Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu!

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

Ankieta

Piłka ręczna

Równo rok temu, również 11 listopada, SPR Stal Mielec podejmowała Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Wtedy górą byli mielczanie, lecz tym razem to podopieczni Dmytro Zinchuka dopisali na swoje konto bezcenne punkty wygrywając 29:28.

Piłka ręczna, PGNiG Superliga
SPR Stal Mielec – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 28:29 (13:12)

SPR Stal: Wilk 1, Krępa 1, Janyst 1, Wypych, Skuciński, Mochocki 4 (1), Kłoda, Sarajlić 1, Kawka 6, Wiśniewski, Chodara, Lipka, Cuzić 5, Wojkowski 3, Krupa 6 (1), Ćwięka. Trenerzy: Krzysztof Lipka, Tomasz Sondej.
Karne: 2/6
Kary: 10 min (Krępa, Kłoda, Sarajlić, Chodara, Cuzic)

Piotrkowianin: Mróz 1, Woynowski 5, Iskra 2, Procho, Kaźmierczak, Swat 6 (2), Góralski 4, Surosz 2, Andreou 2, Pozarek, Achruk 1, Schodowski, Makowiejew, Tórz 4 (1), Pacześny 2, Rutkowski. Trener: Dmytro Zinchuk.
Karne: 3/3
Kary: 10 min (Iskra, Surosz, Andreou, Pozarek, Tórz)

Sędziowały: Joanna Brehmer (Mikołów), Agnieszka Skowronek (Ruda Śląska)
Delegat ZPRP: Andrzej Zapiórkowski (Kraków)
Widzów: 300

Czytaj dalej pod reklamą ↓

Przed meczem trudno wskazać było faworyta, stawka była wysoka bo obie ekipy grają w grupie pomarańczowej i do zgarnięcia były aż 4 punkty. Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie było bardzo wyrównane od samego początku, choć po trafieniach Rudolfa Cuzicia i Łukasza Janysta to gospodarze prowadzili 2:0.

Media pojedynek ten określały mianem bezpośredniej rywalizacji bramkarzy Marcina Schodowskiego oraz  Krzysztofa Lipki.  Obaj bramkarze od pierwszych sekund zamurowali bramki kradnąc show zawodnikom z pola.

Po 30. minutach minimalnie lepsi okazali się mielczanie, lecz wynik 13:12 był tylko oznaką jeszcze większych emocji w drugiej odsłonie.

W tej bramki padały na przemian aż do 40. minuty, lecz wtedy w „biało-niebieskie” szeregi powróciło fatum rzutów karnych. Stal w całym spotkaniu nie wykorzystała ich aż czterech, a co gorsza wszystkie podyktowane były przy wyniku remisowym.

Nie bez znaczenia była też niezrozumiała dla mielczan decyzja sędzin z 59. minuty, gdy na ławkę kar odesłały Michała Chodarę. To sytuacja, która budziła dyskusje, ale sprawiła, że w decydującym momencie meczu Stal zagrała w osłabieniu. Po meczu drugi trener Stali Tomasz Sondej dyskutował z delegatem o decyzjach sędzin.

Mimo wszystko o losie spotkania zadecydowały zmarnowane rzuty karne, do tego doszły dwa rzuty niecelne z drugiej linii w nerwowej końcówce. W efekcie Piotrkowianin zwyciężył 29:28 i zgarnął 4. punkty. Goście przeskoczyli Stal w tabeli grupy pomarańczowej, zajmują 3. pozycję, Stal obecnie jest 4.

Z okazji Święta Niepodległości mecz miał specjalną oprawę, z udziałem wojskowych. Przed spotkaniem Wiktor Kawka odebrał nagrodę dla gracza miesiąca w PGNiG Superlidze.