Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu!

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

Ankieta

Piłka nożna

„Rycerze Wiosny” z Mielca znów wygrywają ligowe spotkanie. Tym razem rozbili Stal z Kraśnika!

Piłka nożna, III liga lubelsko - podkarpacka
FKS Stal Kraśnik - FKS Stal Mielec (0:1) 1:3

Bramka:
0:1 - 35 minuta, Kamil Kościelny, strzał z 18 metrów, po dośrodkowaniu z autu.
0:2 - 64 minuta, Michał Pruchnik, strzał z kilku metrów, po dośrodkowaniu z autu.
0:3 - 80 minuta, Damian Skiba, w sytuacji sam na sam.
1:3 - 89 minuta, Tomasz Ryczek, z rzutu karnego.

Stal Mielec:  1. Wojciech Daniel – 4.  Szymon Kardyś, 2. Mariusz Cichosz, 6. Maciej Kiciński, 5. Piotr Marek -  8. Damian Jędryka, 14. Kamil Kościelny, 10. Damian Skiba ©, 17. Michał Wolański (91' 15. Konrad Stępień) - 3. Sebastian Łętocha (92'  20. Jakub Zaskalski), 9. Michał Pruchnik (75' 18. Kamil Kołodziej, 86' 19. Mateusz Skała.).
Rezerwowi: 12. Oskar Wardzała.
Trener: Roman Gruszecki.

Sędziuje: Radosław Wąsik (Lublin)

Żółte kartki w Stali Mielec
: Michał Pruchnik, Sebastian Łętocha.

Zespoły z Mielca i Kraśnika nie tylko łączy podobna historia – obydwa nazywają się Stal, obydwa to dawne fabryczne kluby, ale też łączy je sytuacja w tabeli. Przed dzisiejszym meczem przebywały w środkowej części ligowej stawki i dzielił ich jedynie punkt,  cały czas muszą się oglądać za siebie by nagle nie „włączyć się” w walkę o utrzymanie się w III lidze. Stal Kraśnik obecnie przeżywa kłopoty organizacyjne dlatego w tym zespole mobilizacja do walki o jak najwyższe miejsce jest bardzo duża – miejscowi piłkarze grają o przyszłość swoją i klubu.

Nadzieje gospodarzy na korzystny wynik jednak szybko prysły. Stal Mielec to nie Chełmianka Chełm, która pozwoliła kraśniczanom ograć się 2:4. Mielczanie w upalną niedzielę w Kraśniku grali rozważnie, oszczędzali siły i – co najważniejsze - wykorzystywali każdy błąd rywala. Dzięki temu objęli prowadzenie 2:0, a świetną zespołową akcją wykończoną przez Damiana Skibę zapewnili sobie przewagę 3:0. Biało – niebiescy popisali się kapitalną skutecznością!

W końcówce doszło już do twardej, brutalnej gry. Podłamani gospodarze zaczęli faulować, Stal nie była obojętna. Z tej chaotycznej gry faul wyłoniła się groźna akcja rywala, nieco z interwencją spóźnił się Kiciński i faulował napastnika gości w polu karnym. Tak Stal Kraśnik zdobyła honorowe trafienie.

Szóste zwycięstwo wywalczone wiosną wywindowało Stal Mielec na siódmą pozycję w tabeli. W rundzie wiosennej tylko aktualny lider Avia Świdnik potrafił ograć Stal z Mielca. Biało - niebiescy mają na swoim wiosennym koncie już więcej punktów i bramek niż w całej rundzie jesiennej, którą zakończyli na przedostatniej lokacie. Po raz pierwszy od miesięcy Stal ma mniejszą stratę do lidera – 8 punktów, niż przewagę nad strefą bezpośredniego spadku – ta wynosi 10 punktów. Ale to też dowód na to, że tabela jest niezwykle płaska, do końca rozgrywek zostało osiem spotkań i wszystko się jeszcze może zdarzyć.

CZYTAJ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z MECZU W KRAŚNIKU. Relacja powstała we współpracy z serwisem stalmielec.com.

94 min. - KONIEC SPOTKANIA! Stal Mielec znów pewnie wygrywa! Mielczanie mecz zakończyli tańcem radości na środku boiska!

92 min. – Dwie zmiany w Stali Mielec. Stępień zmienił Wolańskiego, Zaskalski Łętochę.

90 min.
– Gra zrobiła się bardzo brutalna. Po jednym z fauli na boisku doszło do przepychanek. Zawodników rozdzielił sędzia, po żółtej kartce zobaczył jeden z gospodarzy i Sebastian Łętocha ze Stali. Sędzia doliczył 4 minuty.

89 min. – GOL! BRAMKA DLA STALI KRAŚNIK! Kiciński faulował rywala w polu karnym. Zawodnicy gospodarzy pokłócili się o to, kto ma wykonywać „jedenastkę”. Wielka ochotę miał na to Brazylijczyk. Ostatecznie do piłki podszedł sam faulowany Tomasz Ryczek i pewnie umieścił ją w siatce. 3:1 DLA STALI MIELEC.

