Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

Samorządy

Po pełnej emocji dyskusji nad uchwałą o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej w Rydzowie w listopadzie ub. roku, przewodniczący Rady Gminy Mielec zapowiedział sesję w trakcie której radni ostatecznie już zadecydują o przyszłości placówki. Sesja odbędzie się w czwartek 21 lutego o godz. 9.

Temat likwidacji Szkoły Podstawowej w Rydzowie wzbudził ogromne kontrowersje wśród mieszkańców wioski. Rydzów mocno protestował przeciwko likwidacji szkoły już w listopadzie ub. roku, kiedy w porządku obrad sesji Rady Gminy wiejskiej Mielec znalazł się punkt mówiący o zamiarze likwidacji szkoły. Wówczas uspokajano, że na razie jest to jedynie wyrażenie woli – nie ostateczna decyzja.

Mieszkańcy Rydzowa nie mieli jednak wątpliwości, że decyzja o zwołaniu sesji na której pod głosowanie podda się już ostateczną decyzję, to tylko kwestia czasu. Tak też się stało - przewodniczący Rady Gminy Mielec zwołał sesję na czwartek 21 lutego br. Decyzja w sprawie rydzowskiej szkoły podejmowana ma być jako jedna z pierwszych uchwał. Sesja rozpocznie się o godzinie 9 w sali obrad Urzędu Gminy Mielec przy ul. Jadernych 7.

Przypomnijmy, że szkoła w Rydzowie nie jest jedyną placówką w powiecie mieleckim w stosunku do której pojawiają się pomysły likwidacji, bądź reorganizacji. Dzisiaj decyzje takie rozważane są chociażby w Woli Wadowskiej, czy Zabrniu. Ciekawostką może być z kolei precedens jaki miał miejsce podczas obrad Rady Gminy Czermin w pierwszej połowie lutego br. Tam radni – pod presją obecnych na sali mieszkańców – wykreślili z porządku obrad dyskusję na temat przyszłości szkół w Ziempniowie, Brniu Osuchowskim i Łysakowie.
Poniżej pełny porządek obrad XXVII sesji Rady Gminy Mielec:
1. Interpelacje Radnych.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Informacja Wójta Gminy Mielec o dokonanych zmianach w budżecie gminy jakie zostały wprowadzane między sesjami.
4. Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej w Rydzowie.
5. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały własnej Nr XX/150/2012 Rady Gminy Mielec z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalenia planu sieci granic obwodów publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Mielec.
6. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat i trybu ich pobierania.
7. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Mielec.
8. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia woli utworzenia spółdzielni socjalnej.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXVI/201/2012 Rady Gminy Mielec z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie budżetu Gminy Mielec na rok 2013.
11. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie gminy na 2013 r.
12. Podjęcie uchwały w sprawie określenia trybu postępowania o udzielenie dotacji z budżetu Gminy Mielec podmiotom niezaliczanym do sektora finansów publicznych i niedziałającym w celu osiągnięcia zysku na zadania inne niż określone w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, sposobu jej rozliczenia oraz sposobu kontroli wykonywania zleconego zadania.
13. Sprawy różne i wolne wnioski.


k

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2013-02-21 14:28:56) tapa

  jak mawia KG "to wina glupich bab bo dzieci narodzily"

 • (2013-02-21 12:34:12) ~

  Wynik głosowania 7 - 7, uchwała o likwidacji szkoły NIE przeszła

 • (2013-02-21 07:47:17) just91

  Rzućcie info po sesji jak będzie z tą szkołą i śmieciami w gminie...

 • (2013-02-20 22:31:56) syzyf

  Oszczednosci na najbiedniejszych

  Wojt w kolko powtarza ze gmina musi oszczedzac bo brakuje pieniedzy na inwestycje. To moze zacznijcie te oszczednosci od siebie szanowni rzadzacy. Niech wojt i radni popracuja spolecznie jak to robia rodzice w stowarzyszeniach przejmujacych szkoly. Za zaoszcedzone pieniadze nie bedzie trzeba likwidowac szkol.

 • (2013-02-20 15:32:51) kameleon

  Pomóżmy im walczyć!

  Proszę pójdźmy wszyscy na sesję i spójrzmy w oczy tym radnym, którzy niszczą tą szkołę.

REGULAMIN

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

Facebook

 

 

 

 

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2013 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!