REKLAMA
     
REKLAMA

 

Polityka

Nagłówke Kuriera
List do Senatora Ortyla
Poseł Popiołek
Senator Ortyl

Poseł PiS Krzysztof Popiołek wydał kolejnego „Kuriera”. W nim ostro atakuje senatora PiS Władysława Ortyla.

Potwierdzają się nasze wcześniejsze doniesienia o konflikcie w mieleckich strukturach Prawa i Sprawiedliwości.  Poseł tej partii Krzysztof Popiołek przygotował kolejne wydanie swojego biuletynu informacyjnego „Kurier Ziemi Mieleckiej”. To pismo doskonale znane jest mielczanom, pisane pod dyktando posła Popiołka zawiera przede wszystkim materiały promujące jego osobę i ostro atakujące politycznych przeciwników. Ostatni raz wydane zostało przed wyborami jesienią minionego roku. I wywołało potężną burzę, także w samych strukturach PiS.

Po wyborach aktywność poselska Popiołka nieco osłabła, wyjaśniał że ma kłopoty ze zdrowiem. Teraz mocno się uaktywnił. Jak już informowaliśmy organizuje marsz w obronie Telewizji Trwam. Ale też zdecydował się wydać kolejnego „Kuriera”. W nim bez niespodzianek. Ostre ataki wymierzone w premiera Donalda Tuska, posłankę PO Krystynę Skowrońską czy burmistrza Radomyśla Wielkiego Józefa Rybińskiego. Ale w „Kurierze” znajdujemy też list otwarty skierowany do senatora PiS Władysława Ortyla. I nie jest to list przyjacielski. To raczej wypowiedzenie wewnętrznej politycznej wojny!

Co pisze Popiołek do Ortyla?

Najpierw przywołuje list jaki senator napisał w sprawie ewentualnych dopłat magistratu do cen wody dostarczanej mieszkańcom przez MPGK. – Twój głupawy list – tak nazywa Popiołek to pismo.

Dalej zarzuca Ortylowi, że w ostatnich wyborach samorządowych popierał kandydaturę Janusza Chodorowskiego, który w walce o fotel prezydencki właśnie Popiołka pokonał. Ale stawia też zarzut wspierania kolejnego kandydata Grzegorza Maja.

- (…) 5 stycznia 2011 zawłaszczyłeś „pisowski” opłatek, i z zaskoczenia wykluczyłeś mnie i posła Tomasza Porębę z jego organizacji, aby dalej kontynuować proces rozbijanie mieleckich struktur Prawa i Sprawiedliwości razem ze swoją wspólniczką Urszulą Malińską – to kolejny fragment. Malińska jest znaną w Mielcu działaczką NSZZ „Solidarność”.

- Dopóki będą się znajdować ludzie, którzy będą narzędziami w rękach Ortyla i Malinskiej i będą kandydować z list przez nich organizowanych w konkurencji do list mieleckiej prawicy i centroprawicy, dopóty w Mielcu będą rządzić postkomuniści spod znaku „Naszego Mielca”, PO i SLD (…). Takie twoje działania są właściwe dla zachowań agenturalnych senatorze – pisze dalej Popiołek.

Zaprzeczał doniesieniom o konflikcie

List Popiołka do Ortyla to chyba niezaprzeczalny dowód na konflikt w mieleckich strukturach PiS. Choć teraz to już raczej otwarta wojna. Portal hej.mielec.pl o konflikcie w mieleckim PiS informował już w październiku 2011 roku, tuż po wyborach parlamentarnych.

- Popiołek finiszował w kampanii osamotniony. Nawet bliscy współpracownicy odsunęli się od niego i wsparli kandydatkę Marię Napieracz. To ona organizowała spotkanie na koniec kampanii wyborczej w Mielcu. (…) Wyraźnym przekazem na kogo głosować mają wyborcy PiS było oblepienie plakatów Marii Napieracz wyraźnymi napisami sugerującymi, że to najlepsza kandydatka w powiecie mieleckim. Były też zapowiedzi wewnątrzpartyjnego rozliczenia posła Popiołka za swoją kampanijną działalność – przekazywaliśmy.

