REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Inne dyscypliny i wydarzenia

Bouffier i Panseri byli bezkonkurencyjni. Wygrywając siedem z 12. OS-ów zapewnili sobie drugie po 2007 roku zwycięstwo w Rajdzie Rzeszowskim.

Choć obchodzący w drugim dniu rajdu imieniny Kajetan Kajetanowicz robił wszystko by prześcignąć Bouffiera i Panseriego, ostatni odcinek specjalny w Połomi przejechał 5.9 sekundy wolniej. Na zwycięstwo szanse były marne, uzależnione właściwie od przejazdów Francuza. Ten jednak nie popełniał błędów, przez co uciekł pozostałym załogom w wyścigu o pierwsze miejsce Rajdu Rzeszowskiego.

Kajetanowicz i Baran w nowym subaru impreza zaprezentowali się jednak na tyle dobrze, by zapewnić sobie stabilną 2. lokatę w rajdzie. Ścigającemu go Sołowowi ciągle brakowało kilka lub kilkanaście sekund.

Sobotnie odcinki okazały się bardzo wymagające. Zmiana tras spowodowana czerwcowymi powodziami wprowadziła w poukładane dotąd trasy stałych uczestników „rzeszowskiego” sporo zamieszania, czego efekty można było zobaczyć już na pierwszym OS-ie w Dynowie, a przede wszystkim w Konieczkowej, gdzie zdarzyło się sporo wyjazdów z trasy, bądź też pomyłek pilotów.

W Dynowie największą trudnością były ciasne zakręty i zdradliwe lekkie szykany, które dodatkowo utrudnione niezauważalnymi podbiciami mogły sporo namieszać w przewidywaniach rajdowców. Pechowy okazał się również odcinek z niewielkim zbiornikiem wody, gdzie ciągle nagromadzona woda stała na niskim przejeździe, a zaraz później niesiona pojazdami mieszała się z piaskiem i liśćmi. W efekcie było bardzo ślisko.

Grzegorz Dul, kierowca Autopart Racing Team mimo bardzo niewielkiej prędkości nie zdołał opanować tam samochodu, a przyczepność porównał do przyczepności samochodu na lodzie – zero kontroli. W efekcie mitsubishi Dula wpadło na wyrwę i przewróciło się na dach.

Podobnie było na ósmym odcinku specjalnym Konieczkowa. Rajd został przerwany po wypadku Kamila Butruka i Macieja Wilka w mitsubishi evo. Przytomność stracił Wilk i wraz z kierowcą został przewieziony karetką do szpitala. Jak udało się jednak ustalić, ich zdrowiu nic nie zagraża.

Podobnych, choć mniej groźnych incydentów było więcej. Sporo załóg nie ukończyło rajdu, niemało było też ekip, które po zderzeniach a nawet dachach, wracali do rywalizacji. Wojciech Majewski, znany dziennikarz motoryzacyjny przyznał, że sobotnie odcinki specjalnie Rajdu Rzeszowskiego były wyjątkowo pechowe. – Prawdopodobnie świetne warunki pogodowe sprawiły, że kierowcy chcieli za wszelką cenę wykręcać coraz to lepsze czasy.  Większe ryzyko i więcej kolizji – podsumował Majewski.

Jednak jak można się było spodziewać, w drugim dniu rajdu nie zawiodła czołówka. Bouffier podobnie jak pierwszego dnia dyktował warunki. Za wszelką cenę gonić go próbował Kajetanowicz. Obaj jechali wyjątkowo płynnie i czysto, choć ten drugi często podejmował ryzyko bardziej agresywnej jazdy, chcąc nadrobić cenne sekundy.

Ostatnim odcinkiem Połomi Francuz postawił kropkę nad i wygrywając z Kajetanem o 5,9 sekundy, tym samym zapewniając sobie drugi po 2007 roku triumf w Rajdzie Rzeszowskim. Popularny Kajetan był jednak mimo wszystko bardzo zadowolony z jazdy. – Cieszę się, że jesteśmy na mecie i to na drugim miejscu. Jechaliśmy naprawdę szybko, często na granicy ryzyka. Nasze tempo było bardzo dobre. Jesteśmy liderami mistrzostw Polski i będziemy walczyć w kolejnych rajdach o utrzymanie tej pozycji. Rywalizacja jest bardzo zacięta, co widać po tabeli z punktami do RSMP. Nie ma miejsca na odpoczynek, ponieważ wszystko jest jeszcze otwarte. Jesteśmy zadowoleni z tego, co udało się do tej pory osiągnąć – mówi Kajetanowicz.

Rywalizacja o trzecie miejsce rozgrywała się z kolei między ekipą Michała Sołowowa i Macieja Barana z Tomkiem Kucharem i Danielem Dymurskim. Jeden z najbogatszych Polaków jadąc nowym fordem fiestą s2000 odchodził jednak Kucharowi na kluczowych fragmentach OS-ów i w klasyfikacji końcowej całego rajdu wyprzedził go o 1:14,9.

Pierwsza 10. w klasyfikacji generalnej Rajdu Rzeszowskiego:

1. Bouffier / Panseri – Peugeot 207 Super 2000 – 1:25:51,8
2. Kajetanowicz / Baran – Subaru Impreza – 1:26:07,5
3. Sołowow / Baran – Ford Fiesta S2000 – 1:27:02,1
4. Kuchar / Dymurski - Peugeot 207 Super 2000 – 1:28:17,0
5. Melicharek / Lasevic – Mitsubishi Lancer WRC05 – 1:29:03,3
6. Habaj / Spentany - Mitsubishi Lancer Evo IX – 1:29:53,9
7. Protasov/Aftanaziv - Mitsubishi Lancer Evo IX – 1:30:55,7
8. Kakuszi/Kakuszi - Ford Fiesta S2000 – 1:31:22,2
9. Drotar / Banoci – Skoda Fabia WRC – 1:32:43,9
10. Bębenek/Bębenek - Citroen C2R2 Max – 1:33:58,3

ZOBACZ ZDJĘCIA

WIECEJ: ZDJĘCIA, RELACJE, WIDEO - w portalu hej.rzeszow.pl

h

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Marzec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!