REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Wolontariat, ngosWolontariusze PZU we współpracy z Oddziałem Dziecięcym Szpitala Powiatowego w Mielcu realizują projekt pt. „Świetlica szpitalna–miejsce dla wszystkich dzieci".


Projekt jest finansowany z grantu wolontariackiego przyznanego przez Fundację PZU pracownikom Oddziału PZU w Mielcu. Za grant przyznany zostały zakupione na Oddział Dziecięcy: łóżka dla rodziców, kolorowe sofy, fotele, zostanie zrobiona mała kuchnia dla rodziców, zakupione wyposażenie na świetlicę (stół – piłkarzyki, zabawki, domek i kuchnia dla dzieci, gry, puzzle, klocki, bajki, kolorowe duże pufy - piłki, stolik –ławeczka dla dzieci itp. Itd.)

Celem projektu jest pomoc dzieciom na Oddziale Dziecięcym poprzez czytanie bajek i baśni, organizowaniu zajęć plastycznych, gier i zabaw w szybkim powrocie do zdrowia. - Widząc chore dzieci zamknięte w salach z telefonami i tabletami w ręku chcemy zaproponować im również coś ciekawego na świetlicy. 6 grudnia  organizujemy przedstawienie przygotowane przez młodzież dla dzieci z oddziału będą również postacie z bajek oraz Św. Mikołaj z prezentami. Przez takie działania chcemy, aby szpital nie kojarzył się małym pacjentom tylko z bólem i cierpieniem – przekazują wolontariusze.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 To już trzeci projekt wynagrodzony wysokim grantem, który jest realizowany w Mielcu. - Pierwszy projekt realizujemy ze Szkołą Podstawową w Podleszanach pt. „Gdzie Senior nie może tam wnuczek pomoże". Jego celem jest wsparcie szkoły, która ma świetną grupę małych aktorów, ale nie mają sceny na której mogliby występować. Teraz, dzięki wsparciu posiadają profesjonalną scenę z oświetlenie i nagłośnieniem, z którą pojechali do DPS w Mielcu z przedstawieniem „Metoda na wnuczka” oraz przedstawieniem jak udzielać pierwszej pomocy. Do akcji dołączyli policjanci i ratownicy medyczni. Podobny występ został zaplanowany dla seniorów na Uniwersytecie III Wieku. 17 grudnia odbędzie się gala podsumowująca projekt w Szkole Podstawowej w Podleszanach.

Kolejny projekt to inicjatywa „Przedszkolak w świecie muzyki”, który odbył się w  Przedszkolu nr 8 w Mielcu. Celem tego projektu było zapoczątkowanie muzykoterapii, zakupione zostały dla tego przedszkola instrumenty muzyczne dla dzieci, pianino, sprzęt nagłaśniający.
 
hm 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!