Wybieramy Pozytywnych - aktualnościDo naszej redakcji napływają propozycje nominacji do plebiscytu wyróżniającego Pozytywnych Mielczan! Jeden z maili zawierał propozycję MAGDALENY KRIGER, w kategorii kultura.
 
Uzasadnienie propozycji nominacji Magdaleny Kriger:

Jeśli kandydatura kogoś z działu kultura to musi być tylko i wyłącznie Magdalena Kriger. Kto jak nie dyplomowana aktorka ma bliski kontakt  z kulturą? Uzdolniona aktorka, która skończyła krakowską PWST oprócz zasług dla polskiego teatru   wniosła wiele zasług dla swego rodzimego miasta Mielca.

W każdym jej życiorysie, informacji o sztuce teatralnej, zapowiedzi - widniało miasto Mielec skąd pochodzi. Tutaj się urodziła, wychowała, tutaj zaczynała swoją „kulturową” karierę, bo mając 6 lat już należała do grupy Abrakadabra  w Mieleckim Domu Kultury. Pierwsze przedstawienia teatralne także rozpoczynała w Mielcu, a pierwsza jej rola to Małgosia z bajki „Jaś i Małgosia”. Później mogliśmy oglądać jej przedstawienia z mieleckiego osiedla, założyła tam teatrzyk dla mieszkańców dwóch bloków gdzie mieszkała, z dzielnicy Smoczka, a dalej…

Dalej to już  można  napisać całą książkę o jej zasługach, o spektaklach, o jej niezapomnianych rolach. Pisano, ze „wzrusza i bawi”, a przede wszystkim sprawiała i sprawia,  ze chce się być blisko niej, oglądać, podziwiać.  Na pamięć, oj długą , zasługują jej wszystkie  role, te nietuzinkowe, te pierwszo i drugoplanowe, te komiczne i dramatyczne i z czasów studenckich i te ze znanych teatrów, z polskiego kina.
 
I co? Właśnie taką gwiazdę mamy w Mielcu. Swe zdolności i umiejętności umie przekazywać innym. Magda działa z pasją i jeśli cos już organizuje to na całego i całym sercem. Wszystkie jej przedstawienia są w dużej mierze  autorskie, opracowane z detalami i szczególną precyzją. Jest to osoba niezwykle zaangażowana, a wszystko co robi to dla miasta, powiatu. Nie ma osoby, która nie zareagowałaby ciepło, słysząc jej nazwisko. Od 8 lat jest instruktorem teatru młodzieżowego Antrakt w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Jej przedstawienia zachwycają, wnoszą refleksje, bo we wspaniały sposób ukazuje nam emocje i świat.
 
Nasza mielczanka prowadzi grupy teatralne w Samorządowym  Centrum  Kultury  w Mielcu z najmłodszymi, z młodzieżą oraz grupę teatralną seniorów "Senior Show". Z tymi grupami przygotowała ok  20 -stu przedstawień teatralnych o różnej tematyce od komedii, kabaretu, spektakli muzycznych do sztuk z klasyki polskiego dramatu  J.Słowackiego czy światowej klasyki teatru - Wiliama  Szekspira.

Tytułów tych wiele, wymienię niektóre to np. „Balladyna-nie odchodź od nas Goplano", „Ania z Zielonego Wzgórza", „Moralność pani Dulskiej", „Osiem kobiet", "Więzienne tango", „Ruda z poprawczaka" oraz parodie dzieł Szekspira.

-    Zajęcia teatralne prowadziła też w mieleckich szkołach i przedszkolach i Świetlicach Profilaktyczno-Wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Mielcu.

-    Śpiewa w chórze Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy.
    
-    Prowadziła również warsztaty teatralne w kołach gospodyń wiejskich i różnych stowarzyszeniach. Często bywa jurorem konkursów recytatorskich w Mielcu i okolicach.

-    Sama bierze też udział w spotkaniach literackich i poetyckich recytując wiersze i śpiewając liryczne piosenki.

-    Od niedawna prowadzi warsztaty terapeutyczno-artystyczne z osobami niepełnosprawnymi w  stowarzyszeniu "Otwórzmy przed nimi świat" ,działającym w Mielcu, gdyż oprócz wykształcenia teatralnego posiada uprawnienia terapeutyczne z zakresu arteterapii. 
 
-    Przygotowała również przedstawienia z osobami niepełnosprawnymi w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Wojsławiu.
 
 
Magda niewątpliwie przyczyniła się do ożywienia podkarpackiego miasta, nie tylko swą ciekawa osobą, słowiańska urodą, oryginalnym temperamentem, ale tym co robi dla mieleckiej społeczności.  Wzbogaciła  swe rodzinne miasto działalnością kulturalną, bo jak napisano w regulaminie: wywiera znaczny wpływ na życie kulturalne Mielca i całego  powiatu mieleckiego, kształtuje świadomość kulturalną mieszkańców i upowszechniania  kulturę niemal wszędzie i zawsze.
 
Magda Kriger, rodowita mielczanka to niesamowita i utalentowana artystka!

