Storczyki – jak pielęgnować je zimą? Oferty firm - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Biznes / Oferty firm
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Oferty firmStorczyki są uważane za dość wybredne kwiaty, które wymagają nieco zachodu przy pielęgnacji. Trzeba im zapewnić odpowiednią wilgotność powietrza, specjalne podłoże, kąpiele oraz sprecyzowany system podlewania. Jednakże ich urok i egzotyczny charakter sprawiają, że coraz częściej hodowane są w domowych warunkach, a ponadto są w stanie przetrwać wszystkie pory roku w naszym klimacie.

Storczyki nie lubią gwałtownych zmian

Najlepiej kupować kwiaty wiosną czy latem, ponieważ często nawet w czasie drogi ze sklepu do domu przy zimowej temperaturze, storczyk może nie zaklimatyzować się w nowym miejscu. Skutkiem takiego przemarznięcia będą opadające liście i brak nowych pąków. Najważniejsze jest utrzymanie jednakowej temperatury w domu niezależnie od warunków atmosferycznych, a także unikanie przeciągów i bezpośredniego słońca.

Pielęgnacja storczyków zimą

Najważniejsze, aby zapewnić kwiatom naturalne warunki. Storczyki lubią dużo światła, a w porze zimowej dostarczenie odpowiedniej ilości jest szczególnie utrudnione. Nie należy więc stawiać doniczek przy oknach północnych, a raczej na wschodnich lub południowych, gdzie dociera najwięcej promieni słonecznych. Storczyki naturalnie rosną w suchym klimacie, gdzie temperatura wynosi 22-25 stopni za dnia. Jeżeli zapewnimy takie warunki również w domu to możemy spodziewać się, że roślina będzie kwitła nawet przez 2-3 miesiące bez przerwy.

Ważne, aby pamiętać, że storczyki nie będą rosły w ziemi. Należy zapewnić im specjalny torf, czyli korę lub przepuszczalne włókna, jak chipsy kokosowe czy węgiel drzewny.  Rośliny te nie lubią przesadzania, dlatego warto zakupić ceramiczne doniczki na storczyki, do których włożymy kwiaty w przezroczystych pojemnikach, z otworami na dnie. Ułatwi to nam kontrolowanie rozwoju korzeni oraz podlewanie, a dodatkowo rozwiązanie takie będzie stanowiło świetny element dekoracyjny w mieszkaniu.

Nawadnianie natomiast powinno odbywać się na tej samej zasadzie co latem. Storczyków nie wolno podlewać z góry, jak w przypadku tradycyjnych kwiatów. Korzenie roślin należy zanurzyć w przefiltrowanej lub odstałej wodzie i po upływie kilkudziesięciu minut wyjąć. Taką kąpiel trzeba wykonać w momencie kiedy podłoże jest całkiem suche lub nawet wcześniej, jeżeli w pomieszczeniu jest mała wilgotność powietrza.Doniczka do storczyków Orchid Pot Anthracite
(źródło: fajnedonice.pl)Doniczka na dwa kwiaty ze strukturą
(źródło: fajnedonice.pl)

Storczyki – okres spoczynku

W zależności od gatunku rośliny, wymagany jest niekiedy tzw. okres spoczynku, czyli zimowanie. Storczyki potrzebują wówczas zmiany temperatury oraz wilgotności. Czas spoczynku jest zależny do odmiany oraz wieku rośliny, więc należy uważnie obserwować liście oraz pąki, by indywidulanie dostosować warunki do konkretnego storczyka. W czasie zimowania, rośliny te nie kwitną, a my powinniśmy wycinać zżółkłe i ususzone pędy, by zrobić miejsce na nowe. Aby wprowadzić storczyki w stan spoczynku należy powoli, lecz konsekwentnie zmniejszać temperaturę otoczenia, mając na uwadze, że zimą i tak naturalnie ulegnie ona obniżeniu. Ponadto, należy je rzadziej podlewać i utrzymać temperaturę około 15-20 stopni.

Artykuł powstał przy współpracy z FajneDonice.pl

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!