- Od wielu miesięcy mówi się, że w mieleckim PiS są dwa obozy. Część działaczy skupiona była wokół Popiołka, część wokół senatora Władysława Ortyla. Europoseł Tomasz Poręba z Mielca, który szefował kampanii wyborczej PiS-u, wydawał się stać nieco z boku, choć bliżej mu z pewnością było do Popiołka. Teraz ten konflikt może się jeszcze bardziej pogłębić – to kolejny fragment naszego tekstu z 10 października 2011 roku.

Na te doniesienia Popiołek zareagował w swoim stylu, czyli bardzo ostro. Do naszej redakcji przesłał wtedy oświadczenie. - Zarząd Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości w Mielcu wyraża stanowczy protest w związku z ukazywaniem się kłamliwych informacji na portalu hej.mielec.pl o rzekomym konflikcie w naszej partii – tak to oświadczenie rozpoczynało się.

Dalej są były między innymi komentarze skierowane do naszej redakcji - Rozumiemy gorycz redakcji hej.mielec.pl po przegranych wyborach, gdyż wasze sympatie polityczne są jednoznaczne. Frustrację pogłębia fakt ze przez Was niepoprawna kampania wobec Krzysztofa Popiołka okazała się nieskuteczna. Pozostało, więc wam tylko obrażanie wyborców.

Oświadczenie to podpisali: Krzysztof Popiołek, Fryderyk Kapinos, Waldemar Barnaś, Aleksander Kopeć, Anna Soja, Kazimierz Kośla, Stanisław Kagan, Andrzej Jarosz, Andrzej Głaz, Dawid Uzar, Bronisław Misiak oraz Krzysztof Olszewski. Dzisiaj pierwszy z tej listy, poseł Krzysztof Popiołek, ostro atakuje senatora Ortyla. O pokoju i przyjaźni wewnątrzpartyjnej już mowy nie ma. I okazuje się, że pokoju w PiS nie ma od wielu miesięcy. Poseł przywołuje wydarzenia z 2010 czy stycznia 2011 roku, czyli mające miejsce długo przed naszymi informacjami o konflikcie w PiS.  I nazywa je rozbijaniem struktur mieleckiego PiS… Choć w październiku stanowczo zaprzeczał, że o konfliktach w partii mowy nie ma.

Ortyl nie uchylał się, Napieraczowa nie chciała rozmawiać, a Poręba... oddala się od Popiołka

W październiku 2011 o konflikt w PiS pytaliśmy też senatora Ortyla. - Możemy mówić o konflikcie w PiS? – zapytaliśmy senatora. - O tym się wiele mówi, może mniej się pisze. Tego konfliktu nie można jakoś zdefiniować. Ja rywalizowałem o możliwość wystartowania w wyborach prezydenckich w Mielcu. Natomiast uważałem, że taka rywalizacja powinna się odbywać wewnątrz i na zewnątrz, ale są odpowiednie procedury mówiące o tym, kto ma kandydować. Ja wówczas przyjąłem to z godnością i nie kandydowałem.  Może nawet więcej się o tym konflikcie mówi, niż go jest.  Ja jestem osobą, którą interesuje Senat. Nie zamierzałem nigdy rywalizować w jakiś sposób z posłem Popiołkiem, bo byłaby to pewnego rodzaju głupota polityczna. W interesie politycznym  osób z zewnątrz jest, żeby ten konflikt jakoś mocniej kreować i czynić go większym niż jest. Oczywiście trzeba powiedzieć, że tak współpraca nie jest najlepsza. Gdyby ona była lepsza, myślę, że lepsze byłyby w Mielcu wyniki dla PiS –  komentował jesienią 2011 roku Władysław Ortyl.

