REKLAMA
     
REKLAMA

 

PolitykaNa półmetku kadencji podkarpacki europoseł Tomasz Poręba znajduje się w czołówce najbardziej aktywnych polskich posłów w Parlamencie Europejskim.

www.MEPranking.eu to ceniony, niezależny portal, który od lat aktywnie śledzi pracę europosłów. Co ważne, portal jako jedyny w sposób bardzo konsekwentny i systematyczny bada aktywność posłów do Parlamentu Europejskiego, uwzględniając m.in. prace przy sprawozdaniach, opiniach, poprawkach, wystąpienia na sali plenarnej i uczestnictwo w głosowaniach.

Od wielu miesięcy w ścisłej czołówce zestawienia polskich europosłów plasuje się wiceprzewodniczący Komisji Transportu i Turystyki Tomasz Poręba, zajmując w nim 3. miejsce. To efekt m.in. licznych inicjatyw podejmowanych przez europosła PiS na forum Komisji Transportu i Turystyki oraz Komisji Rozwoju Regionalnego PE dotyczących najczęściej kwestii związanych z rozwojem Polski Wschodniej w tym szczególnie Podkarpacia.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


- Bardzo się cieszę, że prestiżowy portal Mep Ranking docenił moją działalność w PE, gdzie staram się aktywnie pracować na rzecz Polski i Podkarpacia. Najbardziej dumny jestem z mojego raportu o dostępności komunikacyjnej Europy Środkowo-Wschodniej, który został przyjęty przez Parlament Europejski głosami ponad pół tysiąca europosłów, w którym droga Via Carpathia została wskazana jako najważniejszy szlak komunikacyjny, który ma być wybudowany w najbliższych latach. To dla mnie powód do dumy, ale także ogromna motywacja do dalszej pracy na rzecz zwiększenia dostępności komunikacyjnej Podkarpacia - mówi Poręba.

Tomasz Poręba jest także autorem m.in. opinii dotyczącej zapewnienia bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego do Europy w tym szczególnie Polski, która również została niedawno przyjęta przez Parlament Europejski. Ponadto Tomasz Poręba jest autorem lub współautorem 23 sprawozdań i opinii PE.  Do tej pory europoseł PiS skierował także 63 interpelacje do Komisji Europejskiej, w których poruszał bieżące problemy regionalne m.in. sprawę Kronospanu, wędzenia metodami tradycyjnymi, czy będącej w bardzo trudnej sytuacji fabryki wagonów w Gniewczynie koło Przeworska. Poręba złożył także  blisko pół tysiąca poprawek do sprawozdań PE.

Europoseł PiS podkreśla, że bardzo zależy mu na promowaniu Podkarpacia w Brukseli na różnych płaszczyznach. Tomasz Poręba zorganizował m.in. wystawę prac Zdzisława Beksińskiego oraz degustację podkarpackich win i wędlin. - Zawsze chętnie goszczę u siebie podkarpacką młodzież - laureatów konkursów o Polsce i Unii Europejskiej z naszego regionu, którzy przyjeżdżają do Brukseli w ramach organizowanych przeze mnie wycieczek - mówi Tomasz Poręba. W jego biurze poselskim staż odbyło już ponad 150 młodych osób z Podkarpacia - wiele z nich znalazło potem zatrudnienie w unijnych instytucjach.

Poręba zapowiada, że w kolejnych miesiącach nie zamierza zwalniać tempa. - Planuję organizację dwóch wystaw. Już w czerwcu w Parlamencie Europejskim w Brukseli we współpracy z IPN i Muzeum w Markowej zaprezentuję wystawę o rodzinie Ulmów zaś rok później - o rzezi wołyńskiej. Planowana jest także projekcja filmu o Ks. Kard. Wyszyńskim organizowana wspólnie z podkarpackimi twórcami dokumentu - zapowiada Poręba.

k

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-03-21 16:26:21) THELI

  Hahahaha Newsweek

  Tygodnik Hieny Roku piszący o polskich obozach zagłady jako źródło wiarygodnych informacji Hahahahahahahaha

 • (2017-03-21 12:05:50) gonzo77

  Brawo - szczególnie za to co robi dla mieleckiego sportu. Oby tak dalej.

 • (2017-03-21 09:37:14) Demo

  Aktywny

  Faktycznie aktywny gdzie wg. gazety "Newsweek" miał zatrudniać na "lewych etatach" ludzi ze swojej partii tj. PiS w tym makijażystkę prezesa PiS i pielęgniarkę jego nieżyjącej mamy. Aktywność godna podziwu, uczciwości i praworządności oraz pomocy drugiemu człowiekowi będącemu w biedzie wg. wiary katolickiej.

 • (2017-03-18 14:51:36) Mielecki

  Mało mleka

  daje krowa co dużo ryczy.

 • (2017-03-18 11:50:38) Sumienienarodu

  dlaczego

  podpisał CETA

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Maj

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!