REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Inwestycje

Dynamiczny trend inwestycyjny  wójta gminy Józefa Piątka związany z gospodarką wodno-ściekową zostaje utrzymany. Podpisana została umowa z wykonawcą na budowę II etapu kanalizacji sanitarnej w Woli Mieleckiej wraz z rozbudową również istniejącej sieci.  - Inwestycja środków w kanalizację sanitarną to mniej widoczne przedsięwzięcie niż sala gimnastyczna czy stadion, ale jak bardzo podnoszące standard życia. W tej materii realizujemy ambitny plan dotyczący przede wszystkim m. Wola Mielecka, Podleszany, Rzędzianowice i Wola Chorzelowska. W Woli Mieleckiej według podpisanej umowy zamkniemy temat kanalizacji do 30 października. Powstanie prawie 2,5 km nowej sieci. Komfort dla mieszkańców gminy na pewno będzie odczuwalny – mówi Józef Piątek, wójt Gminy Mielec.

Nie tak dawno gmina rozpoczęła modernizację Stacji Uzdatniana Wody, która ma polepszyć jakość wody w części gminy Mielec, za kwotę za 1,2 mln złotych. W zeszłym roku na kanalizację gmina Mielec wydała  ponad  1,6 mln zł.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

- Reakcja samorządu jest zdecydowana i szybka. Musi taka być bo, to właśnie gmina bezpośrednio sąsiadująca z miastem skutecznie kusi swoim walorami i staje się domem dla nowych mieszkańców. „Boom” inwestycji mieszkalnictwa jednorodzinnego widać bardzo wyraźnie – mówi dalej wójt Piątek.

Łączny koszt  II etapu kanalizowania Woli Mieleckiej to 721 179,28 zł. Budowa  nowej kanalizacji sanitarnej ma stanowić większą część przedsięwzięcia - 673 922,71. Natomiast  rozbudowa  istniejącej sieci ma kosztować 47 256,57 zł. 

Za przeznaczone środki gmina chce oddać do użytku m.in. kolektor grawitacyjny o długości 1892,50 m  i  kolektor tłoczny  503,50 m. Dodatkowo zostanie wybudowana jedna pompownia ściekowa oraz 760 m sieci wodociągowej.  Gmina zabezpieczyła inwestycję wymogiem 5 letniego okresu gwarancyjnego. Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Robót Melioracyjnych i Inżynieryjnych Sp. z.o.o.

hm 

 Komentarze
dodaj komentarz
  • (2016-06-20 21:40:34) gmina_mielec

    W Woli Mieleckiej przy drodze wojewódzkiej brakuje chodnika, a natężenia ruchu chyba nie będziemy porównywać z droga przy przychodni w Chorzelowie. Dalej od mostu w kierunku Rzędzianowic chodnik jest w tragicznym stanie, podziurawiony , nierówny niestety radni Woli Mieleckiej Kołodziej i Kawalec sa tak zapracowani swoimi prywatnymi tematami, że problemy mieszkańców w kierunku Rzędzianowic mają daleko w ...... Radni gminni w tej kadencji to klęska dla mieszkańców Woli !!!!!!!!!

  • (2016-06-20 19:09:22) lukasz200992

    Droga w Chorzelowie

    Przy nowej przychodni w Chorzelowie droga jest w fatalnym stanie. Kiedy doczekamy się remontu? Zwiększył się też tam teraz ruch i przydałby się choć kawałek chodnika po stronie przychodni. Liczymy na zainteresowanie się stanem tej drogi.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!