86 min. – Szarżujący Kamil Kołodziej brutalnie faulowany. Zawodnik gospodarzy zobaczył tylko żółta kartkę. Kołodziej jednak z kontuzją został zniesiony z boiska. W jego miejsce na placu gry pojawił się Mateusz Skała.

80 min. – GOL! 3:0 DLA STALI MIELEC! Piłkarze Stali z łatwością, niczym na treningu, rozmontowali na 20-tym metrze obronę rywala. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Damian Skiba. Miejscowy golkiper robił co mógł by powstrzymać szarżującego Skibę, ale ostatecznie musiał skapitulować. Stal Mielec bardzo bliska zwycięstwa w Kraśniku.

78 min.
– Najgroźniejsza sytuacja bramkowa gospodarzy. Po rzucie wolnym główkował Brazylijczyk Cardoso. Trafił jednak w słupek.

75 min. – Pierwsza zmiana w Stali Mielec. Boisko opuścił Michał Pruchnik, jego miejsce zajął Kamil Kołodziej. Sędzia zarządził także drugą przerwę na uzupełnienie płynów przez piłkarzy.

64 min. – GOL! 2:0 DLA STALI MIELEC! Szymon Kardyś wrzucił piłkę z autu w pole karne. Tam niezdecydowanie obrońców wykorzystał Michał Pruchnik i wpakował futbolówkę w długi róg bramki kraśniczan!!!

61 min. – Bramkarz Stali Kraśnik zachowuje się tak jakby sam miał ochotę ruszyć do ataku. Wysoko wysuniętego golkipera strzałami z około 30-tu metrów próbowali zaskoczyć Pruchnik i Jędryka. Ale do siatki nie trafili.

60 min. – Podwójna zmiana w drużynie gospodarzy. Miejscowy szkoleniowiec stawia wszystko na jedną kartę i wzmacnia linię ataku swojej drużyny.

55 min. – Ofensywa Stali Kraśnik. Gospodarze z całych sił starają się wyrównać, zamykają mielczan w polu karnym, ale póki co mielecka defensywa gra bez zarzutu. W grze obydwóch drużyn też sporo chaosu, co chyba pomaga stalowcom z Mielca w skutecznym bronieniu się przed atakami kraśniczan.

50 min. – Żółta kartka dla Michała Pruchnika, za dotykanie piłki po gwizdku sędziego.

46 min. – Druga połowa rozpoczęta. Stal Mielec bez zmian.

45 min. – Sędzia z Lublina zarządził przerwę.

44 min. – Gospodarze odpowiedzieli jedną akcją, po której wykonywali rzut rożny. Bez zagrożenia dla mieleckiej bramki. Stal spróbowała dwóch szybkich ataków, ale nie skończyły się dobrymi strzałami na bramkę.

35 min. – GOL! 1:0 DLA STALI MIELEC! Piotr Marek popisał się dalekim rzutem z outu w pole karne. Po zamieszaniu podbramkowym  piłka wylądowała na 18-tym metrze. Tam dopadł do niej Kamil Kościelny i mocnym strzałem dał swojemu zespołowi prowadzenie.

33 min. – Mecz przerwany przez sędziego na minutę. Zaprosił piłkarzy do uzupełnienia płynów. W Kraśniku zrobiło się upalnie.

28 min. – Wakacyjny klimat udziela się obydwóm drużynom. Tempo meczu nie porywa, choć walki jest sporo. Najwięcej w środkowej strefie boiska. Ofensywne akcje kończą się zazwyczaj interwencjami defensorów na 16 – 20 metrze.

18 min. – Gospodarze odpowiadają dwoma strzałami w światło bramki. Broni Wojciech Daniel. Na trybunach tymczasem sielanka, przyszło około 200 widzów.

16 min. –
Stal ruszyła z groźną akcją. Skrzydłem pomknął Pruchnik, który wyłożył piłkę Damianowi Jędryce. Piłka uderzona przez pomocnika Stali przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

11 min. -
Carlos Cardoso Ferreira, Brazylijczyk grający w Kraśniku, brutalnie faulował Michała Wolańskiego w niegroźnej sytuacji. Sędzia mógł zawodnika gości już odesłać na ławkę z czerwona kartkę, ale się ulitował i pokazał tylko żółty kartonik. Nadal bez groźnych akcji ofensywnych.

5 min
. – Walka o środek pola, bez akcji ofensywnych.

16:00 – Początek spotkania.

15:55 – W Kraśniku upalnie, wręcz wakacyjnie. Także na trybunach gdzie zasiadła póki co garstka kibiców. Dobra murawa daje nadzieję na dobry mecz. W Stali brakuje kontuzjowanego Sebastiana Ryguły.