REKLAMA
     
REKLAMA

 

Komunikaty

Poręby Rzochowskie.
Otałęż.
Rzemień.
Stawy Cyranowskie - tzw....
Wojków.

Rzemień, Wojków, Otałęż czy Chotowa? Zastanawiamy się, gdy pogodynka zapowiada upały. Gdzie jest najbliżej, gdzie w tym roku najlepsza plaża, czysta woda, dobry dojazd, odpowiednia infrastruktura – pytamy znajomych. I słusznie, bo nieraz można się rozczarować.

Znamy wiele osób, które ,,w ciemno” pojechały nad stawy w Rzemieniu, a na miejscu okazało się, że w tym roku nie można tam skorzystać z kąpieliska. Słyszymy rozmaite, często wykluczające się, opinie na temat podmieleckich kąpielisk. W związku z tym specjalnie dla naszych Czytelników postanowiliśmy sprawdzić, jakie jest w rzeczywistości. Prezentujemy skrótowe ,,recenzje” z kąpielisk w regionu Mielca. Zrobimy też wyjątkej opowiadając o Jeziorze Tarnobrzeskim (zwanym  potocznie Jeziorem Machowskim).

Wojków

Oddalony jest ok. 15 km od Mielca. Jedziemy drogą wojewódzką do Padwi, za Rynkiem padewskim wypatrujemy kierunkowskazu na Przykop, skręcamy (w lewo), jedziemy aż zobaczymy po prawej stronie staw, mijamy go i tuż za nim skręcamy w drogę wzdłuż lasu (w prawo). Minus za złe oznakowanie, nie ma żadnego drogowskazu, gdzie należy skręcić.
Możemy zostawić auto na sporym parkingu tuż przy bramie do ośrodka. Można też wjechać samochodem na teren ośrodka, ale to kosztuje 5 zł.

Wstęp na teren ośrodka: 3 zł od osoby.

Są toalety, grill, stoliki, przy których można zjeść przywieziony prowiant.
Plażowicze mają dostęp do 4 stawów. Woda wydaje się dość czysta. Stawy mają piaszczyste dno. Na terenie ośrodka jest czysto (w wielu miejscach porozwieszane są worki na śmieci). Minusem jest mało miejsc zacienionych.

W pobliżu bramy wejściowej jest karuzela dla dzieci, ale to miejsce trudno nazwać placem zabaw.
Na terenie ośrodka jest sklepik z napojami, lodami, słodyczami, fast-foodami i piwem czynny od godz. 9 do 19.

Jezioro Tarnobrzeskie (w Mielcu znany pod nazwą zalew machowski)

Dawne wyrobisko siarkowe zalane wodą znajduje się na terenie Tarnobrzega, w odległości ok. 34 km od |Mielca. Z Mielca jedziemy drogą wojewódzką aż do Tarnobrzega. Kiedy przekroczymy granice miasta rozglądamy się za tablicami informacyjnymi dotyczącymi zjazdu nad zalew z dwupasmówki. Kiedy zobaczymy po prawej stronie drogi wodę zalewu, wypatrujmy zjazdu. Jest dobrze oznakowany, dla aut, które zjeżdżają nad zalew przygotowano dodatkowy pas; wyjechać stamtąd w stronę Mielca też jest wygodnie. Słowem - rozwiązania komunikacyjne w tym miejscu są naprawdę na poziomie.

Wstęp: piesi i rowerzyści – bezpłatnie. Jeśli chcemy wjechać autem, płacimy 6 zł (karnet na cały miesiąc – 50 zł), a jeśli motocyklem, skuterem czy motorowerem – 3 zł (bilet na miesiąc - 25 zł).
Woda jest czysta, w ładnym, błękitnym odcieniu. Nie ma miejsc zacienionych – duży minus. Są kosze na śmieci i na terenie ośrodka, mimo sporego tłumu plażowiczów, było czysto. Są sklepiki, budki z fast-foodami, kiełbaskami, etc.

Jest wydzielone strzeżone kąpielisko, a o bezpieczeństwo wodniaków dbają ratownicy z WOPR. Niedaleko wejścia do ośrodka natykamy się na wydzielony teren dla policji, a tam radiowozy policyjne. Z pewnością taka ,,demonstracja siły” odstrasza potencjalnych chuliganów.

