REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Inwestycje

Państwowa Szkoła Muzyczna wciąż jest modernizowana. Niestety prac w tym roku nie uda się zakończyć.

Plany remontu budynku Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu były ambitne i obszerne. Szczególnie w zakresie terminów, bo jeszcze przed kilkoma miesiącami wydawało się całkiem prawdopodobne, że w sierpniu dobiegną końca wszystkie prace związane z modernizacją jednego z najstarszych budynków przy ul. Kościuszki w Mielcu.

Wszystko uzależnione było jednak od funduszy jakie trafią do mieleckiego ośrodka. Nieoficjalnie mówiło się o 765 tys. złotych – takie środki były bowiem dla szkoły zbawienne jeśli chodzi o wykonanie wszelkich robót. Pieniądze miały trafić z programu „Infrastruktura” realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szybko okazało się jednak, że zamiast wspomnianej sumy do Mielca trafi zaledwie 250 tys. złotych. - Dzięki naszym staraniom udało się jeszcze pozyskać dodatkowe 200 tys. zł z Centrum Edukacji Artystycznej, wsparło nas także Starostwo przeznaczając 20 tys. zł – wylicza Ryszard Kusek, dyrektor PSM im. Karłowicza.

Dzisiaj wiadomo, że do końca sierpnia gotowych będzie 11 nowych sal dydaktycznych na poddaszu, które w długiej historii budynku nigdy wcześniej nie było zagospodarowane. Do tego wszystkie niezbędne instalacje, sanitariaty i nowa klatka schodowa. Dyrektor przyznaje, że jego szkoła dodatkowo odżyje, bo przybędzie 1/3 powierzchni dotychczasowego metrażu. Te zmiany zostały jeszcze uzupełnione o prace kosmetyczne w Sali Królewskiej, gdzie zamontowano nowy szklany dach. – To było konieczne ze względów bezpieczeństwa – sygnalizuje Kusek.

Blisko o połowę okrojone środki stworzyły jednak listę rzeczy, które w przypadku mieleckiej szkoły będą musiały poczekać. Chodzi przede wszystkim o infrastrukturę zewnętrzną. Wyłożona miała być nowa kostka brukowa, chodniki okalające obiekt i co najbardziej dotkliwe – brakło środków na elewację obiektu. – Nowa elewacja nadałaby świeżości, na nią wszyscy czekają. Niestety te prace będą musiały poczekać – mówi dyrektor Kusek. Jak długo? – Myślę, że przyszły rok jest realnym terminem, ale o dokładnych datach nie można dzisiaj mówić – dodaje.

Co ciekawe, w zakresie prac prowadzonych na zewnątrz szkoły przewiduje się powstanie niewielkiego amfiteatru. – Mały amfiteatr dla celów szkolnych powstanie na placyku z tyłu budynku. Chodzi o organizowanie tutaj niewielkich popisów, koncertów naszych uczniów. Chciałbym ułożyć tam kostkę umożliwiającą parkowanie samochodów, a w przypadku koncertu wystawiane byłyby tam krzesełka, zbierałaby się publiczność – tłumaczy.

Dzisiaj dla dyrektora PSM w Mielcu priorytetem wciąż są jednak sale dydaktyczne. I tutaj, prócz spodziewanego dotrzymania terminu zakończenia prac do końca sierpnia pojawia się kolejny sukces. Niedobór środków na remonty udało się uzupełnić pieniędzmi na wyposażenie tychże nowych sal. – Cóż z tego, że byłby one gotowe, jeśli stałyby puste? – mówi Ryszard Kusek i cieszy się z przyznanych przez ministerstwo środków na nowe instrumenty. Do mieleckiej PSM trafi sześć nowych pianin i co najmniej cztery akordeony. – To taki nasz wewnętrzny sukces. Te instrumenty są bardzo drogie, bo jedno pianino kosztuje około 15 tys. złotych – dodaje.

Dzisiaj w szkole muzycznej wszyscy trzymają kciuki za szybkie oddanie sal do użytku i zakup nowego sprzętu. - Mamy nadzieję, że we wrześniu uczniowie będą mogli korzystać z nowych pomieszczeń – kończy optymistycznie Ryszard Kusek.

c

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Listopad

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!