REKLAMA
     
REKLAMA

 

Samorządy

Po pełnej emocji dyskusji nad uchwałą o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej w Rydzowie w listopadzie ub. roku, przewodniczący Rady Gminy Mielec zapowiedział sesję w trakcie której radni ostatecznie już zadecydują o przyszłości placówki. Sesja odbędzie się w czwartek 21 lutego o godz. 9.

Temat likwidacji Szkoły Podstawowej w Rydzowie wzbudził ogromne kontrowersje wśród mieszkańców wioski. Rydzów mocno protestował przeciwko likwidacji szkoły już w listopadzie ub. roku, kiedy w porządku obrad sesji Rady Gminy wiejskiej Mielec znalazł się punkt mówiący o zamiarze likwidacji szkoły. Wówczas uspokajano, że na razie jest to jedynie wyrażenie woli – nie ostateczna decyzja.

Mieszkańcy Rydzowa nie mieli jednak wątpliwości, że decyzja o zwołaniu sesji na której pod głosowanie podda się już ostateczną decyzję, to tylko kwestia czasu. Tak też się stało - przewodniczący Rady Gminy Mielec zwołał sesję na czwartek 21 lutego br. Decyzja w sprawie rydzowskiej szkoły podejmowana ma być jako jedna z pierwszych uchwał. Sesja rozpocznie się o godzinie 9 w sali obrad Urzędu Gminy Mielec przy ul. Jadernych 7.

Przypomnijmy, że szkoła w Rydzowie nie jest jedyną placówką w powiecie mieleckim w stosunku do której pojawiają się pomysły likwidacji, bądź reorganizacji. Dzisiaj decyzje takie rozważane są chociażby w Woli Wadowskiej, czy Zabrniu. Ciekawostką może być z kolei precedens jaki miał miejsce podczas obrad Rady Gminy Czermin w pierwszej połowie lutego br. Tam radni – pod presją obecnych na sali mieszkańców – wykreślili z porządku obrad dyskusję na temat przyszłości szkół w Ziempniowie, Brniu Osuchowskim i Łysakowie.
Poniżej pełny porządek obrad XXVII sesji Rady Gminy Mielec:
1. Interpelacje Radnych.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Informacja Wójta Gminy Mielec o dokonanych zmianach w budżecie gminy jakie zostały wprowadzane między sesjami.
4. Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej w Rydzowie.
5. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały własnej Nr XX/150/2012 Rady Gminy Mielec z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalenia planu sieci granic obwodów publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Mielec.
6. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat i trybu ich pobierania.
7. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Mielec.
8. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia woli utworzenia spółdzielni socjalnej.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXVI/201/2012 Rady Gminy Mielec z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie budżetu Gminy Mielec na rok 2013.
11. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie gminy na 2013 r.
12. Podjęcie uchwały w sprawie określenia trybu postępowania o udzielenie dotacji z budżetu Gminy Mielec podmiotom niezaliczanym do sektora finansów publicznych i niedziałającym w celu osiągnięcia zysku na zadania inne niż określone w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, sposobu jej rozliczenia oraz sposobu kontroli wykonywania zleconego zadania.
13. Sprawy różne i wolne wnioski.


k

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2013-02-21 14:28:56) tapa

  jak mawia KG "to wina glupich bab bo dzieci narodzily"

 • (2013-02-21 12:34:12) ~

  Wynik głosowania 7 - 7, uchwała o likwidacji szkoły NIE przeszła

 • (2013-02-21 07:47:17) just91

  Rzućcie info po sesji jak będzie z tą szkołą i śmieciami w gminie...

 • (2013-02-20 22:31:56) syzyf

  Oszczednosci na najbiedniejszych

  Wojt w kolko powtarza ze gmina musi oszczedzac bo brakuje pieniedzy na inwestycje. To moze zacznijcie te oszczednosci od siebie szanowni rzadzacy. Niech wojt i radni popracuja spolecznie jak to robia rodzice w stowarzyszeniach przejmujacych szkoly. Za zaoszcedzone pieniadze nie bedzie trzeba likwidowac szkol.

 • (2013-02-20 15:32:51) kameleon

  Pomóżmy im walczyć!

  Proszę pójdźmy wszyscy na sesję i spójrzmy w oczy tym radnym, którzy niszczą tą szkołę.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!