REKLAMA
     
REKLAMA

 

Samorządy

Na więcej inwestycji w tym roku może liczyć Gmina Mielec. Wydatki majątkowe to prawie 5 milionów złotych. Jakie główne zadania będzie realizować gmina w 2016 roku? Wójtowi Józefowi Piątkowi inni włodarze mogą pozazdrościć atmosfery na sesjach, a szczególnie na sesji budżetowej, która odbyła się 30 grudnia w sali Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie. Wójt nie miał problemu do przekonania rajców do swojego projektu budżetu. Na 14 obecnych radnych wszyscy byli za. Wszystkie komisje również jednogłośnie zaopiniowały projekt pozytywnie.

- Wysokość budżetu na rok 2016 to 37 355 921 zł. Jest on większy od poprzedniego o 741 262 zł. Udało się również zmniejszyć deficyt. Jest to budżet stabilnego rozwoju i inwestowania. Na wydatki majątkowe przeznaczymy kwotę 4 milion 830 tysięcy złotych, za które rozbudujemy między innymi stację uzdatniania wody w Chorzelowie, dalszy ciąg kanalizacji, ponad milion złotych przeznaczymy na przebudowę dróg gminnych, jak również rozpoczniemy kluczową inwestycję sali gimnastycznej z zapleczem przedszkolnym w Rzędzianowicach. Chciałbym podziękować za rok współpracy wszystkim, a szczególnie radnym i sołtysom. Mam nadzieję, że wspólna praca czego efektem m.in. jest ten budżet i jego realizacja wciąż będzie podnosiła poziom życia i zadowolenia mieszkańców Gminy Mielec. Tego bym sobie i Gminie Mielec życzył w Nowym Roku 2016 – mówi wójt Gminy Mielec Józef Piątek.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

  Największą pozycję w budżecie Gminy Mielec na rok następny stanowić będzie standardowo „oświata i wychowanie” na które planuje się przeznaczyć kwotę 16,4 miliona złotych. Ważną składową budżetu jest również „pomoc społeczna” ponad 5,4 miliona złotych. Prawie 3,7 miliona złotych gmina wyda na „Gospodarkę komunalną i ochronę środowiska” oraz prawie 1,9 miliona na „transport i łączność”. Ważna pozycję będzie stanowić „kultura i ochronę dziedzictwa narodowego” na które przeznaczono w najbliższym roku ponad 1,1 miliona, które będzie zagospodarowywał głównie SOKiS.

Jedyną zmianą w projekcie budżetu Gminy Mielec była zmiana przyjęta autopoprawką przez wójta dotyczyła zwiększania wydatków na kulturę fizyczną w roku 2016 oraz wsparcie Szpitala Powiatowego w zakupie Kardiomonitora dla Oddziału Chirurgii Ogólnej.

hm
 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Marzec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!