Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu!

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

Ankieta

Piłka ręczna

Dzięki świetnej postawie w drugiej połowie spotkania Stal Mielec pokonała Piotrkowianina 25:23 (6:12) w wyjazdowym meczu 23. kolejki PGNiG Superligi. Po raz kolejny świetny mecz przeciwko ekipie z Piotrkowa rozegrał doświadczony bramkarz Stali, grający trener, Krzysztof Lipka.

Piłka ręczna, PGNiG Superliga mężczyzn
Piotrkowianin – SPR Stal Mielec 23:25 (12:6)

Piotrkowianin:
Procho, Banisz – Mróz 2, Woynowski 2/1, Iskra, Swat 1, Nastaj 5, Surosz 4, Andreou 2, Krawczenko, Pożarek, Makowiejew 2, Tórz 3, Pacześny, Zinchuk 1, Achruk 1.
Trener (grający): Dmytro Zinchuk.
Kary: 8 min (Andreou, Pożarek, Makowiejew, Zinchuk).
Karne: 1/2.

Stal Mielec:
Lipka – Krępa 2, Miedziński 6, Kłoda 1, Kubisztal, Kyrylenko 4, Dementev 5, Basiak, Krygowski 3/1, Krupa 4/2.
Trener: Krzysztof Lipka (grający), Tomasz Sondej.
Kary: 10 min (Kubisztal x2, Kłoda, Miedziński, Krępa).
Karne: 3/5.

Sędziowali: Damian Demczuk, Tomasz Rosik (obaj Lubin).
Widzów: 600

Czytaj dalej pod reklamą ↓

Piotrkowianin rozpoczął znakomicie i w 3. minucie, po trafieniach Tomasza Mroza i Szymona Woynowskiego prowadził 2:0. Kolejne trzy bramki rzuciła Stal, ale od 7. minuty Piotrkowianin pokazał jak powinno grać się w defensywie. Stracił zaledwie trzy bramki, rzucił aż dziesięć i na przerwę schodził prowadząc różnicą sześciu trafień (12:6). Bardzo dobry mecz rozgrywał bramkarz Damian Procho.

Stal nie załamała się fatalną pierwszą połową i po zmianie stron zaczęła dominować. W 33. minucie było 12:9, a siedem minut później 15:13. Na placu gry pojawił się grający szkoleniowiec Piotrkowianina Dmytro Zinchuk, ale nie przyniosło to dużej poprawy w grze gospodarzy. Drużyna z Mielca złapała wiatr w żagle, a brylowali: bramkarz Krzysztof Lipka oraz Marcin Miedziński i Siergiej Dementev. Po skutecznym karnym Michała Krygowskiego Stal prowadziła 24:22 na minutę przed końcem i stało się jasne, że wywiezie z Piotrkowa bezcenne trzy punkty.

Było to spotkanie grupy pomarańczowej PGNiG Superligi, co oznacza, że Biało-Niebiescy za zwycięstwo zainkasowali trzy punkty, co znacznie przybliżyło ich do piątego miejsca w grupie po rundzie zasadniczej i szansy gry w play-offach. Zwycięstwo w Piotrkowie jest bardzo cenne, bo mielczanie walczą też z plagą kontuzji. Oprócz Michała Wypycha, Wiktora Kawki, Grzegorza Barnasia i Michała Chodary zagrać nie mogli także Paweł Wilk i Łukasz Janyst.