Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu!

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

Ankieta

Piłka nożna

FKS Stal Mielec wygrała z GKS Tychy. Był to ostatni mecz rundy jesiennej Nice 1 Ligi.

Piłka nożna, Nice 1 Liga
FKS STAL MIELEC – GKS TYCHY 3:0 (1:0)

Bramki:

1:0 – 9. Mateusz Cholewiak (12 min.)
2:0 – 20. Dejan Djermanović (50 min.)
3:0 – 33. Maksymilian Banaszewski (78 min.)

FKS Stal Mielec: 99. Radosław Majecki, 3. Krzysztof Kiercz, 6. Leandro, 9. Mateusz Cholewiak (89 min., 8. Tomasz Swędrowski), 11. Mateusz Gancarczyk, 15. Arkadiusz Górka, 20. Dejan Djermanović (67 min., 26. Dominik Sadzawicki), 22. Michał Janota, 23. Krystian Getinger (84 min., 27. Piotr Marciniec), 33. Maksymilian Banaszewski, 51. Rafał Grodzicki

Rezerwowi: 1. Rafał Strączek, 5. Szymon Przystalski, 7. Edgar Bernhardt, 19. Konrad Misztal

Trener: Zbigniew Smółka

GKS Tychy: 53. Marek Igaz, 4. Marcin Biernat, 5. Maciej Mańka, 9. Michał Fidziukiewicz, 10. Piotr Ćwielong, 13. Mateusz Grzybek, 18. Dawid Błanik, 20. Seweryn Gancarczyk (60 min., 93. Łukasz Bogusławski), 24. Adrian Łuszkiewicz (74 min., 26. Paweł Kaczmarczyk), 25. Kamil Zapolnik, 27. Daniel Tanżyna

Rezerwowi: 1. Rafał Dobroliński, 6. Łukasz Matusiak, 19. Dawid Rogalski, 21. Marcin Radzewicz, 77. Kacper Piątek

Trener: Ryszard Tarasiewicz

Żółte kartki: Djermanović, Janota – Mańka, Fidziukiewicz, S. Gancarczyk, Błanik

Sędziowie:
Jacek Małyszek – sędzia główny, Maciej Majewski – sędzia asystent, Radosław Wąsik – sędzia asystent, Łukasz Szczołko – sędzia techniczny

Widzów: 3397 (67 kibiców gości)

Czytaj dalej pod reklamą ↓

SKRÓT W POLSAT SPORT

WIDEO KULISY:

- Będzie bardzo ciężko – rzucił przed pierwszym gwizdkiem trener Stali Zbigniew Smółka. Wiedział ile sił kosztowały jego piłkarzy dwa wyjazdowe boje – zwycięstwa w Chorzowie i Bielsku-Białej. Pamiętał jak przed rokiem, jego drużyna prowadziła w ostatniej jesiennej kolejce z Górnikiem Zabrze i zabrakło sił by zwycięstwo utrzymać. GKS Tychy wydawał się jeszcze bardziej zdeterminowany niż Zabrze przed rokiem. Miał grać o ekstraklasę, będzie walczył o utrzymanie.

Zaczęło się dla mielczan bardzo obiecująco. W 8. minucie prostopadłe podanie dotarło do Janoty, ten jednak nie zdołał opanować piłki w polu karnym. Cztery minuty później Getinger posłał podobną piłkę do Cholewiaka, kapitan mielczan znalazł się między bramkarzem i obrońcą, od razu spróbował lobu, a futbolówka po rękach golkipera wpadła do siatki i Stal przeważała 1:0.

Kilka minut minęło i z rzutu wolnego uderzał mocno Gancarczyk, chciał wykorzystać też siłę sprzyjającego takiemu pomysłowi wiatru, bramkarz jednak był na posterunku. Po około 30. minutach Stal się cofnęła, jakby chciała oszczędzać siły. To próbowali wykorzystać goście. Tylko jeden groźny strzał nie został przez defensywę zablokowany, ale było to mocno niecelne uderzenie głową.

Po przerwie znów dominowali mielczanie. Cholewiak wpadł w pole karne. Pierwsze uderzenie odbił bramkarz, drugą próbę zablokowali obrońcy, piłkę do siatki wreszcie wbił Djermanovic i Stal przeważała 2:0.

Po chwili na skrzydle urwał się Leandro, wyłożył do Djermanovicia, a ten minimalnie się pomylił, ale był też naciskany przez obrońcę.

Podsumowaniem tego spotkania jest bramka Banaszewskiego. Odebrał piłkę gościom, wbiegł w pole karne, tam zrobił sobie miejsce i czas by przymierzyć z okolić narożnika. Zrobił to wyśmienicie, piłka wpadła w długi róg a Banaszewski sprawił wielką radość szczególnie grupie kilkuset młodych fanów Stali zgromadzonych w sektorze rodzinnym, bo tam pobiegł po bramce.

- Mamy to – skomentował uradowany trener Stalowców. Jasne stało się, że Biało-Niebieskim krzywda w tym meczu już się nie stanie. Tyszanie byli załamani, rozbici. Po meczu długo ze swoich ostatnich wyników tłumaczyli się swoim kibicom pod sektorem gości. Stalowcy obeszli cały stadion by spotkać się z kibicami, którzy na nich czekali jeszcze długo po ostatnim gwizdku, a 2017 rok pożegnali oprawą przypominającą o tym, że Stal Mielec to dwukrotny mistrz kraju!

Stal przezimuje w czołówce tabeli Nice 1 Ligi. Do miejsc dających wiosną awans do ekstraklasy traci tylko 3 punkty.