Wnioski urlopowe: 3 fakty, o których musisz wiedzieć Oferty firm - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Biznes / Oferty firm
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Oferty firmKażdy pracownik powinien znać zapisy Kodeksu Pracy, które bezpośrednio go dotyczą. Niejedna osoba przekonała się na własnej skórze, że nieznajomość przepisów szkodzi. Dla wielu ludzi poniższe sytuacje są kompletnym zaskoczeniem, a przecież jak najbardziej mogą mieć miejsce. W tym artykule przedstawimy kilka ciekawych przykładów związanych z wnioskami urlopowymi.

Fakt nr 1

Urlop tak, ale niekoniecznie wtedy, kiedy chcemy

Nie każdy pracownik zdaje sobie sprawę z tego, że pracodawca wcale nie musi zgodzić się na termin wskazany we wniosku. O ile faktycznie, jest on zobowiązany takiego urlopu udzielić, to może dać odpowiedź odmowną, gdy podana data nie będzie z jakichś przyczyn odpowiednia. Na przykład, jeśli przez brak danego pracownika narażone jest dobro firmy. Dlatego właśnie tak ważne jest, by z wyprzedzeniem planować nieobecności. Najlepiej, jeśli osoby zatrudnione ustalą między sobą kto i kiedy chciałby udać się na dwutygodniowy wypoczynek. Aby nie było braków kadrowych szczególnie w przerwach wakacyjnych, w okresie świąt, czy długich weekendów.

Fakt nr 2

Zaplanowana nieobecność w grafiku to jeszcze nie urlop

Należy jednak pamiętać o tym, że wpis w grafiku jeszcze nie załatwia sprawy. Potrzebny jest bowiem wniosek urlopowy podpisany przez osobę uprawnioną. Dziś już na szczęście cała procedura jest dużo łatwiejsza i szybsza niż kiedyś, ponieważ dzięki inewi.pl wszystko dzieje się online. To oznacza, że zarówno składanie, akceptowanie, jak i odrzucanie wniosku jest częścią elektronicznego obiegu dokumentów. Jest to duże przyspieszenie całego procesu zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Co ważne, nie ma znaczenia, jakiego typu jest to nieobecność, a przecież rodzajów urlopów jest bardzo dużo. Oprócz wypoczynkowego jest jeszcze choćby na żądanie, okolicznościowy, czy bezpłatny.

Fakt nr 3

Mimo zatwierdzonego wcześniej wniosku pracodawca może przerwać nasz wypoczynek

Przy tym punkcie zapewne sporo osób bardzo się zdziwi, natomiast faktycznie takie są fakty. Anulowanie urlopu już w trakcie jego trwania jest dość rzadkie, ale oczywiście się zdarza. Chodzi o okoliczności, których nie dało się przewidzieć podczas podpisywania zgody. Wystąpiły one niespodziewanie. Pracodawca w takim wypadku ma możliwość powołania się na dobro firmy i odwołania danej osoby z urlopu. To oczywiście nie zwalnia przedsiębiorcy z udzielenia zgody na przysługujący wypoczynek w innym terminie, a do tego dochodzi też zwrot poniesionych przez pracownika kosztów wynikających z nagłej zmiany planów. Przykładem jest sytuacja, kiedy dana osoba przebywa na zagranicznych wczasach, a wcześniejszy przyjazd wiąże się z koniecznością zakupu nowego biletu.

Te trzy powyższe przykłady to zaledwie zaczątek do znacznie szerszej tematyki dotyczącej samych urlopów. Warto także zaznajomić się z innymi ciekawymi artykułami, jak: urlop okolicznościowy - kiedy przysługuje? Dodatkowych informacji nigdy dosyć. W końcu to one pozwolą nam uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!