Na terenie ośrodka jest kilka wypożyczalni sprzętu. Sprawdziliśmy ceny (do negocjacji, gdy jest mniej ludzi): kajak 10 zł/h, rower wodny – 15 zł/h, duży rower – 20 zł/h, łódka wiosłowa - 15 zł/h, łódka z silnikiem elektrycznym – 20 zł/h.

W bazie żeglarskiej można wypożyczyć żaglówkę.

Otałęż

Otałęski zbiornik wodny znajduje się w gminie Czermin. Powyrobiskowy zalew znajduje się ok. 22 km od Mielca. Wbrew zapowiedziom, jakie przed wizytą w Otałęży słyszeliśmy, nic się tam nie zmieniło, czyli jest to  dzikie kąpielisko, bez infrastruktury, z fatalnym dojazdem, bez ocienionych miejsc i z bardzo głęboką wodą. Nie polecamy, mimo że, gdy odwiedziliśmy zalew w upalny dzień, było tam bardzo wielu plażowiczów.

Rzemień

Ośrodek rekreacyjno-turystyczny i  kąpielisko w Rzemieniu są w tym roku zamknięte. Obecnie trwają tam prace związane z modernizacja stawu. W tej chwili jest to wielki plac budowy. Jak mówi nam Krzysztof Kapinos, przedstawiciel firmy prowadzącej prace, już w następnym roku kąpielisko będzie czynne. Projekt modernizacji ośrodka przewiduje budowę restauracji, boiska do siatkówki, placu zabaw. Ma tam powstać nowa plaża.

Na obiektach sąsiadujących z kąpieliskiem nieustannie działa jednak ośrodek wypoczynkowy. W budynku znajduje się sala okolicznościowa oraz pokoje do wynajęcia przez caly rok. Obok budynku znajduje się też "drewniana chata", służąca do biesiad na świeżym powietrzu.

Poręby Rzochowskie


Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy w Porębach nazwano trochę na wyrost ,,Jamajką”.
Dojazd jest w miarę dobry, wyjeżdżamy z Mielca w kierunku Dębicy drogą nr 985, z ulicy Wojsławskiej skręcamy w ul. Kolejową, po ok. 1 km dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą polną, w którą skręcamy i po ok. 100 m jesteśmy na miejscu.

Kąpielisko w okresie letnim czynne jest codziennie między 9 a 20. Wstęp na teren ośrodka jest płatny i wynosi 3 zł od osoby. Na terenie ośrodka jest bezpłatny, niestrzeżony parking. Kapielisko również jest niestrzeżone, stąd obowiązuje tam zakaz kąpieli. Nie wolno także wędkować,  palić ognisk i wprowadzać psów. Plaża jest w miarę czysta, znajduje się tu boisko do siatkówki. Są dwie toalety typu toi toi. Przy plaży zlokalizowany jest sklep.

Stawy Cyranowskie - tzw. „Stawy u Nowaka”

Wstęp na kąpielisko jest płatny i kosztuje 2 zł od osoby. Na teren stawów nie można wjeżdżać samochodem. Auto można zostawić przy polnej drodze prowadzącej do kąpieliska. Nie wolno też wprowadzać psów. Plaża jest w miarę czysta. Kąpielisko jest położone na obrzeżach miasta. Jadąc od strony Mielca ulicą Partyzantów, na wysokości ulicy Długiej skręcamy w prawą stronę. Do stawów trzeba skręcić w lewo, zaraz za kanałem w lasku.

hej

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2013-07-28 20:38:21) just91

  Przywołuję temat kąpielisk w zw. z upałami

  I potwierdzam słowa poprzedników - Otałęż 2 x większa od Rzochowa, w dodatku wstęp bezpłetny(chyba że ktoś chce strzeżony, ogrodzony teren) Zjeździliśmy z mężem wszystkie okoliczne wody i powiem tak: Otałęż - czysta woda, spokój, kajaki, i wstęp bezpłatny... 5/zł od osoby w Rzochowie??? za co? za ten smród z dzikich grilli? Udusić się można nie wypocząć.

