REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Inwestycje

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek informuje, że przebudowa stacji w Chrząstowie to kluczowe i największe zadanie inwestycyjne dla Gminy Mielec w roku 2016. Lepszej jakości woda dla mieszkańców jest sprawą strategiczną. Zawarta umowa z wykonawcą z Jarocina opiewa na kwotę 1 237 035,07 zł.W zeszłym tygodniu w budynku Urzędu Gminy, przy Głowackiego 5 w  Mielcu,  wójt Józef Piątek podpisał umowę z firmą Hydro-Marko Sp. z o. o. na wykonanie zadania „Przebudowa stacji uzdatniania wody w Chorzelowie ”. Firma w przetargu zaproponowała nie tylko najniższą cenę, ale również 5-letnią gwarancje. Stacja zlokalizowana w Chrząstowie zaopatruje obecnie w wodę mieszkańców Chrząstowa, Chorzelowa i część Złotnik. Woda płynie siecią o długości ponad 10 km.

- Wiele czynników pchnęło nas ku decyzji o modernizacji stacji, która da nam większą wydajność i lepszą jakość wody. Obecny stan wewnętrznej stacji jest zły, a częste jej awarie usuwane były w sposób doraźny. Dziś przyłączenie wody do nowych gospodarstw jest wręcz niemożliwe i od paru lat skutkuje obniżeniem jakość dostarczanej wody. Serwis i naprawy stacji również były bardzo trudne, gdyż producenci zamiennych części do niej już ich nie produkują - informuje wójt Gminy Józef Piątek.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


- Woda nie zawiera bakterii i mimo że teraz spełniała parametry jakości określone przez Ministra Zdrowia, wymaga dużej poprawy i sama jej wizualna ocena mówiła od konieczności jak najszybszego działania – przekazuje wójt.

- Po inwestycji stacja będzie miała nowe sterowanie, przewody, nowocześniejszą automatykę. Do kontenera stacji zostanie dobudowana nowa, murowana hala filtrów, których liczba wzrośnie do sześciu. Pozwoli to na niewstrzymywanie pracy stacji w okresie napraw czy konserwacji. Po przebudowie wydajność stacji wzrośnie z 400 m3 do 900 m3 wody na dobę. Stworzy to w przyszłości kolejne możliwość zaopatrzenie w świetnej jakości wodę  kolejnych domostw gminy Mielec - informuje Dariusz Gustaw, kierownik Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej.m

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!