REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Społeczność

Targi Edukacyjne organizowane przez Zespół Szkół Ekonomicznych dały możliwość zachęcenia młodzieży do nauki m.in. udzielania pierwszej pomocy.

Dzięki zaangażowaniu nauczyciela i ratownika medycznego pogotowia ratunkowego w Mielcu Krzysztofa Woszczaka, częścią Targów była prezentacja i możliwość ćwiczeń praktycznych na fantomie. – Chcemy, żeby młodzież wyniosła z tej imprezy jak najwięcej, a umiejętność ratowania życia jest wiedzą bezcenną – mówi Mirella Cibicka, pedagog szkolny z ZSE.

Jak się okazało, młodzież gimnazjalna, która przybyła na prezentację była bardzo zainteresowana "łańcuchem przeżycia", o którym opowiadał Krzysztof Woszczak z mieleckiego pogotowia. Aktywnie brała udział w dyskusji na temat tego, w którym momencie najczęściej jest przerywany. – Słuchacze słusznie obstawili, że nierzadko aktywność świadka nieszczęśliwego zdarzenia kończy się na wezwaniu pomocy. A to o wiele za mało. Życie często może uratować tylko masaż serca, najlepiej w połączeniu ze sztucznym oddychaniem. To nic trudnego, a by podjąć walkę wystarczy tylko mieć wiedzę i chęci – zauważa Wojciech Burkot, dyrektor ds. lecznictwa mieleckiej stacji, który przyglądał się spotkaniu . Jak skutecznie ratować w takiej sytuacji uczył doświadczony ratownik medyczny Krzysztof Woszczak, opierając się na przygotowanej przez siebie prezentacji, filmach instruktażowych i za pomocą fantoma. – Takie spotkania promują wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, oswajają z tym tematem, dodają ludziom odwagi. Od wielu młodych osób słyszę, że w sytuacji krytycznej nie wiedzieliby co robić, bo ratowanie jest wielkim wyzwaniem. A to nie tak. To jest proste, gdy ma się podstawowe wiadomości i odrobinę praktyki po ćwiczeniach na fantomie – tłumaczy Krzysztof Woszczak.
 

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 Tego samego zdania jest Mirella Cibicka, pedagog, organizatorka Targów: – Świadomość, że młodzież wyszła stąd z nową wiedzą i to tak istotną, która może się przydać w każdej chwili na pewno motywuje nas, organizatorów, do szukania nowych pomysłów na tego typu imprezy. Młodzież jest ambitna i chce się uczyć. Jestem pełna uznania dla Krzysztofa Woszczaka, który nie ustaje w staraniach, aby zaproponować uczniom wiedzę w jak najatrakcyjniejszej formie po to, by z każdego spotkania z nim wynieśli jak najwięcej.

Uczestnictwo ratowników w wydarzeniach edukacyjnych to już tradycja. – Zawsze staramy się współpracować z organizatorami imprez, które mają na celu szerzenie wiedzy na wagę ludzkiego życia, zwłaszcza wśród młodzieży. To jest jedno z zadań mieleckiego pogotowia. Tym razem szkolenie odbyło się przed wakacjami, a to czas, gdy młodzież cały czas jest bardzo aktywna, spędza wiele czasu nad wodą, także w podróży, więc w miejscach, gdzie często dochodzi do wypadków. Dobrze, aby spędzała lato wyposażona w tę wiedzę – mówi Paweł Pazdan, dyrektor pogotowia ratunkowego w Mielcu.

hm
 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!