Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu!

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

Ankieta

Pływanie

Pływacy MKS Ikar Mielec z sukcesami zakończyli Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów.

Mikołaj Malec został podwójnym brązowym medalistą Zimowych Mistrzostw Polski juniorów 16-letnich w pływaniu na dystansie 200 i 100 m stylem grzbietowym. Zawody rozegrano na pływalni w Gliwicach w dniach 10-12 marca br. Mikołaj wywalczył także awans do finału wyścigów w stylu zmiennym, zajmując ostatecznie siódme miejsce na 400 m i dziewiąte na 200 m. Był także dziewiąty na 50 m stylem grzbietowym.

Dawid Książnicki wywalczył brązowy medal w wyścigu na dystansie 200 m stylem klasycznym w Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów 15-letnich rozegranych w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 3-5 marca br. Dawid był także szósty na 100 m i ósmy na 50 m w tym samym stylu.

Sztafeta 15-letnich pływaków Ikara Mielec w składzie: Mikołaj Kużdżał. D. Książnicki, Patryk Magda, Krystian Labak zajęła w tych zawodach siódme miejsce w wyścigu 4 x 100 m stylem zmiennym. W finałach B (o miejsca od 11 do 20) walczyła Oliwia Cerlich; zajmując 11 miejsce na 200 m stylem zmiennym, 14 na 400m stylem dowolnym,15 miejsce na 200 m i 16 na 800m tym samym stylem. Do finałów B w stylu motylkowym awansowała w tej imprezie także Oliwia Strugała, zajmując ostatecznie 17 miejsce na 100 i 18 miejsce na 50 m tym stylem.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

W dniach 10 do 12 marca odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów 17 – 18-letnich w pływaniu.  Siedemnastoletni zawodnik Ikara Maksymilian Cerlich w wyścigu na dystansie 200 m stylem zmiennym wywalczył szóste miejsce; w rywalizacji wyprzedziło  go tylko pięciu o rok starszych pływaków, a na 100 m tym samym stylem zajął 11 miejsce. Maksymilian zajął także czternaste miejsce na 50 m stylem klasycznym i 15 miejsce na 100 m tym samym stylem.

Juniorzy 14-letni swoje mistrzostwa Polski rozegrali w Lublinie. Do finałów „A” (o miejsca 1-10) awansowało dwie zawodniczki Ikara Mielec: Julia Gancarz i Wiktoria Malec, zajmując ostatecznie piąte miejsce na dystansach 200 m; Julia stylem motylkowym a Wiktoria stylem grzbietowym. Julia była także siódma na dystansie 100 m motylkiem a Wiktoria ósma na 100 m grzbietowym. Sztafeta 14 – letnich zawodniczek Ikara w składzie: W. Malec, Julia O`Hara, J. Gancarz i Emilia Forczek zajęła także wysokie siódme miejsce w wyścigu 4 x 100 m stylem zmiennym. W finale B pływała także żabkarka Ikara Mielec Julia O`Hara zajmując oststecznie 18 miejsce na 100 m stylem klasycznym.