REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Samorządy

Radni Gminy Mielec na ostatniej sesji przyjęli propozycje Wójta Gminy Mielec ws. zabezpieczenia środków na kluczowe inwestycje takie jak remont starej drogi w Chorzelowie, remont drogi w Woli Chorzelowskiej oraz budowa oświetlenia ulicznego. Podczas sesji przyjęto również strategiczny dokument dla czystości powietrza w gminie.


 
Na sesji X sesji Rady Gminy Mielec, która miała miejsce 26 sierpnia rajcy przed podjęciem uchwały dotyczącej przesunięć budżetowych przyjęli ważny dokument dla gminy pn. Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Mielec. Dokument ten, jak twierdzi wójt otwiera możliwości do pozyskiwania środków zewnętrznych:
 
- W Planie Gospodarki Niskoemisyjnej gmina wskazała priorytetowe dla niej inwestycje, które ograniczą emisję zanieczyszczeń. Określenie zadań inwestycyjnych i wpisanie ich do PGN umożliwi Gminie skorzystanie ze środków finansowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Dodatkowo można będzie pozyskać środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Opracowanie PGN otwiera również drogę do pozyskania dopłat do kredytów bankowych oraz możliwość skorzystania z dofinansowań proponowanych przez banki komercyjne - komentuje wójt gminy Józef Piątek. W tym zakresie wójt liczy również na współpracę i szansę dofinansowania ze środków Mieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, w którym jest Miasto Mielec, Gmina Mielec, Tuszów Narodowy i Przecław.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


 
Gmina oświetli i wyremontuje drogi
 
Przed wolnymi wnioskami Radni jednogłośnie podjęli uchwałę zabezpieczającą środki na spory pakiet inwestycji. Najwięcej z tej puli środków, bo ponad 300 tysięcy złotych przeznaczono na remonty dróg nr 103 405 Trześń -Wola Chorzelowska–Szydłowiec oraz nr  103 404 w Chorzelowie. W Chorzelowie ponadto zainstalowane zostanie oświetlenie przy drodzie wojewódzkiej w kierunku Instytutu Zootechniki. Mieszkańcy od bardzo dawna zwracali uwagę, na problem uczęszczania tą drogą po zmroku. Teraz sprawa ma znaleźć swój pozytywny finał. Oświetlenie zostanie również wykonane na obiekcie sportowym LKS Złotniki.
 
Radni podejmując uchwałę zmieniającą budżet na 2015 rok przeznaczyli również na środki na wykonanie znacznej modernizacji budynku komunalnego w Rzędzianowicach. Na ten cel zaplanowano ponad 100 tysięcy złotych.

hm 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2015-08-27 17:06:50) djzeus

    gazociąg

    Modernizacją gazociągów zajmuje się Rozdzielnia Gazu Mielec a nawet bardziej Rzeszów z nie rada gminy wiec to tam należy zgłaszać jakiekolwiek wnioski o inwestycje kolego

  • (2015-08-27 13:49:51) Ukassiu18

    A co z gazem????

    A co z planowaną wymiana sieci gazowniczej w Chorzelowie? Jeśli nie będzie wymiany teraz to pomyślnie i zrobcie z jednej strony tam gdzie są te rury zamiast asfaltu wąski odcinek kostki by można było ja ściągnąć w razie wymiany rur by potem nie rozkopywać drogi. I druga sprawą to zrobcie parę studzienek bo woda tam zawsze stoi na całej szerokosci ulicy.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!