REKLAMA
     
REKLAMA

 

SamorządyJak już informowaliśmy Starostwo Powiatowe zakupi dziewięć automatycznych defibrylatorów AED, dzięki którym nawet niewykwalifikowana osoba może uratować komuś życie.

- Żyjąc w czasach zdominowanych przez różnego rodzaju stresy i napięcia, uważam, że defibrylatory powinny być montowane w jak największej ilości miejsc publicznych – mówi Zbigniew Tymuła, starosta powiatu mieleckiego.

- Defibrylatory, które już niedługo zainstalujemy w podległych powiatowi szkołach, służyć będą nie tylko oczywistemu ratowaniu życia w przypadkach zagrożenia, ale i szerokiemu szkoleniu uczniów. Nie chcemy, by młodzież bała się podejmowania działań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy – dodaje.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


Defibrylatory AED, użyte w ciągu pierwszych minut od zatrzymania krążenia, nawet w 75% podnoszą szanse na skuteczną reanimację poszkodowanego. Co szczególnie ważne, dzięki pełnemu zautomatyzowaniu, urządzenia te nie są skomplikowane w obsłudze. Głosowo informują udzielających pomocy o kolejnych, niezbędnych do podjęcia krokach, a także samodzielnie analizują pracę serca poszkodowanego. Jeśli to konieczne – przepuszczają przez mięsień sercowy impuls elektryczny o odpowiednim natężeniu.

Starostwo Powiatowe w Mielcu zakończyło już przyjmowanie ofert  na dostarczenie dziewięciu sztuk defibrylatorów. Planowo urządzenia mają pojawić się w siedzibie starostwa i powiatowych szkołach jeszcze w kwietniu.

k

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Maj

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!