Wielokrotnie próbowaliśmy wtedy umówić się na rozmowę z Marią Napieracz. Nigdy do takowej nie doszło, Maria Napieracz unikała spotkania, nie chciała rozmawiać. Dzisiaj wydaje się, że pomiędzy Napieraczową i Popiołkiem kontakty są bardzo trudne.

Z wiarygodnych informacji wiemy także, że dzisiejsze stosunki posła Popiołka i posła Tomasza Poręby też nie są najlepsze.


PC
 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2012-06-19 22:59:20) babka

  Brawo Romek11

  Pomysł trafny. Zastanawia mnie jednak następujący problem: Popiołek był ponoć chory. A teraz? Przecież nie wygląda na zdrowego. I na co był chory? Po objawach sądząc... ale nie, zło należy zwycieżać dobrem. Natomiast zastanawiam sie, czy "to" teraz to stadium inwazyjne, czy tylko "wysyp" - takie uzewnętrznienie stanu duszy na zewnątrz, jak przy ospie. To drugie rodzi jakieś nadzieje, pod warunkiem dobrego "prowadzenia" i bardzo bolesnej kuracji. Dziekuję Romkowi11 za rozbawienie mnie na koniec dnia. Szacuneczek

 • (2012-06-18 18:50:25) roman11

  zmiana tytułu

  A mi się wydaje że Pan poseł powinien zmienić tytuł swojego periodyku na bardziej adekwatny, nie "Kurier Ziemi Mieleckiej", a "Sk...wiel Ziemi Mieleckiej":)

 • (2012-06-17 14:22:58) tapa

  wybory prezydenckie sa od 20 lat i nadal karty rozdaja najwieksze partie wiec marzenie o JOW jako super leku na wszystko mozna w bajki wlozyc.

 • (2012-06-17 13:44:13) JC

  axez

  JOW dopiero „wystartowały” od ostatnich wyborów. Nie można oczekiwać, że zmieni się to w jednym momencie to jest proces. Obecnie stosujemy ordynację wyborczą (z wyjątkiem wyborów na wójtów, burmistrzów czy prezydentów i do Senatu) identyczną jaką „zafundowano” Niemcom i Włochom po II WŚ. Niemcy już dawno się jej pozbyli, Włochy dopiero małymi krokami wprowadzają zamiany stąd dobrze funkcjonują tam układy. Partiom nie zależy na pozyskiwaniu ludzi z autorytetem cieszącym się uznaniem w lokalnej społeczności. Wybory w JOW pozwalają na weryfikację dokonanych wyborów. To jest groźne dla rządzących bo może doprowadzić do wymiany 75% składu w parlamencie czy samorządzie i co wtedy? Dlaczego PełO wycofała się z akcji zbieranych podpisów w ramach 4xTAK dla Polski? Obejrzyj http://www.youtube.com/watch?v=In1KOCeN_6E&feature=related – to zwykłe działanie propagandowe.

 • (2012-06-17 00:55:47) axez

  okręgi jednomandatowe do senatu mamy

  Myślisz że cokolwiek zmieniły? W senacie nadal ustawy przechodzą po kluczu partyjnym, poza tym przeciętny wyborca zagłosuje i ma w nosie co dalej się dzieje. Okręgi jednomandatowe nie są remedium na bolączki polskiej sceny politycznej, u nas w kraju brakuje odpowiedzialnych polityków i świadomości tych ludzi że za obietnice bez pokrycia wyborcy rozliczą takiego delikwenta, a tak to mamy podatek liniowy, brak podwyżek akcyzy na paliwo i inne cuda które obiecał nam premier w poprzedniej kadencji i ... znowu jest premierem a jego partia wygrała wybory choć nie zrealizowała nawet 10% tego co obiecywała ( te 10% to wyraz mojego optymizmu bo obawiam się że spełnionych obietnic było znacznie mniej). Na zachodzie jak polityk coś powie a potem z gęby robi trampka to mu o tym się na każdym kroku przypomina więc i z szafowaniem obiecankami są znacznie ostrożniejsi a jeśli już coś obiecają to to robią bo inaczej to koniec ich kariery. A u nas? Zgroza.

