Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu!

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

Ankieta

Piłka nożna

FKS Stal Mielec zremisowała z Puszczą Niepołomice. Wyrównującego gola dla Biało-Niebieskich w końcówce spotkania zdobył Mateusz Cholewiak.

Piłka nożna, Nice 1 Liga

FKS STAL MIELEC - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 1:1 (0:1)

Bramki:
0:1 - 19. Marcin Orłowski (21 min.)
1:1 - 9. Mateusz Cholewiak (90 min.)

FKS Stal Mielec: 99. Radosław Majecki , 3. Krzysztof Kiercz, 6. Leandro, 9. Mateusz Cholewiak, 10. Waldemar Gancarczyk (14 min., 33. Maksymilian Banaszewski), 20. Dejan Djermanović (74 min., 8. Tomasz Swędrowski), 22. Michał Janota, 23. Krystian Getinger, 27. Piotr Marciniec, 30. Łukasz Wroński (45 min.,26. Dominik Sadzawicki), 51. Rafał Grodzicki

Rezerwowi: 1. Rafał Strączek, 5. Szymon Przystalski, 7. Edgar Bernhardt, 13. Przemysław Lech

Trener: Zbigniew Smółka

Puszcza Niepołomice: 12. Marcin Staniszewski, 3. Michał Czarny, 8. Ifeanyi Uwakwe, 10 . Maciej Domański (86 min., 7. Marcel Kotwica), 11. Marcin Stefanik, 14. Dawid Ryndak, 17. Bartosz Żurek (73 min., 4. Łukasz Furtak), 19. Marcin Orłowski (75 min., 20. Dawid Nowak), 23. Piotr Stawarczyk, 27. Mateusz Bartków, 28. Michał Mikołajczyk

Rezerwowi: 22. Andrzej Sobieszczyk, 15. Rafał Mikulec, 16. Dominik Zawadzki, 18. Damian Lepiarz

Trener: Tomasz Tułacz

Sędziowie:  Mateusz Złotnicki – sędzia główny, Andrzej Zbytniewski – sędzia asystent, Paweł Smyk – sędzia asystent, Piotr Kozłowski – sędzia techniczny (wszyscy KS Lublin)

Żółte kartki: Wroński, Marciniec, Cholewiak - Bartków, Orłowski, Stefanik, Ryndak

Widzów: 3037

WIDEO - BRAMKI (POLSAT SPORT)

Czytaj dalej pod reklamą ↓

Mecz zaczął się bardzo źle dla Biało-Niebieskich. Szybko okazało się, że Puszcza zaproponowała Stali… swoją głęboką defensywę i Stal była zmuszona do konstruowania ataków pozycyjnych, a po letniej przebudowie zespołu ten element gry nie jest jeszcze silną stroną zespołu z Solskiego 1. W 14. minucie mielczanie stracili Waldemara Gancarczyka, który z kontuzją kolana został odwieziony do mieleckiego szpitala.

Kilka minut później mielecka defensywa postawiła nieudaną pułapkę ofsajdową, spóźnił się Getinger, to umożliwiło wejście w sytuację sam na sam z Majeckim, którą strzałem przy słupku na prowadzenie dla Puszczy zamienił Orłowski.

Od tego momentu do ostatnich sekund gry mecz miał już tylko jedno oblicze. Puszcza stała cofnięta na swojej połowie i szukała kontry. Stal – mniej lub bardziej udanie – szukała swoich okazji, ale atak pozycyjnym Biało-Niebieskim tego dnia ewidentnie nie wychodził.

Dopiero po zmianie stron mielczanie doczekali się groźniejszych sytuacji. W 52. minucie Marciniec próbował zaskoczyć bramkarza gości, chwilę później centrował Banaszewski, zakotłowało się przed bramką Puszczy, jeden z defensorów dwukrotnie ręką dotknął piłkę, sędzia jednak uznał, że przewinienia nie było. Mieleccy kibice protestowali.

Goście odgryźli się płaskim strzałem z bocznej strefy pola karnego, który minął bramkę. Błyskawicznie odpowiedział uderzeniem z dystansu Janota.

W 70. minucie z dalsza spróbował też Getinger, golkiper z Niepołomic futbolówkę łapał na raty. Kolejna próba to uderzenie Djermanovicia, znów z trudem odbita przez bramkarza.

W 80. minucie piłkę stracił Grodzicki, Ryndak przebiegł z piłką 40 metrów i  przegrał sytuację sam na sam z Majeckim, który wykazał się spokojem, wyczekał rywala i zablokował strzał. Dobitkę z linii bramkowej wybił Kiercz.

Stal walczyła do końca, choć w środowy wieczór nie zachwycała poziomem swojej gry. Już w doliczonym czasie gry piłkę ze stałego fragmentu wrzucił w pole karne Grodzicki, zgrał ją tam Kiercz, bramkarza uprzedził Cholewiak i doprowadził do remisu 1:1. Upór Biało-Niebieskich został w ten sposób nagrodzony jednym punktem.