4 cechy, które powinien mieć programista. Sprawdź, czy praca IT jest dla Ciebie Oferty firm - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Biznes / Oferty firm
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Oferty firmChciałbyś zajmować się tworzeniem oprogramowania, ale nie jesteś pewien, czy się w tym sprawdzisz? Dobra wiadomość – nie trzeba mieć umysłu ścisłego, by praca IT okazała się dobrym rozwiązaniem. Nawet humaniści mogą spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Zwłaszcza, jeśli posiadają kilka cech, dzięki którym łatwiej im będzie odnaleźć się w branży.

Praca IT tylko dla ludzi z pasją do nauki

Każdy, komu marzy się praca IT, musi dążyć do tego, by stale powiększać swoją wiedzę. Ta dziedzina szybko się rozwija − nie możesz sobie pozwolić na to, by zostać w tyle! Najlepiej czytać fora tematyczne, książki, e-booki i magazyny branżowe. Warto też chodzić na konferencje oraz spotkania organizowane przez software house. Często są prowadzone przez doświadczonych ekspertów, którzy chętnie się dzielą wiedzą. Zobacz, kiedy odbędzie się następne w Twojej okolicy i wykorzystaj je, by nauczyć się czegoś nowego z dziedziny, która Cię interesuje. Dobrym pomysłem mogą też być szkolenia, kursy internetowe i webinary. Często są darmowe i w przystępny sposób przekazują wiedzę.

Zdolność do przyjmowania krytyki

Ta cecha jest silnie związana z chęcią zdobywania nowych kwalifikacji. Pracując jako programista musisz pamiętać, że nie zawsze uda Ci się napisać idealny, uporządkowany kod. Wtedy lider Twojego zespołu powinien Ci wskazać, co należy poprawić. Nie jest to wcale sytuacja, która przytrafia się tylko początkującym – nawet osoby doświadczone mogą czegoś nie zauważyć lub nie wiedzieć. Praca IT wymaga zdolności akceptacji faktu, że nie każdy kod, który napiszesz będzie w pełni poprawny i czytelny. Dzięki temu, będziesz mógł uczyć się na swoich błędach i stać się jeszcze lepszym programistą.

Chęć pracy w zespole

W niektórych kręgach panuje przekonanie, że programista to zawód dla ludzi, którzy nie lubią się komunikować z innymi. Prawda jest jednak zupełnie inna. Większość projektów jest realizowana przez zespoły, w których każdy ma swoją rolę. Chociaż część zadań trzeba wykonać samodzielnie, należy też umieć porozumiewać się z resztą grupy. Tylko dzięki temu można rozwijać nowe pomysły i skutecznie radzić sobie z problemami. Ta profesja wymaga, więc umiejętności współpracy, o czym często wspominają oferty pracy IT.

Umiejętność analitycznego myślenia

Projektowałeś wszystko dbając o każdy szczegół, a strona lub aplikacja i tak nie działa poprawnie? To wcale nie taka rzadka sytuacja w świecie technologii informacyjnych. Dlatego programistom przydaje się umiejętność analizowania dostępnych danych. Jest ona niezbędna przy rozwiązywaniu problemów. Oferty pracy IT często wspominają o niej również w kontekście określania oczekiwań klienta i dobierania odpowiednich osób do zespołu, na podstawie ich umiejętności. Wiele studiów humanistycznych uczy takiego myślenia, choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Można je ćwiczyć np. projektując logotypy dla firm, a nawet analizując teksty filozoficzne. Nie tylko studenci informatyki mogą wykorzystać wiedzę ze szkoły wyższej w zawodzie programisty!  Przyjemnym sposobem na rozwinięcie tej umiejętności jest też gra w szachy. 

Nadal nie jesteś przekonany, czy powinieneś uczyć się programowania? Ze strony https://altimi.com/praca-it/ możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda praca IT.  Tam sprawdzisz też, jakie są wymagania stawiane kandydatom na programistów. To pomoże Ci podjąć decyzję i lepiej przygotować się do tego zawodu.

Źródło: Software House Altimi z Wrocławia

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Sierpień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!