Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu!

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

Ankieta

Piłka siatkowa

W meczu lidera z wiceliderem 2. ligi siatkarek w Mielcu po zwycięstwo sięgnęła Marba Sędziszów Małopolski.

2. liga siatkarek
Szóstka Mielec – Marba Sędziszów 1:3 (20:25, 25:18, 23:25, 18:25)

Czytaj dalej pod reklamą ↓

Mielczanki przystępowały do tego spotkania w roli niepokonanego lidera rozgrywek. Na swoim koncie miały już sześć zwycięstw. Mecz na szczycie, bo Marba była wiceliderem, zgromadził komplet widzów w niewielkiej hali SP7 w Mielcu.

Pierwszy set był jednak dla mielczan mocno rozczarowujący, Marba szybko i znacznie odskoczyła i nawet długi przestój nie pozbawił przyjezdnych zwycięstwa w premierowej partii. Po zmianie stron sędziszowianki już lekko nie miały, w połowie seta to Szóstka zbudowała sobie wysoką przewagę i wyrównała stan spotkania.

To co się stało w końcówce trzeciej partii miało wpływ na całe spotkanie. Po grze punkt za punkt mielczanki zdołały wyjść na przewagę 21:19. Trener Roman Murdza dokonał podwójnej zmiany by wzmocnić swój zespół na parkiecie. Tymczasem zobaczył dwa proste błędy, które oznaczały remis. Marba wykorzystała prezent gospodyń i w grze nerwów w końcówce, prezentując doświadczenie i spryt, zdołała wyszarpać drugiego seta. Mielczankom zabrakło konkretów w ataku, dwa plasowane ataki z drugiej linii nie były najlepszym rozwiązaniem na punktowanie.

W partii numer cztery kibice widzieli już podłamane gospodynie, ze spuszczonymi głowami pozwalały na wiele sędziszowiankom, które rozochocone zaprezentowały dobrą i skuteczną siatkówkę.

- Trzeba się wstydzić tego spotkania – mówił po meczu trener mielczanek Roman Murdza. – Zespół nie realizował przedmeczowych ustaleń taktycznych, był problem też z atakiem – oceniał. Przegrana, chociaż pierwsza w sezonie, sprawiła, że mielczanki zsunęły się na trzecią lokatę.

Wyniki ostatnich kolejek:

7. kolejka: 08-11-2017

AZS UMCS Lublin  -   Pogoń Proszowice    2:3    (25:23, 24:26, 25:17, 23:25, 11:15)
Sandecja Nowy Sącz  -   Szóstka Mielec    0:3    (13:25, 17:25, 10:25)
Jedynka Siewierz  -   SAN-Pajda Jarosław    0:3    (20:25, 20:25, 22:25)
Marba Sędziszów Małopolski  -   AZS Uniwersytet Rzeszowski    3:2    (23:25, 20:25, 25:16, 25:13, 15:9)
MKS II Dąbrowa Górnicza  -   Płomień Sosnowiec    3:1    (22:25, 25:20, 26:24, 25:21)
Tomasovia Tomaszów Lub.    pauzuje

8. kolejka: 11-11-2017
AZS Uniwersytet Rzeszowski  -   MKS II Dąbrowa Górnicza    0:3    (22:25, 19:25, 22:25)
Szóstka Mielec  -   Marba Sędziszów Małopolski    1:3    (20:25, 25:18, 23:25, 18:25)
SAN-Pajda Jarosław  -   Sandecja Nowy Sącz    3:0    (25:16, 25:21, 25:23)
Pogoń Proszowice  -   Jedynka Siewierz    3:2    (27:29, 19:25, 25:15, 25:18, 10:15)
Tomasovia Tomaszów Lub.  -   AZS UMCS Lublin    3:0    (25:15, 25:20, 25:23)