Drutex-Bytovia Bytów - FKS Stal Mielec 2:2 (0:1)

2:2 - Kamil Radulj, 76 minuta, z karnego

Bytovia: 33. Michał Szromnik - 19. Lukáš Bielák, 5. Krzysztof Bąk (46, 9. Alen Ploj), 3. Łukasz Wróbel - 8. Sebastian Kamiński, 29. Jakub Serafin (83, 18. Bartosz Wolski), 55. Fran González, 16. Robert Mandrysz (89, 28. Kamil Wacławczyk), 17. Jakub Wilk - 10. Jakub Bąk, 14. Mateusz Klichowicz.
Stal: 12. Tomasz Libera - 4. Robert Sulewski, 2. Sebastian Zalepa, 3. Krzysztof Kiercz, 23. Krystian Getinger - 7. Szymon Sobczak (54, 17. Krzysztof Drzazga), 10. Vasil Panayotow, 6. Piotr Marciniec (90, 18. Dorian Buczek), 31. Kamil Radulj (81, 14. Piotr Głowacki), 9. Mateusz Cholewiak - 20. Aleksandar Kolev

Żółte kartki: K.Bąk, Szromnik, Mandrysz - Sobczak, Panayotow, Kolev, Kiercz.
Czerwona kartka: Aleksandar Kolev (38. minuta, Stal, za drugą żółtą).
Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

WIDEO - BRAMKI W POLSAT SPORT

Było to spotkanie niezwykle ważne dla gospodarzy. Drutex miał walczyć o awans do ekstraklasy, a będzie troszczył się o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Przed meczem mówiło się, że niekorzystny wynik starcia z Biało-Niebieskimi może oznaczać koniec pracy w Bytowie trenera Tomasza Kafarskiego.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

Wynik meczu otworzył Aleksandar Kolev, Bułgar mocno i precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego i po kilkunastu minutach Stal prowadziła 1:0. Tyle, że 20. minut później Koleva na boisku już nie było. Zobaczył szybkie dwie żółte kartki, pierwszą za faul łokciem, drugą prawdopodobnie za zagranie ręką. W efekcie na godzinę gry, wliczając w to czas doliczony do obu części spotkania, Stal została w jednego zawodnika mniej.

Gospodarze starali się szybko wykorzystać przewagę. W 41. minucie świetny strzał Bąka odbił jeszcze lepiej Libera. Była to najlepsza okazja Drutexu w 1. połowie. Stal grała bardzo mądrze w defensywie, świetnie przesuwała się za akcjami gospodarzy i niwelowała argumenty Bytovii.

Po zmianie stron Bytovia zaczęła dominować, długo rozgrywać piłki na mieleckiej połowie, ale też długo z tego nic nie wynikało. Dopiero kwadrans po wznowieniu gry doszło do wyrównania. Piłka bita z rzutu rożnego spadła na plecy jednego z mieleckich stoperów i pod nogi Ploja, który z bliska wpakował ją do siatki. Kilka minut później sędzia dopatrzył się faulu w mieleckim polu karnym i Bytovia objęła prowadzenie 2:1 po skutecznie wykonanej „jedenastce”.

Wówczas mielczanie nie mieli już nic do stracenia i odważniej zaczęli szukać kontrataków. Wystarczyło kilka minut by Stal wyrównała. Pędzącego do dalekiego podania mielczanina poturbował w polu karnym bramkarz miejscowych, karnego na bramkę zamienił Radulj.

Później jeszcze dwukrotnie zakotłowało się pod mielecka bramką i sędzia zakończył spotkanie. Stal wyszarpała Drutexowi punkt, który sprawił, że jest na 12-tym miejscu w tabeli i utrzymuje kilka punktów przewagi nad strefą spadkową.

Po meczu doszło do dymisji trenera Drutexu Tomasza Kafarskiego.