REKLAMA
     
REKLAMA

 

Inwestycje

Na wniosek wójta Gminy Mielec Józefa Piątka i wcześniej radnego Piotra Bieńka do Rzędzianowic przyjechała komisja bezpieczeństwa Podkarpackiego Zarząd Dróg Wojewódzkich. Komisja została powołana w  celu weryfikacji możliwość lokalizacji pasów drogowych w punkcie niebezpiecznym drogi w Rzędzianowicach tj. zatoki autobusowej. Szybka reakcja na prośby mieszkańców przyniesie zmiany. Będzie szersze pobocze.


Komisja na miejscu badała szansę utworzenia przy przystanku autobusowym przejścia dla pieszyszych uwzględniając obowiązujące przepisy ruchu drogowego i możliwości techniczne.

-  Na niebezpieczeństwo narażeni są pasażerowi transportu zbiorowego, którzy wysiadając z busów, autobusów na przystanku w Rzędzianowicach przy drodze wojewódzkiej, przechodzą przez jezdnie w nieoznakowanym miejscu. Mieszkańcy martwią się, że może dojść w tym miejscu do tragedii. Po stronie zatoki autobusowej, gdzie wysiada codziennie duża liczba osób brakuje chodnika, a pobocze zakończone  jest  stromą skarpą. W związku z tym pasażerowie przechodzili na drugą stronę jezdni na wysokości zatoki, idąc skarpą rowu by dostać się na istniejący chodnik- informuje wójt gminy Mielec Józef Piątek.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


Rozwiązaniem ma być poszerzenie pobocza, które umożliwi bezpieczniejsze poruszanie się pieszych uczestników ruchu. Województwo zapewniło wójta, że zadanie to zrealizują jeszcze w miesiącu maju.

Strona społeczna, jak i radny Bieniek przyjęli argumenty dotyczące braku możliwości technicznych wykonania przejścia, chociażby ze względu na bliską obecność ostrego zakrętu i tym samym uznali proponowane rozwiązanie za bardzo dobre. W drugiej połowie roku Gmina Mielec wystąpi także do Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich z wnioskiem o współfinansowanie realizacji budowy brakującego fragmentu chodnika, w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową, które zasadniczo wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

m
Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 

 

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Październik

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!