REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Listy, komentarze, oświadczeniaDo mieleckich mediów dotarło oświadczenie strony społecznej zaangażowanej w protest przeciw firmie Kronospan.

Oświadczenie Reprezentacji Strony Społecznej Mielca


W imieniu naszego Stowarzyszenia które uczestniczy na prawach strony społecznej w postępowaniu administracyjnym o nowy wniosek dla Kronospanu oraz uczestników Manifestacji, która 10. czerwca przeszła ulicami Mielca w celu kontynuacji walki o czyste powietrze i wyrażenia zdecydowanego sprzeciwu względem działań zakładów koncernu Krono w Mielcu, pragniemy poinformować o powodach naszej odmowy uczestniczenia w niedawnym spotkaniu w Kronospanie:

Jako reprezentacja strony społecznej postanowiliśmy wspólnie, by nie brać udziału w tym spotkaniu, gdyż jesteśmy zdania, że stanowić ono miało jedynie próbą przekonania opinii publicznej, jakoby Kronospan zdecydował się rozmawiać ze społeczeństwem. Według nas, firma wcale tego nie chce: Oficjalnie zaproszono Pana Fryderyka Kapinosa jak i Pana Marszałka Ortyla, strona społeczna natomiast była w pośpiechu zapraszana przez pracowników Urzędu Miasta telefonicznie, na jeden dzień przed wyznaczonym arbitralnie przez dyrekcję Kronospanu terminem.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Pragniemy zwrócić uwagę na fakt, iż dyrekcja Kronospanu niejednokrotnie ostentacyjnie wręcz odmawiała uczestnictwa w spotkaniach tyczących się bezpośrednio jej działalności, w tym tych organizowanych m.in. przez Pana Kapinosa, odmawiała także bezpośrednich rozmów z mediami, jej przedstawiciele wymownie milczeli podczas rozprawy administracyjnej w SCK w marcu. Nie skorzystali także z ważnego zaproszenia do udziału w mediacjach ze stroną społeczną i przedstawicielami organów administracji publicznej, organizacji związkowych, pracodawców, marszałka i wojewody, które zorganizowane zostało w marcu br. przez Podkarpacką Wojewódzką Radę Dialogu Społecznego w Rzeszowie (przykłady można mnożyć), zatem obecne „zaproszenie do rozmów” uważamy za kolejny przejaw aroganckiego stosunku dyrekcji firmy do niedawnych wydarzeń jak i samych mielczan.

Nie zgadzamy się, by rozmawiać o rozbudowie zakładu, promowanej przez Kronospan jako „proekologiczna modernizacja” tylko po to, by firma mogła później ogłosić, że „wypełniła obowiązek konsultacji” ze stroną społeczną. Nie interesują nas takie w pośpiechu organizowane wycieczki do świecących nowością kominów i na pewno nie będziemy rozmawiać na terenie fabryki, którą od wielu lat rządzą ludzie, nieustannie przekonujący nas że czarny dym to „para wodna”, emisje „nie powodują zanieczyszczenia środowiska” i że problemu „nie ma”. Problem jest, był i niestety, obawiamy się, że bez kolejnych, zdecydowanych działań ze strony mielczan jak i władz, problem ten pozostanie.

Nie wierzymy w zapewnienia o monitoringu emisji zanieczyszczeń w firmie, gdy na jaw wychodzą informacje o tym, że Kronospan aktywnie prowadzi działania prawne, by tego monitoringu uniknąć. Mamy wątpliwości co do intencji firmy i jej zarządu który dopiero po 20 latach działania podejmuje działania, które nie są ich dobrą wolą, ale wymusiła je zmiana w europejskim prawie do którego polska od lat się dostosowywała. Firma stara się pospiesznie kreować swój wizerunek przyjaznej środowisku, naiwnie licząc, że mielczanie zapomnieli już o dwudziestoletniej rzeczywistości dymów, odoru, pyłów i hałasu.

Obecność Kronospanu w Mielcu nie jest, jak do dziś z uporem starają się przekonywać władze spółki, warunkiem przetrwania miasta, swoistym „być albo nie być”. Dyrekcja zakładu miała dwie dekady aby podjąć się rozwiązania problemów, które powodowała jej działalność. Była możliwość dialogu czy choćby odniesienia się do tych problemów w rzetelny i uczciwy sposób, z tejże możliwości nikt z członków zarządu spółki nie odważył się kiedykolwiek skorzystać. Ani razu historii firmy nikt z jej kierownictwa  nie przyznał otwarcie i publicznie, że działalność Kronospanu powodowała uciążliwości i że przez lata nie zrobiono niczego, by je skutecznie wyeliminować.

