REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Wiara

Bogaty był program jubileuszowych uroczystości. W kościele pw. Ducha Świętego poświęcona została okazała figura błogosławionego Jana Pawła II.

W miniony weekend parafia z mieleckiego Osiedla Lotników świętowała jubileusz 30-lecia swojego istnienia. Zaplanowano cykl spotkań modlitewnych oraz uroczystości towarzyszących. Parafię odwiedził biskup tarnowski ksiądz Wiktor Skworc. Pierwszy raz z wiernymi spotkał się w kaplicy imienia świętego Stanisława Kostki, w dawnej bursie gimnazjalnej. To pierwsze miejsce modlitwy n a terenie parafii.

Spotkanie w bursie było dla biskupa tarnowskiego okazją do sprawdzenia jak obiekt prezentuje się po remoncie i posłuchania jaka jest jego teraźniejszość i przyszłość. Ksiądz Waldemar Ciosek, proboszcz parafii Ducha Świętego, opowiadał, że kaplica jest miejscem spotkań z młodymi, jest otwarta w czasie pracy sąsiadujących z nią szkół. Parafia myśli także o uruchomieniu właśnie w kaplicy akcji „SOS dla młodych”, gdzie uczniowie, młodzi parafianie mogli by zyskać wsparcie kapłana.

Podczas spotkania w kaplicy osoby zasłużone dla parafii zostały odznaczone medalem. Wyróżnienie to nadaje Biskup Tarnowski za zasługi dla Diecezji Tarnowskiej  za aktywny udział w życiu religijnym, duszpasterskim, katechetycznym i kulturalnym, ze szczególnym uwzględnieniem działalności charytatywnej. Medal otrzymali: Jan Skalski – jeden z budowniczych kościoła pw. Ducha Świętego, Zgromadzenie Sióstr Służebnic Ducha Świętego działające na terenie parafii, Jan Garncarz – prezes chóru parafialnego, Jerzy Maciejak – budowniczy kościoła, Eugeniusz Piechota – budowniczy kościoła, Urszula Malińska – działaczka parafialna, Elżbieta Tomczyk – wprowadzi ośrodek dla niepełnosprawnych, Krzysztof Leś – przedsiębiorca, Tadeusz Działo – przedsiębiorca, Edward Zieliński – dba o iluminacje kościoła, Andrzej Madecki – dba o ogrzewanie i klimatyzację, wentylację, Jerzy Studziński – prezes szafarzy, Adam Kiliński – budowniczy kościoła.

Kulminacją jubileuszowych uroczystości była msza święta w kościele parafialnym, także z udziałem Biskupa Tarnowskiego.

Posłuchaj kazania biskupa SkworcaPo mszy doszło do poświęcenia ustawionej w kościele okazałej rzeźby błogosławionego Jana Pawła II. Proboszcz Waldemar Ciosek zapowiadał, że w planach parafii jest urządzenie wokół rzeźby małego miejsca kultu Papieża – Polaka, w którym dostępne będą nawet wydawnictwa poświęcone Janowi Pawłowi II.

ZOBACZ ZDJĘCIA


h


 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!