Jak konserwować kocioł centralnego ogrzewania? Oferty firm - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Biznes / Oferty firm
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Oferty firmPoczątek sezonu grzewczego to najbardziej gorący okres dla serwisantów kotłów centralnego ogrzewania. Najczęściej jest to efekt zaniedbań użytkowników, którzy o konserwacji i przeglądach przypominają sobie w ostatniej chwili.

Konserwacja kotła po sezonie

Kocioł centralnego ogrzewania wymaga konserwacji przede wszystkim poza sezonem grzewczym, kiedy sam kocioł jest zimny i zimna jest woda w instalacji grzewczej. W okresie sezonu grzewczego wykonywane są tylko naprawy awaryjne, bardzo często wiąże się to z koniecznością zaprzestania grzania, tym samym niską temperaturą w pomieszczeniach. Najlepszym sposobem na uniknięcie nieprzewidzianych awarii jest odpowiednie zadbanie o kocioł po zakończeniu sezonu.

Przede wszystkim należy dokładnie oczyścić palenisko z popiołu i wszystkich niedopalonych kawałków węgla, ruszt należy dokładnie oczyścić za pomocą szczotki drucianej. Wyczyszczenia wymagają także kanały konwekcyjne, najlepiej użyć do tego sprężonego powietrza. W okresie letnim piec powinien być chroniony przed wilgocią, która powoduje rdzewienie wnętrza pieca. We wnętrzu najlepiej umieścić środek, który dobrze chłonie wilgoć, np. niepalone wapno lub żel krzemionkowy. Powinny być pozostawione w otwartych pojemnikach. Wszystkie drzwiczki i wyczystki powinny być dokładnie zamknięte. Na okres letni nie należy spuszczać wody z pieca i instalacji grzewczej.Fot. Kotły V generacji (www.kotly-bialek.pl/oferta/kotly-co-5-klasy-generacji/)

Przygotowanie kotła do sezonu

Jeżeli po sezonie piec był odpowiednio zabezpieczony, to prace przed kolejnym sezonem ograniczone są do minimum. Przede wszystkim trzeba sprawdzić drożność przewodów kominowych. Najczęściej dokonuje tego kominiarz 2 razy w roku. Najlepszym sposobem sprawdzenia sprawności centralnego ogrzewania jest dokonanie próbnego rozruchu przed sezonem. Można wtedy sprawdzić szczelność całej instalacji, szczelność i odpowietrzenie grzejników, działanie wentylatora oraz innych elementów elektrycznych kotła, działanie sterowników (odpowiadają za optymalną pracę pieca), działanie czujników informujących o prawidłowym funkcjonowaniu wszystkich zespołów. Koniecznie trzeba sprawdzić szczelność wszystkich drzwiczek i otworów wyczystek. Sprawdzenia wymaga także stan blachy wewnątrz pieca. Na zewnątrz może się ona prezentować jak nowa, ale wewnątrz narażona jest na działanie wielu niekorzystnych czynników.

Zauważenie wszelkich nieprawidłowości daje możliwość ich wyeliminowania w krótkim czasie, podczas sezonu czas oczekiwania na usługi serwisowe jest znacznie dłuższy, a cena za usługę wyższa.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!