Zatem, jeżeli dyrekcja Kronospanu w istocie uważa, że (cyt.) „jest częścią społeczności Mielca” to w imieniu tejże Społeczności, zapraszamy do spotkania. Na pewno będzie okazja, by władze spółki wytłumaczyły ostatnie kilkanaście lat, będzie sposobność do otwartych publicznych przeprosin, wyrażenia skruchy oraz zaproponowania zadośćuczynienia za uciążliwe sąsiedztwo w oparach smrodu i zapylenia. To będzie dobry początek dialogu.

W imieniu Reprezentacji Społecznej Strony Miasta Mielec w postępowaniu administracyjnym

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Specjalna Strefa Ekologiczna Mikołaj Skrzypiec

Członkowie Stowarzyszenia i współorganizatorzy manifestacji:  Magdalena Chojnacka, Szymon Kuś, Jerzy Miara, Piotr Tabor


 Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-06-15 07:19:21) Wieśniak

  @&&&

  Denerwuje Was w Krono że, jak sam to nazwałeś, "trio Bledowski-Chodorowski-Ortyl wyczerpal swoje mozliwosci"? Denerwuje Was że nie będzie małej garści marionetek którymi będzie łatwo dyrygować? Denerwuje Was że tysiące ludzi są skłonni poświęcić swój wolny czas, nieodpłatnie, wyjść na ulicę i powiedzieć Wam co sądzą o Waszej firmie?

 • (2018-06-14 22:01:55) &&&

  Komitet wyborczy

  Czemu od razu nie ośwadczyli że to komitet wyborczy psełdoekologiczny . Zwykli kłamcy. Nie chodzi wam o czyste powietrze w Mielcu. Bo wpływ na powietrze mają wszystkie firmy w Mielcu.

 • (2018-06-14 18:34:37) lukasz200992

  Kronotrole z Tarnobrzega,Stalowej czy Polańca

  Ja wiem, ze was gowno obchodzi powietrzecw Mielcu bo wy tu tylko pracujecie, ale czy uważacie, ze yo w porządku skoro klamiecie i manipuluje cie z Krono tylko po to by nie stracic pracy?

 • (2018-06-14 17:19:06) kickic

  tak trzymać

  Słusznie. Jak powiedziała jedna z pań na proteście. To my jesteśmy u siebie i my możemy zaprzszać gości lub nie jeśli na to nie zasługują.

 • (2018-06-14 16:19:45) nemo

  Konsultacje z KRONO

  BRAWO!!! Wreszcie łapiecie, rozmowy z Krono należy zaczynać od tematu ZADOŚĆUCZYNIENIA ZA 20 LAT UCIĄŻLIWEGO SĄSIEDZTWA OPARÓW I SMRODU. To będzie dobry początek dialogu.

 • (2018-06-14 09:43:29) KrzyFor

  Po co takie długie oświadczenie, co gorsza ze zwrotami typu „jesteśmy zdania”, „według nas”, „uważamy” itd. Wystarczyło napisać, że „Nie pojawiliśmy się, bo nie otrzymaliśmy zaproszenia od organizatora (Kronospanu)”. Urzędnicy UM to mogą sobie wysyłać zaproszenia, ale do siebie. Oczywiście błędem była wstępna zgoda na... wproszenie się. Trzeba się raz a dobrze zdecydować, czy jest się podmiotem, czy przedmiotem.

 • (2018-06-14 08:36:22) ~

  Odlot

  Totalna klapa w wykonaniu naszych "monozakładowych" psełdo ekologów jeśli chodzi o spotkanie, po prostu nie uzasadniony strach. A co to mordują wszystkich w naszym mieście którzy mają inne poglądy? To nie sycylia! Najlepiej to dużo mówić o czymś czego sie nie widziało. Uważam że warto było się wybrać i nie chodzi tu o zmianę poglądów bo to jest nierealne lecz o wysłuchaniu co ma do powiedzenia druga strona. No chyba że już wszystko! sie wie dokładnie z góry gdyż pieniądze płynęły i płyną...

 • (2018-06-14 07:30:38) Wieśniak

  Z notorycznym kłamcą się nie rozmawia w cztery oczy, w dodatku na jego terenie i na jego warunkach. Ale wiadomo, Melnox będzie próbował to wykręcić że oni chcieli a mieszkańcy nie chcieli. Czas na słodkie pogaduszki już dawno minął

 • (2018-06-13 23:04:03) kungpao

  Bardzo dobrze że nie poszli pod kominy - idę o zakład, że firma pokazałaby tylko to, co chce pokazywać (albo to, co może). Moim zdaniem słuszna decyzja że nie poszli - tak jak jest napisane, niech to dyrekcja zakładu wyjdzie z dymu (sorry, z pary wodnej) i spotka się z mieszkańcami poza terenem firmy. Podobno chcą informować i rozmawiać...

 • (2018-06-13 22:55:24) Damjan

  Chojnacka

  to ta celebrytka co tak darla ryja przez mikrofon??

1 | 2 | 3  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!