strony błoni. Podzielony będzie na kilka części.

Najważniejsza część to basen pływacki z 10 torami, każdy o długości 25 m. Bezpośrednio przy nim powstaną trybuny z miejscami na ponad 450 osób wraz z dodatkowymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. Przygotowano też miejsca dla sędziów. – W czerwcu pojawiło się stanowisko sędziów ze specjalnym przeszkleniem. To był przedmiot konsultacji z Polskim Związkiem Pływackim – mówił Jackowski. Konsultacje te przyniosły także kolejny element sportowy basenu – pomieszczenie antydopingowe.Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


W obiekcie przewidziano też specjalny basen do nauki pływania, ze specjalnym ruchomym dnem. - Dno będzie z zakresem regulacji od 0 do 2 metrów. Pływacy będą sobie trenować na dwóch metrach, dzieci mogą nawet na 30 cm – tłumaczył Norbert Jackowski. - A gdy MOSiR zakupi rowerki do spinningów, to można ćwiczyć w wodzie na metr głębokiej. To dno ma bardzo uniwersalne zastosowanie.

Pomyślano też o rekreacji najmłodszych. – Mamy tu też nieckę rekreacyjną dla najmniejszych pociech. Niecka ta ma od 30 do 50 cm io jest w niej jacuzzi, zjeżdżalnie i drabinki. Basen na Smoczce nie ma takiego rozwiązania – mówił.

Istotne jest też to, że ze strefy basenowej można się bezpośrednio udać schodami na część tzw. odnowy biologicznej, w bliskim sąsiedztwie restauracji, jak i sali bufetowej. Restauracja będzie miała widok na cały basen. W jej dekoracji przeważać będą materiały drewnopodobne.Wszystkie elementy części basenowej konsultowane były nie tylko z Polskim Związkiem Pływackim, ale także mieleckim klubem pływackim Ikar, tak by basen był dogodnym miejscem do rozgrywania zawodów sportowych.

Na etapie projektowania i konsultacji zrezygnowano też z pewnych elementów. Nie będzie np. wieży do skoków. – Były też mocne zamiary budowy centrum nurkowego. Niestety taka inwestycja mogła kosztować około 5 mln… euro. To nie ten rozmach – podkreślał Norbert Jackowski.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-11-14 15:48:00) Wiktor102

  Pewniak

  I co tydzien" akcja gowno" bo siedmio letni bezstresowo chowany Brajanek postanowi uwalic kloca pod woda.

 • (2017-11-14 15:38:18) piotrkow56

  Najwazniejsze ze resteuracja bedzie... Rece opadaja...

 • (2017-11-14 15:24:35) vaclav

  Chłopaki

  Pewnie, znam kilku chłopaków, którzy by sobie skoczyli na główke zamiast szaleć w Porębach Wojsławskich

 • (2017-11-14 14:58:28) lukasz200992

  Wieza do skoków

  Dlaczego jej nie bedzie? Maly kosz a obiekt bardziej funkcjonalny. Skoki do wody to dyscyplina olimpijska wiec warto bylo.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Listopad

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!