1:1 – 58 min. – 17. Jakub Vojtus (karny)

Miedź: 33. Paweł Kapsa – 3. Hunter Gorskie (84, 5. Mladen Bartulović), 4. Wojciech Łobodziński, 8. Marquitos, 10. Petteri Forsell (46, 9. Mariusz Rybicki), 11. Petteri Pennanen, 16. Jonathan de Amo, 17. Jakub Vojtus, 24. Tomasz Midzierski, 27. Rumen Trifonow
Rezerwowi: 1. Łukasz Sapela –  7. Łukasz Garguła, 18. Michał Bartkowiak, 19. Grzegorz Bartczak, 31. Keon Daniel

Stal: 12. Tomasz Libera – 3. Krzysztof Kiercz, 4. Robert Sulewski, 5. Boris Milekić, 7. Szymon Sobczak (88, 18. Dorian Buczek), 10. Vasil Panayotov (90, 31. Kamil Radulj), 13. Przemysław Lech, 15. Arkadiusz Górka, 17. Krzysztof Drzazga (84, 14. Piotr Głowacki), 20. Aleksandar Kolev, 23. Krystian Getinger
Rezerwowi: 88. Marek Kozioł – 2. Sebastian Zalepa, 26. Dominik Sadzawicki

Żółte kartki: Gorskie – Kolev

Czytaj dalej pod reklamą ↓

KONFERENCJA PRASOWA

SKRÓT - POLSAT SPORT

Ten wynik pozwolił Stali na utrzymanie 10. pozycji w tabeli mimo zwycięstw zespołów z sąsiedztwa. Biało-Niebiescy mają w tej chwili na swoim koncie 41. punktów i w tej chwili nie grozi im już bezpośredni spadek z Nice 1 Ligi. Bardzo mało prawdopodobne jest też zsunięcie się nad miejsce barażowe. Stal jest bardzo, bardzo bliska matematycznego utrzymania się na zapleczu ekstraklasy.

Biało-Niebiescy przeprowadzili pierwszą groźną akcję w meczu. Już w 1. minucie Drzazga dostał piłkę na skrzydle, szybko jednak doskoczył do niego jeden z obrońców i zażegnał niebezpieczeństwo. Kilka minut później Drzazga oddał pierwszy strzał, z dystansu chciał sprytnie przelobować bramkarza, do siatki jednak nie trafił.

Swoich okazji szukał też Sobczak. W pierwszym kwadransie meczu dostał dwa dobre podania, był jednak na pozycji spalonej. W tej części meczu Górka popisał się dobrym dośrodkowaniem i refleks golkipera Kapsy uchronił Miedź przed stratą bramki.

Dopiero po kilkunastu minutach zaatakowała groźniej Miedź.  Szarżę Vojtusa zablokowali obrońcy, Łobodziński uderzył prosto w Liberę, Rasak z linii pola karnego nie trafił w bramkę. Miedź starała się rozgrywać atak pozycyjny, wymieniała podania ale nic z tego nie wynikało. Stal aktywnie w obronie rozbijała próby gospodarzy i sama szukała okazji dla swoich ofensorów. Doczekała się w 42. minucie. Sobczak tym razem nie był na spalonym, ruszył szybko z piłką na bramkę Kapsy i płaskim strzałem wyprowadził Biało-Niebieskich na prowadzenie.

Do końca pierwszej połowy kibice oglądali wymianę ciosów. Miedź chciała szybko wyrównać, Vojtus dobrze uderzył głową, ale na posterunku był Libera. Po drugiej stronie Panayotov obsłużył Sobczaka, ale ten niestety minął się z piłką. W odpowiedzi Łobodziński spudłował w sytuacji sam na sam z Liberą i sędzia Krztoń zakończył pierwszą połowę.

Po wznowieniu gry pierwsze zagrożenie znów stworzyła Stal. Strzał Sobczaka zablokowali jednak obrońcy. W 55. minucie zakotłowało się znów pod bramką Miedzi, strzelał Lech, Kapsa wyzwaniu podołał.

Miedź wyrównała po rzucie karnym. Przypadkowo ręką zagrał Milekić, a Libera był bez szans przy strzale pod poprzeczkę.

Wyrównanie o dziwo sprawiło, że kibice długo nie mieli okazji zobaczyć większego zagrożenia pod którąś z bramek. Aż do 76. minuty. Panayotov sprytnie wywalczył rzut rożny, dośrodkowanie na bramkę zamienił Kolev i Stal znów przeważała. Musiała się szykować teraz na oblężenie swojej bramki.

W 80. minucie próbował przewrotką Vojtus, w 83. minucie dośrodkowanie złapał Libera. Stal była bardzo czujna w defensywie. Oblężenie może i było, ale krzywdy mielczanom zrobić nie mogło. Biało-Niebiescy też wyprowadzali kontry. W jednej z takich sytuacji Kolev ograł obrońców i wyłożył do Górki, który jednak przestrzelił.

Nawet 4 doliczone minuty nie pomogły Miedzi w wywalczeniu chociażby remisu, który mógłby jeszcze przedłużyć nadzieje legniczan na awans do ekstraklasy. To czarna piłkarska środa w Legnicy, do Mielca wyjechał natomiast bardzo wesoły autobus.

-  Powoli, ale wciąż idziemy do przodu. To jest drużyna! Prawdziwy team-spirit! - cieszył się po meczu Szymon Sobczak. -  Nie czuję się jak "killer", po prostu walczę o każdy metr boiska. Jestem szczęśliwy, że zdobyłem bramkę, ale muszę podziękować drużynie, bo bez niej nic bym nie osiągnął. Cieszę się, że nasz mecz zapewnił Sandecji prawo do gry w Ekstraklasie. Widzimy się tam za rok! - dodawał Aleksandar Kolev.

Pogoń Siedlce    3-0    Podbeskidzie Bielsko-Biała
GKS Tychy    -    Wisła Puławy    25 maja, 18:00 przełożony z powodu wymiany murawy

ZOBACZ TABELĘ - LINK

Te wyniki oznaczają, że pewna awansu do ekstraklasy jest Sandecja Nowy Sącz, która zamierza grać na stadionie w Mielcu! Z Nice 1 Ligi spadł już MKS Kluczbork.