REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

SamorządyNiemal połowie z 255 średnich miast w Polsce grozi marginalizacja i zjawiska kryzysowe - wynika z analiz Polskiej Akademii Nauk.


Analiza Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN powstała na potrzeby rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zapowiedziano w niej pakiet działań dla średnich miast, który ma pomóc odwrócić niekorzystne tendencje.

W gronie 122 średnich polskich miast, którym grozi zapaść społeczno-gospodarcza, jest także Mielec. Pojawia się na 29. pozycji – w grupie miast, w których następuje silna utrata funkcji, niekorzystna sytuacja społeczno-gospodarcza.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Problemy rozwojowe, które objęła analiza, dotyczą m.in. spadku liczby ludności, zwłaszcza osób młodych i lepiej wykształconych. Towarzyszą temu narastające problemy społeczne, atrofia, rozpad więzi społecznych, a także patologie.

Ministerstwo Rozwoju planuje przeznaczyć na wsparcie średnich miast w najbliższych latach ponad 2,5 mld zł, skupiając się szczególnie na 122 ośrodkach zidentyfikowanych przez PAN.

W krajowych programach operacyjnych, którymi zarządza minister rozwoju, przewidziano preferencje dla miast średnich, m.in. poprzez dedykowane nabory. Możliwe jest też zdobycie kapitału na wkład własny do projektów finansowanych ze środków unijnych. Resort chce również stymulować lokalizację nowych inwestycji prywatnych na terenie średnich miast poprzez preferencyjne warunki pomocy publicznej dla inwestorów.

hm 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-08-10 11:37:56) Mielczanka10

  Co to za naukowy "gniot"

  Oto przykład naukowego "gniota", który ma chyba za zadanie jeszcze mocniej wpędzać w kompleksy mieszkańców mniejszych miast głównie Polski południowo-wschodniej - proszę spojrzeć na tabelę - zestawienie kompletnie chaotyczne - Mielec na miejscu 29 - a jak się to ma do rubryki "nasilenie problemów społeczno- gospodarczych" gdzie mielec ma 57 pkt i powinien się plasować niemal na samym końcu tabeli 122 miast. A gdzie w zestawieniu są np Siemianowice, Legnica czy Pabianice? Polecam wycieczki do tych miast - w Mielcu (pomijając zakompleksioną, zaściankową mentalność ) jest całkiem przyzwoicie...

 • (2017-08-10 11:25:00) Zawisza

  Czemu

  Portal pokazuje stare zdiecie z nie istniejaca hala sportowa nie macie nowych kolorowych

 • (2017-08-10 11:03:32) bawół

  niż

  Już nie długo będzie w Mielcu więcej psów niż ludności,coraz częściej widać smutne psy na balkonach gdy pan jest w pracy.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!