Wzrusza i bawi, pokazuje i odkrywa przed nami ciekawy świat.

JAK ZGŁASZAĆ KANDYDATÓW?  KAŻDY MOŻE TO ZROBIĆ!

Celem konkursu „Pozytywny portalu hej.mielec.pl” jest wyłonienie i nagrodzenie osób, których działalność w okresie mijającego roku kalendarzowego pozytywnie wyróżniała się na forum miasta Mielca i powiatu mieleckiego. W tym wypadku konieczne było podzielenie aktywności na odrębne kategorie, w których pokażemy tych szczególnie pozytywnych, działających na rzecz Mielca i powiatu. I tak w konkursie wyróżnia się następujące kategorie laureatów:

Kultura – nagrodzony swoją działalnością wywiera znaczny wpływ na życie kulturalne Mielca lub powiatu mieleckiego, na kształtowanie się świadomości kulturalnej mieszkańców, upowszechnianie kultury.

Sport – nagrodzony swoją działalnością ma znaczny wpływ na popularyzację sportu w Mielcu lub powiecie mieleckim, odnosi znaczne sukcesu w swojej karierze, jest czynnym zawodnikiem, trenerem lub działaczem sportowym.

Biznes – nagrodzony prowadzi firmę, której działalność jest znana mieszkańcom Mielca lub powiatu mieleckiego, charakteryzuje ją innowacyjność produktów lub usług, wysoka jakość zarządzania zasobami ludzkimi, uzyskane certyfikaty i wyróżnienia, pod uwagę brany jest osobisty wpływ kandydata na rozwój firmy, produktu, usługi.

Społecznik – nagrodzony prowadzi działalność społeczną indywidualnie lub w stowarzyszeniu lub fundacji, podejmowane przez niego działania znajdują aprobatę mieszkańców, przynoszą wymierne konkretne efekty odczuwane w Mielcu lub powiecie mieleckim, nagrodzonym może być działacz stowarzyszenia, wolontariusz, sponsor, fundator etc.

 „Pozytywnych” chcemy wybrać razem z Wami, Czytelnikami portalu hej.mielec.pl, bo przecież każdy z nas zna taką pozytywnie wyróżniającą się postać! Nawet jeśli dotychczas niekoniecznie zastanawialiśmy się nad tym, jak wiele dobrego robi dana osoba, warto teraz to dostrzec, pokazać i docenić! Pierwszą „nagrodą” i Waszym osobistym wyrazem wdzięczności niech będzie kandydatura „pozytywnego” w naszym konkursie!

Jak zgłosić kandydaturę do konkursu? 

Zgłoszenia kandydatur należy składać w za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e – mail: biuro@hejgrupa.pl, osobiście w biurze spółki Hejgrupa w CH Smoczka, Mielec ulica Szafera 33 lub listownie na ten sam adres.

Zgłoszenie kandydata MUSI zawierać:
- imię i nazwisko kandydata, dodatkowo nazwa firmy, instytucji lub stowarzyszenia w którym działa kandydat,
- wskazanie kategorii w której kandydat jest zgłaszany,
- uzasadnienie wskazujące dlaczego kandydat powinien otrzymać nagrodę „Pozytywny portalu hej.mielec.pl”,
- imię i nazwisko, dane kontaktowe zgłaszającego – do wiadomości Organizatora konkursu.

Do konkursu mogą być zgłaszani kandydaci, których działalność ma ścisły związek z Mielcem i powiatem mieleckim, bez względu na ich miejsce zamieszkania lub miejsce prowadzenia działalności gospodarczej. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 15 stycznia 2017 roku.

Spośród zgłoszonych kandydatur Kapituła Konkursu w skład której wejdą członkowie redakcji, pracownicy lub współpracownicy firmy HejGrupa oraz zaproszeni goście, wybierze 5 person w każdej kategorii. Poznamy zatem nazwiska pięciu nominowanych przedstawicieli świata kultury, sportu, biznesu, a także pięciu społeczników. Każda kandydatura będzie odpowiednio weryfikowana. Ostatecznie Kapituła Konkursu w jawnym głosowaniu zdecyduje komu przyznać główną nagrodę w każdej z kategorii konkursu „Pozytywny portalu hej.mielec.pl”! Pozytywne nagrody wręczone zostaną w trakcie specjalnej uroczystości  na początku 2017 roku!

Już teraz pomyśl więc, kto Twoim zdaniem jest pozytywnym człowiekiem, kto swoją codzienną działalnością sprawia, że na Twojej twarzy gości uśmiech! Wskaż pozytywnego człowieka… jest ich przecież tak wiele!


Redakcja hej.mielec.pl


 
 Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


POZYTYWNE KATEGORIE

    Wyróżnimy mielczan według kategorii:

    KULTURA

 

    SPORT

 

    BIZNES

 

   SPOŁECZNIK

 DOŁĄCZ DO PARTNERÓW

PLEBISCYTU

POZYTYWNY MIELCZANIN

2017


 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!