 • (2012-06-16 23:46:25) JC

  Jednomandatowe okręgi wyborcze podstawą do uzdrowienia państwa

  Skończą się wtedy wewnętrzne pogrywki i nie ten kto bardziej „liże” szefa będzie wyżej na liście, bo będzie wystawiany ten, co ma największy autorytet w lokalnej społeczności. Na liście pojawi się jedno nazwisko i na pewno nie będzie to jakiś „spadochroniarz”. Będzie można takiego „klienta” odwołać w trakcie kadencji. Poseł, senator czy lokalny samorządowiec musi pracować dla własnego elektoratu, a nie wykonywać polecenia partyjne. Na pewno nie byłoby takiej błazenady jaką prezentuje oseł Popiołek - cóż tonący chwyta się nawet brzytwy i organizuje … „marsz” który niczego nie zmieni.

 • (2012-06-16 18:39:27) axez

  Jak czyta się tekst Popiołka to zaczyna się człowiek zastanawiać

  czy senator Ortyl rzeczywiście ma czyste ręce. Bo że jakiś smród jest w Marr to słyszałem już dobre 3 lata temu. A Ortyl był założycielem i wieloletnim prezesem czy też dyrektorem tej instytucji. Poza tym nie zapominajmy że OBR też pan senator pomógł swego czasu załatwić. A Popiołek to ziejący nienawiścią człowieczek który dorwał się do władzy. Ani on, ani Ortyl ani Skowrońska nic dla miasta nie zrobili, tylko o własne 4-ry litery dbają. Dzisiejsi politycy to karierowicze nie myślący o Polsce i współobywatelach tylko i wyłącznie o sobie.

 • (2012-06-16 17:19:41) ~

  Czy kaytolik może siać taką nienawiść?

  Panu Popiołkowi chyba jednego organu pod czaszką zaczyna brakować. Niech dalej sieje nienawiść, ale niech zarazem pamięta , że Pan Bóg nie rychli wy ale sprawiedliwy i wcześniej czy później wszystko się odwraca.... Jaką ma pewność, że ludzie Go wybiorą? Każdy myślący człowiek czytając list, stwierdzi że Pan Popiołek sięgnął dna. Mózg Jego obrał kierunek jak dla siebie zbić karierę polityczną - jak zaistnieć w mediach - bo dla naszego regionu i środowiska nic nie robi - więc i nic się też o nim nie pisze. I on ma czelność organizować marsz w obronie TV Trwam, chyba chodzi mu o swoją gazetę Kurier Ziemi Mieleckiej aby rozdać uczestnikom i dalej siać nienawiść oraz skłócać sympatyków i członków PIS i Solidarności Język jakim wypowiada się Pan Popiołek jest niegodny POSŁA Rzeczpospolitej

 • (2012-06-16 12:05:23) Poliszdajek

  Elektorat:)

  Wynika że w Polsce jest więcej innowierców niż katolików bo wygrało PO.Może zmiana wiary pomoże w następnych wyborach. PiS musi koniecznie zająć się szerzeniem wiary i walce z niewiernymi :) Polish Dżihad ?!

 • (2012-06-16 11:51:42) ET

  Poziom posła Popiołka sięgnął dna

  Wydaje się, że jak będzie dalej kopał to dokopie się drugiego xD, a "Kurier" przekształci w "Podkop" i w następnych wyborach na prezydenta nie będziesz miał JEDNEGO punktu przewagi nad SLD tylko zostaniesz odesłany do narożnika.

1 | 2  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Kwiecień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!