 • (2012-07-02 01:25:03) gmatig

  Poręby Rzochowskie

  fakt wstęp płatny,jeśli nam sie uda to mamy świetne miejscówki w zacienionych miejscach blisko plazy gdzie można rozbic sie na cały dzień z grilem...muzyczka gra,dj ciągle rozkręca atmosfere....jest siatkówka,piwo,grill.....woda głęboka ale czysta...og dobre warunki.....co do Otałęzy jest oki ale nie kazdy lubi sie smazyć cały dzięń na słońcu,a cienia jak wody na pustyni...Fajna sprawa ze można auto zaparkować przy samej wodzie....

 • (2012-07-02 00:34:57) w1234

  Dokładnie potwierdzam słowa poprzedników co do Otałęży, ale też muszę powiedzieć że zbiornik w Porębach Rzochowskich też w sumie w niczym nie ustępuje Otałęży choć w sumie trzeba tam płacić za wstęp (i oficjalnie nie jest to kąpielisko tak jak jest w artykule tylko "plażowisko" heh to tak do informacji nie doinformowanego autora artykułu ), a co do stawów w Rzemieniu to może i by tam coś było i w tym roku z tego co wiem ale parę osób skutecznie utrudnia życie właścicielom no i jest jak jest... ale miejmy nadzieję że to się zmieni i na przyszły rok i tam coś ruszy...

 • (2012-07-01 22:23:55) konto1984

  OTAŁĘŻ

  EWIDENTNIE WIDAC ZE INWESTOR NIE SYPNOL KASA ZA REKLAME TAKIE SAME WYROBISKO JEST W POREBACH SORKI TERAZ JAMAJKA TAM JUZ JEST KOMPIELISKO A W OTALEZY TYLKO DZIKIE DOJAZ JAKI JEST NO MARNY DO SAMEJ WODY ALE TO JEST 300 M TAK TO JES ASFALT ALE CO SIE DZIWI JAK TAM CO CHWILE KOPIA JAK NIE WODA TO PRADY JAKIES PEWNIE JESZCZE KANALIZACJA BEDZIE A NIE TOI TOI

 • (2012-07-01 16:48:21) hejter123

  OTAŁĘŻ

  Dokładnie tak, potwierdzam słowa Stefana. Zjeździłem dosłownie wszystkie kąpieliska w promieniu 100km od Mielca. Otałęż i Machów to jedyne ogarnięte miejsca do kąpieli. Na Otałęż jest w dodatku blisko. Bardzo bardzo czysta woda. Natomiast Wojków, Stawy Nowaka i Rzemień to chyba jakiś żart. Jak można wchodzić do żółto-brązowo-zielonej wody? Co to w ogóle za zdjęcie odstraszające nad Otałeżą zostało wykonane. Na Otałęży jest czystsza woda niż np. na Chańczy. Są tam kajaki, rowerki, sklepy spożywcze i jest jest to dla mnie aktualnie najlepsza pozycja. Kopalnia piasku? Ha Ha Ha. Wiry wodne? HA HA HA Otałęż jest bardzo dużym zbiornikiem wodnym i jednocześnie starym. Wydobywanie piasku trwa na drugim końcu (około kilometr od początku jeziora). Brzegi i zejście do wody były równane w jesieni i nie ma żadnych dołów wirów czy innych bajkowych pułapek. Wydaję mi się że za napisanie tego artykułu autor chyba wziął w łape. No tak przecież na stawach nowaka i Wojkowie wjazd jest płatny, a Otałęż jest za darmo. Dlaczego by nie zrobić sobie reklamy na takim portalu prawda? :)

 • (2012-07-01 07:11:15) Stefan 1

  Otałęż

  Nie wiem co za robaczek pisał ten artykuł ale widzę ze nie ma pojęcia o czym pisze i tylko robi reklamę stawom w Wojkowie. Jaki Ty masz fatalny dojazd do stawów w Otałeży? Nowo położony asfalt praktycznie do samych stawów? A może chcesz mieć autostradę Euro2012 do samej wody? W promieniu 800m 4 sklepy ogólnospożywcze w tym z alkoholem jak ktoś potrzebuje. Woda co prawda głęboka ale za to czysta, Miejsca dużo w kolo zbiornika a nie tak jak na wojkowie sardynki w puszce i za darmo. Sprzęt pływacki tez jest możliwość wypożyczyć choć może póki co nie codziennie ale raczej w weekendy. Wiec może zorientuj się dokładnie przyjacielu w temacie a potem nie pisz bzdur. Pozdrawiam redakcje.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Maj

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!