REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Wolontariat, ngos

Prezentacja realizowanych projektów i pomysłu szachowej wioski.

Pięć godzin w sobotę trwała impreza promocyjna Klubu Gier Logicznych „Szarotka” Wadowice Górne i skupionej przy Szarotce grupie Wolontariatu Młodych. Prezentacja ponad dwustu zdjęć z dotychczasowej działalności, kroniki i albumy z przeprowadzonych akcji i zrealizowanych projektów  oraz liczne zabawy i gry z dziećmi - to tylko niektóre elementy imprezy, która odbyła się w sobotę, 9-ego października, w Wadowicach Górnych. Dodatkowym motywem prezentacji była promocja idei tworzenia wioski tematycznej pod nazwą „Szachowa Kraina”.

- Proces budowania wioski tematycznej przewidziany jest na okres 4-6 lat, a w pierwszej kolejności działania ukierunkowane zostaną na realizację przedsięwzięć dla dzieci i młodzieży. Przewidujemy tu między innymi gry i zabawy terenowe z elementami szachowymi i baśniowymi,  szachy plenerowe, pokaz żywych szachów, także bezpłatną naukę gry i turnieje – mówi Adam Krawiec, Prezes KGL „Szarotka” i inicjator budowy wioski tematycznej.  W dalszej perspektywie planujemy włączenie dorosłych – wyrób pamiątek, lokalne wyroby cukiernicze z motywami szachowymi, wspieranie rękodzieła ludowego, być może także coś na podobieństwo ośrodka czy szkółki szachowej.

Drugim elementem sobotniej imprezy było wręczenie przez wójta gminy Stefana Rysaka nagród zwycięzcom i laureatom czterech konkurencji, które odbyły się na przełomie września i października.

W Konkursie Fotograficznym „Wadowickie Kadry” nagrody otrzymali: Adrian Leś, Wojciech Bigda, Michał Bigda, Małgorzata Krzyżek i Magdalena Brzostecka.
W Konkursie Poetyckim „Poezja Młodych” wyróżnieni zostali: Aleksandra Lonczak, Michał Bigda i Adrian Leś.

Zwycięzcami I Mistrzostw Gminy Wadowice Górne w SUDOKU zostali: w grupie juniorów młodszych – Piotr Juras i Sylwia Gwóźdź, w grupie juniorów starszych – Dominik Fedor i Michał Chmara, w grupie seniorów – Krystyna Wyzga i Małgorzata Krzyżek.

Nagrodzeni zostali także finaliści II Turnieju Szachowego Juniorów o Puchar Wójta Gminy: w kategorii chłopców klas I-III puchar zdobył Paweł Juras, medalistami zostali ponadto: Artur Giża, Wiktor Zimny, Mateusz Wąż, Kamil Wąż i Adam Walas, w kategorii dziewcząt  klas I-III puchar otrzymała Gabriela Należna, medalistkami zostały ponadto: Paulina Należna i Weronika Zimny w grupie chłopców klas IV-VI puchar zdobył Filip Fedor, pozostałe medale – Wojciech Żelazko i Maciej Kozioł, w grupie dziewcząt klas IV-VI puchar otrzymała Lidia Krzysztofik – medalistki: Magdalena Krzysztofik, Anna Żelazko, Natalia Rugała i Maja Walas, w  grupie gimnazjalnej chłopców zwyciężył Damian Rugała, przed Adrianem Krawcem i Pawłem Midurą, w grupie gimnazjalnej dziewcząt zwyciężyła Kinga Kramarz, przed Izabelą Naprawa, Kingą Warzecha i Ewą Kręcigłowa.

ZOBACZ ZDJĘCIA

h
 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!