REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Inne dyscypliny i wydarzenia

Turniej Szachowy w ramach projektu „Równaj Szanse” odbył się Wadowicach. Miejscowy Klub Gier Logicznych Szarotka promował szachy i gimnazjalistów.

Klub Gier Logicznych Szarotka z Wadowic Górnych uzyskał dofinansowanie na realizację akcji o nazwie „W Krainie Szachów – Młodzi Mistrzowie z Gimnazjum” w ramach Programu "Równać Szanse 2009" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Pomogli też lokalni sponsorzy.  Dzięki temu w wadowickim gimnazjum odbywały się zajęcia szachowe, turnieje.

- Chcieliśmy troszkę wypromować młodych ludzi pod kątem szachów potraktowanych jako dyscyplina sportowa. W czerwcu projekt kończymy, udało nam się zaangażować do gry w szachy około 30-tu uczniów gimnazjum w Wadowicach Górnych. Ewenementem jest, że jest zaledwie kilku chłopców, a większość to dziewczęta – mówi Adam Krawiec z Klubu Gier Logicznych Szarotka z Wadowic Górnych.

W sobotę odbył się turniej, który prawie kończy projekt, bo w planie jest jeszcze spotkanie podsumowujące. Powszechny upał spowodował, że w Turnieju Szachowym „Równać Szanse”,  wystartowała mniejsza od spodziewanej liczba uczestników. Z konieczności organizatorzy postanowili przeprowadzić rozgrywki w jednej grupie -  gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych razem – z odrębną klasyfikacją końcową i podziałem na nagrody.

Spośród uczniów szkół podstawowych na podium stanęli: w grupie chłopców - miejsce I – Filip Fedor (8 pkt), miejsce II – Damian Rugała (6,5), miejsce III – Artur Giża (6,5), w grupie dziewcząt - miejsce I: Magdalena Krzysztofik (5,5), miejsce II – Anna Żelazko (5,0), miejsce III – Gabriela Należna (4,5).

Wśród gimnazjalistek najlepsze okazały się: I - Kinga Warzecha (5,0), II – Izabela Naprawa (4,5), III – Kinga Kramarz (4,0). Wśród chłopców – Adrian Krawiec (6,0).

Wysoki ranking turnieju i zacięta rywalizacja spowodowały, że aż 9 uczestników zdobyło bądź podwyższyło kategorie szachowe. Kategorię III zdobyli: Rugała Damian, Żelazko Anna, Warzecha Kinga, Krzysztofik Magdalena. Kategorię IV: Zimny Wiktor, Kozioł Maciej, Giża Artur, Śpiewak Magdalena. Kategorię V zdobyła Walas Maja. Sędziował arbiter klasy FIDE, Marian Bysiewicz z Rzeszowa.

Szachowa aktywność w wadowickim gimnazjum nie urwie się po zakończeniu projektu „Równaj Szanse”. - Kilka osób ju wyjeżdżało na turnieje, odnosiło sukcesy, są członkami klubu Szarotka. Planujemy zgłosić dwa zespoły do V ligi szachowej, jeden złożony właśnie z uczestników tego projektu. Pokazaliśmy tych ludzi. Na pierwszym turnieju oni stali w kącie, niewiedzieni co robić. Teraz nabrali trochę wiary w siebie. Powtarzam im: promujcie się, chwalcie, zasługujecie na to – opowiada Adam Krawiec.

ZOBACZ WIDEOZOBACZ ZDJĘCIA

h
 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Maj

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!