Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu!

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

Ankieta

Piłka nożna

FKS Stal Mielec przegrała wyjazdowy mecz z Sandecją Nowy Sącz. To zaległe spotkanie, przełożone z rundy jesiennej Nice 1 ligi.

Piłka nożna, Nice 1 liga
SANDECJA NOWY SĄCZ – FKS STAL MIELEC 1:0

Bramka:
1:0 – 7. Grzegorz Baran (66 min.)

MKS Sandecja Nowy Sącz: 16. Łukasz Radliński, 3. Lukas Kubań, 5. Dawid Szufryn, 28. Michal Piter-Bućko, 24. Kamil Słaby, 37. Bartłomiej Dudzic (77 min., 9. Mateusz Wdowiak), 7. Grzegorz Baran, 18. Michał Gałecki, 10. Wojciech Trochim (84 min., 21. Charles Trafford), 8. Maciej Małkowski, 11. Maciej Korzym (63 min., 26. Filip Piszczek)

Rezerwowi: 1. Michał Gliwa, 17. Adrian Basta, 19. Adrian Jurkowski, 20. Adrian Danek

Trener: Radosław Mroczkowski

FKS Stal Mielec: 88. Marek Kozioł, 2. Sebastian Zalepa, 3. Krzysztof Kiercz, 4. Robert Sulewski, 5. Boris Milekić, 10. Vasil Panayotov, 13. Przemysław Lech, 14. Piotr Głowacki (86 min. 21. Szymon Urbaniak), 17. Krzysztof Drzazga, 18. Dorian Buczek (70 min., 26. Dominik Sadzawicki), 31. Kamil Radulj (62 min., 6. Piotr Marciniec)

Rezerwowi: 12. Tomasz Libera, 15. Arkadiusz Górka, 19.  Konrad Misztal, 23. Krystian Getinger

Trener: Zbigniew Smółka

Żółte kartki: Kubań, Piszczek, Słaby – Milekić, Zalepa

Sędziowie: Sebastian Tarnowski (sędzia główny), Jarosław Mikołajewski (sędzia asystent), Daniel Szpila (sędzia asystent), Marcin Kochanek (sędzia techniczny)

Czytaj dalej pod reklamą ↓

Stal w tym meczu zagrała w eksperymentalnym składzie. Kontuzje zatrzymały Mateusza Cholewiaka, Szymona Sobczaka i Krystiana Getingera. Za kartki pauzował Aleksandar Kolev.

Nie było to wielkie widowisko, raczej mecz z dużą ilością twardej, fizycznej walki na pograniczu faulu. Taki styl gry narzucili gospodarze, którzy w ofensywie posiłkowali się często długimi podaniami. Niestety Stal nie potrafiła zaproponować innej gry na tyle skutecznie by zaskoczyć Sandecję, Biało-Niebiescy próbowali operować piłką po ziemi, ale zazwyczaj brakowało precyzji by przeradzało się to w regularne zagrożenie pod bramką rywala.

Co ciekawe i tak to Stal była początkowo groźniejsza. Pierwszy indywidualnie w 14. minucie próbował Krzysztof Drzazga, który dryblował w polu karnym i brakło mu metra by oddać strzał. Dorian Buczek, który ze względu na nieobecność Mateusza Cholewiaka, Szymona Sobczaka i Aleksandara Koleva prezentował się na pozycji napastnika od pierwszej minuty, oddał natomiast pierwszy celny strzał w tym meczu. Próbował też Piotr Głowacki. Oba te uderzenia pewnie złapał sądecki Golkiper.

Goście szukali okazji głównie po wrzutkach, w 22. strzał po takiej sytuacji przeleciał obok bramki. W 29. minucie Małkowski obsłużył Korzyma, ten jednak w polu karnym skiksował i z groźnej sytuacji Sącza nic nie wyszło. Chwilę później zakotłowało się pod mielecką bramką, pierwszy strzał odbił Kozioł, wydawało się, że dobitka wpadnie do pustej bramki, Kozioł jednak pozbierał się z murawy i spokojnie złapał piłkę.

W 36. minucie urazu stopy doznał Krzysztof Drzazga. Nie była to poważna sytuacja, jednak wydaje się, że później sprawiała kłopot zawodnikowi Stali, ten stał się mniej kreatywny w ofensywie.  Stal mogła, a może nawet powinna prowadzić w 38. minucie. Rzut wolny niemal na linii pola karnego wykonywał Kamil Radulj. Strzał odbił ofiarnie jeden z zawodników muru i piłka do siatki nie wpadła.

Po zmianie stron gra się ożywiła, ale mecz nadal nie stał na dobrym poziomie. Tutaj pierwsi stworzyli zagrożenie gospodarze. Szarżę Trochima w 54. minucie zatrzymał Marek Kozioł. Wreszcie przyszła 66. minuta i dośrodkowanie z rzutu wolnego. Defensywa Stali przysnęła, nikt nie przeciął spadającej przed bramkę piłki, która trafiła w nogi Barana i wpadła do bramki. W nieco przypadkowy sposób Sandecja zdobyła gola, który ostatecznie dał jej 3 punkty i pozycję lidera Nice 1 Ligi.

Małkowski 9 minut później próbował strzału w długi róg bramki Kozioła, ale ten świetnie się zachował. Była to praktycznie ostatnie groźna sytuacja gospodarzy, którzy później postawili na pilnowanie minimalnej przewagi.

W grze mielczan świeżości sporo wniósł Piotr Marciniec, Stal próbowała zamykać gospodarzy na ich połowie, ale nie przebijała się w pole karne, nie stwarzała zagrożenia. Brakowało dynamiki, tak jakby mielczanie odczuwali trudy drugiego z rzędu meczu na grząskiej nawierzchni. W sobotę pokonali 4:0 w Olsztynie Stomil, ale grali na boisku zalanym wodą. Plac w Sączu też był nasiąknięty po porannych opadach śniegu, niemal cały czas deszcz padał też w czasie meczu. W tych warunkach lepiej się czuła bardziej doświadczona Sandecja.

- Był to typowy mecz na remis - komentował po zakończeniu spotkania Robert Sulewski, piłkarz Stali. Niestety chwila zagapienia kosztowała Stal porażkę. To zaledwie druga przegrana wiosną. Co ciekawe obie porażki mielczanie zanotowali z liderami ligi, poprzednio z Chojniczanką, gdy przewodziła w klasyfikacji, teraz Sandecja wygrywając wskoczyła na pierwszą pozycję.

Już w sobotę w Mielcu kolejny mecz Nice 1 Ligi. O 17:45 Stal podejmie GKS Katowice. Będzie jedno z trzech ostatnich spotkań ligowych sezonu 2016/2017 w Mielcu!