REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Społeczność
Gmina Mielec po raz czwarty uczestniczyła w największych jasełkach ulicznych organizowanych szóstego stycznia w całym kraju. Orszak Trzech Króli po raz czwarty kroczył ulicami Chorzelowa.

Tegoroczny Orszak rozpoczął się od Mszy Świętej odprawionej przez księdza prałata Andrzeja Ramsa w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Genezę orszaku oraz wydarzenia sprzed 2018 lat przybliżył zebranym w świątyni, pełniący obowiązki dyrektora SOKiS Damian Małek.

Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, odczytał  rozporządzenie Cezara Augusta w sprawie przeprowadzenia spisu ludności w całym państwie oraz zaprosił wszystkich do wspólnej wędrówki do Betlejem. Przed Sanktuarium Trzej Królowie wypowiedzieli hasła tegorocznego Orszaku i dali znak do rozpoczęcia podróży.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


Przewodnikiem Monarchów oraz uczestników była symboliczna gwiazda, która doprowadziła barwny korowód do Grodu Heroda, gdzie Trzej Królowie pytali o Nowonarodzonego Króla. Następnie uczestnicy Orszaku przeszli przed remizę OSP, gdzie starły się anioły i diabły w walce dobra ze złem. Po zwycięstwie dobra Orszak dotarł do kresu swej podróży. Trzej Królowie odnaleźli Szopkę, Świętą Rodzinę i Dzieciątko. Przekazali swe drogocenne dary: Kacper – złoto, symbol królewskiej godności Jezusa, Melchior – kadzidło, podkreślające jego boską naturę, Baltazar – mirrę, zapowiedź śmierci Zbawiciela.

Spotkanie ze Świętą Rodziną przy stajence było również okazją do wspólnego kolędowania oraz składania sobie życzeń. – Bardzo się cieszę, że jest nas tutaj tak wiele. Chciałbym nawiązać do dzisiejszej Homilii, w której ksiądz Proboszcz mówił o Titanicu. Wszyscy uważali, że jest on niezatapialny jednak tragiczna historia zweryfikowała to twierdzenie. Nasz okręt, którym dzisiaj płynęliśmy w Orszaku miał z boku napis „Bóg jest dla wszystkich” i ten statek na pewno nie zatonie. Korzystając z okazji cichłbym złożyć mieszkańcom naszej Gminy najlepsze życzenia noworoczne. Dużo zdrowia pomyślności oraz szczęścia. Niech rok 2018 będzie dla wszystkich jak najlepszy - życzył zebranym Józef Piątek, wójt Gminy Mielec.

Hasłem tegorocznego Orszaku, który odbył się w sumie w 664 miejscowością w całej Polsce, były słowa „Bóg jest dla wszystkich”. Aby zaznaczyć łączność z innymi Orszakami, każdy uczestnik otrzymał koronę, znaczek oraz śpiewnik.

k

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Styczeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!