REKLAMA
     
REKLAMA

 

PolitykaZdaniem środowisk protestujących wobec firmy Kronospan do Mielca powinien przyjechać prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Czy taka wizyta będzie możliwa?

Organizatorzy protestów przeciwko firmie Kronospan - zanim jeszcze Mielec odwiedziła wicepremier Beata Szydło - zwracali się z prośbą o przyjazd Jarosława Kaczyńskiego. Ich zdaniem prezes PiS może pomóc mielczanom w walce o czyste powietrze.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


 

Apel o przyjazd do Mielca prezesa PiS pojawił się w trakcie realizacji programu „Po stronie prawdy” na antenie TV Trwam w dniu 9 maja. - My dzisiaj w imieniu wszystkich mieszkańców, społecznie, solidarnie, prosimy prezesa Jarosława Kaczyńskiego, żeby przyjechał do Mielca i zobaczył, jak my tutaj żyjemy. My mu zbiórkowo opłacimy pobyt tygodniowy w naszym środowisku, żeby zobaczył z czym my tutaj walczymy – mówiła jedna z aktywistek przeciwko firmie Kronospan.

Zobacz ten fragment w serwisie YouTube:Płynący z Mielca apel o przyjazd Jarosława Kaczyńskiego odbił się szerokim echem w sieci i był wielokrotnie komentowany. Niewykluczone też, że właśnie ten głos przyczynił się do przyjazdu wicepremier Beaty Szydło do Mielca w minioną sobotę. Była premier po spotkaniu otwartym z mieszkańcami spotkała się również z organizatorami protestu przeciwko firmie Kronospan – o czym piszemy szerzej tutaj.

Choć organizatorzy protestów przeciwko mieleckiemu producentowi płyt wiórowych byli po spotkaniu z wicepremier usatysfakcjonowani i pełni nadziei na działanie Beaty Szydło w tej sprawie, apel o przyjazd do Mielca Jarosława Kaczyńskiego wciąż wydaje się aktualny. Według nieoficjalnych wypowiedzi, taka wizyta mogłaby jeszcze mocniej naświetlić problem opinii publicznej i przyczynić się do zmiany prawa dopuszczającego emisję szkodliwych substancji do powietrza.

ks

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-05-19 08:03:16) ioioioio

  rydzyk

  to ja już wolę ten smrud z krono tylko żeby ta śwdziewica tu swojej negatywnej energi nie szeżyła ...

 • (2018-05-16 07:55:15) kickic

  Do Mielca

  wpuścił te firmę Chodorowski i Błędowski. Od samego początku były protesty społeczne, lecz dla tych dwóch panów ważniejsze było budowanie "strefy" bez względu na to jakie firmy wchodziły i jakie będą konsekwencje w przyszłości. Efekty takiej krótkowzrocznej działalności widzimy dzisiaj. Oni byli ojcami sukcesu strefy i za czasów ich rządów (dawne PZPR)chwalenie się strefą było na porządku dziennym. Obaj zresztą zostali Mielczaninem Roku, nie mówiąc o innych "orderach" Może redakcja Hej przeprowadzi z nimi wywiad. Niech społeczeństwo wysłucha co o tym sądzą.

 • (2018-05-16 07:15:27) jurek

  Co z karą

  Co z karą za zmowę cenową która nałożono kilka miesięcy temu Działania muszą być wielotorowe i natychmiastowe wtedy odniosą skutek bo z dużymi walka jest trudna Należy ustalić kto personalnie odpowiada za taki stan rzeczy kto wpuścił te firmę do Mielca którą Niemcy poprzez wysokie wymogi ekologiczne wyrzucili od siebie

 • (2018-05-15 22:59:51) babka

  Zxs

  Zadne filtry nie rozwiążą problemu. Filtr moze zatrzymać część czastek stałych. Niestety elektrofiltr nie zatrzyma toksyn chemicznych. Nie ma takich możliwości. I wtedy nie bedzie ostrzegawczego zapachu drewna, ktory tak wzruszająco opiewał Chodorowski, dziwiąc się zatwardziałości i głupocie Mielczan, ktorzy zamiast cieszyć się mikroklimatem miasta mruczą. Ostrzegam wszystkich, że jezeli zalożą nawet kilka e-filtrow, a nawet na wszystkie emitory, to i tak niewiele zmieni, natomiast jezeli potem uda się w koncu wypchnąć truciciela z miasta, beda chcieli zwrotu kosztow modernizacji. Nie wieżę, by był choć jeden w urzedach na tyle uczciwy i mądry, by odpowiednio korzystnie ułożyć umowę. Ja, stara baba twierdzę i utrzymuję, ze nie widziałam na placu w programie TV TRWAM ludzi zdolnych do WALKI (bo to walka) o dobro innych obywateli.Do poswięceń i niebezpieczeństw. To mokre, wystraszone kury, przylepione do jedynego myślącego i nawet trochę charyzmatycznego Ortyla. Reszta to same MIEDZIANE CZOŁA. A przecież każda zmarszczka coś oznacza, gdyż coś ja spowodowalo. Nie powierzyla bym takim swojego losu. No, moze jeszcze Kapinos jest do uratowania, jezeli zrozumie, iż są sprawy ważniejsze niż kariera i wyprosi łaskę odróżniania ludzi szlachetnych od zlych. Mi już pewnie niewiele, ale myślę o dzieciach i mlodych trutych od urodzenia. To zbrodnia

 • (2018-05-15 21:38:26) Felczer

  Czas na zmiany

  Stop krętactwu i trucia.

 • (2018-05-15 17:38:20) GallAnonim

  Przyjedzie i powie :)

  No bo nikt nam nie będzie mówił że dym czarny jest czarny a biały to biały :);):)

 • (2018-05-15 16:03:11) vaclav

  Czarodziej Merlin

  Nie wiem, czy śmiać się czy płakać!!!!

 • (2018-05-15 15:51:23) zawira

  ha ha ha

  Nie podniecajcie się, Jaro nie przyjedzie do Mielca bo g...o może zrobić w tej sprawie a jeśli nic nie zrobi to spapra sobie reputację (i tak mcno nadszarpniętą) więc po co ma przyjeżdżać? A z Krono dobrze sobie żyją osoby decyzyjne w "stolycy" i województwie więc też nie mają żadnego interesu aby produkcję w tej firmie zatrzymać. A ciemnemu ludkowi wciskają kit, że się nie da. TRZEBA ICH DOCENIĆ PRZY WYBORACH - ALE NASTĘPNI NIE BĘDĄ LEPSI - Z JAKIEJKOLWIEK OPCJI POLITYCZNEJ BY NIE BYLI - ZA DUŻA KASA ZA TYM STOI ABY FIKALI.!!!

 • (2018-05-15 14:24:23) EMpek

  Każdy

  Jak się rozejrzycie, to właśnie jak ktoś zwrócił uwagę sami ludzie też potrafią niegorsze dymy produkować. Są też inne firmy ze strefy. Czemu jest ciągle atak na jedną, zamiast patrzeć na problem całościowo? I to jeszcze najbardziej dostaje się firmie, która przynajmniej próbuje się modernizować i coś zrobić z problemem zanieczyszczenia powietrza? Nie ogarniam tego.

 • (2018-05-15 13:43:03) BlackLady

  Dlaczego zapraszani są tylko politycy PIS ?

1 | 2 | 3  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Maj

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!