REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Wiara

W dniu 4 sierpnia (niedziela ) 2013 r. o godz. 11.00  odbędzie się w Cmolasie centralna uroczystość Odpustowa ku czci Przemienienia Pańskiego pod przewodnictwem JE Ks.bpa Edwarda Frankowskiego z Sandomierza i JE Ks.bpa Kazimierza Górnego. Ze Słowem Bożym wystąpi JE Ks.bp Edward Frankowski  -  znany kaznodzieja.

Cmolas  to Sanktuarium Przemienienia Pańskiego wraz z jego Cudownym Obrazem.  Od setek lat liczni pielgrzymi, nieraz z bardzo odległych miejscowości, udają się do tego miejsca. W dniu 6 sierpnia 1585 r. trzynastoletni Wojciech Borowiusz, wracając ze szkoły, doznał cudownego objawienia, podobnego do Przemienienia Pana Jezusa na górze Tabor. Było to wydarzenie o brzemiennych skutkach dla Cmolasu i całej okolicy. Z tego to powodu Cmolas stał się znany nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Wojciech Borowiusz został później księdzem, a następnie po uzyskaniu tytułu doktora teologii i filozofii, był wielokrotnym Rektorem Akademii Krakowskiej. Ufundował kościół, który stanął na miejscu objawienia, obraz przedstawiający Tajemnicę Przemienienia, a także szpital dla ubogich. Obecnie na miejscu tego szpitala został wybudowany znakomity Dom Pomocy Społecznej, właśnie Jego Imieniem.

Uroczystości odpustowe trwają przez kilka dni, przygotowywane są msze święte kierowane do parafii z całego regionu. Z parafii Tuszów Narodowy udaje się do Cmolasu w sobotę pielgrzymka piesza, a w niedzielę – rowerowa.
 

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 Program:

1 sierpnia

18:00 – Nowenna
23:30 – Droga Krzyżowa dla Młodzieży

2 sierpnia
6:30 – Msza Święta
11:00 – Uroczysta Msza Święta Odpustowa w intencji chorych, cierpiących i wszystkich dźwigających różnorakie krzyże. Zaproszone parafie: Huta Komorowska, Kopcie, Raniżów, Wola Raniżowska, Wola Rusinowska, Spie, Krzątka, Komorów, Poręby Dymarskie, Werynia, Domatków.
17:00 – Msza Święta na Cmentarzu

3 sierpnia
6:30 – Msza Święta
10:15 – Różaniec
11:00 - Uroczysta Msza Święta Odpustowa dla wszystkich czcicieli Matki Najświętszej, kobiet i matek z małymi dziećmi. Zaproszone parafie: Przecław, Trześń, Dobrynin, Chorzelów, Zarębki, Kolbuszowa, Kolbuszowa Górna, Widełka, Wysoka Głogowska.
18:00 – Msza Święta z kazaniem
20:30 – koncert zespołu Echo Sacro-songu
21:30 – Apel Jasnogórski

4 sierpnia
CENTRALNE UROCZYSTOŚCI

7:00 – Msza święta parafialna
11:00 - Uroczysta Msza Święta Odpustowa w intencji parafian, pielgrzymów, rolników i ludzi pracy ku czci Przemienienia Pańskiego pod przewodnictwem biskupa Edwarda Frankowskiego z Sandomierza i biskupa Kazimierza Górnego z Rzeszowa.
Zaproszone parafie: Nowa Dęba, Dzikowiec, Lipnica, Majdan Królewski, Wola Baranowska, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Baranów, Mielec, Bratkowice, Dekanaty: Kolbuszowa Wschód, Kolbuszowa Zachód, Sędziszów, Głogów, Sokołow.
17:00 – Msza Święta z kazaniem

5 sierpnia
6:30 – Msza Święta
11:00 -  Uroczysta Msza Święta Odpustowa. Zaproszone parafie: Tarnowska Wola, Ślęzaki, Jadachy, Chmielów, Kosowy, Niwiska, Przedbórz, Pustków.
18:00 – Msza Święta z kazaniem

6 sierpnia
UROCZYSTOŚĆ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

6:00 – Msza Święta
11:00 – Uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zaproszone parafie: Skopanie, Domacyny, Zachwiejów, Gawłuszowice, Jaślany, Borki Nizińskie, Sarnów, Kupno, Ostrowy Tuszowskie, Trzęsówka.
18:00 – Msza Święta z kazaniem

hm

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2013-07-31 11:29:17) slaweko777

    rowerowa pielgrzymka

    witam można coś więcej rowerowej pielgrzymce? godz wyjazdu jaką trasą ile km, ile osób jest zgłoszonych

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!