Rentgen zębów – w jakich przypadkach i jak często? Oferty firm - Hej.MIELEC.pl - Wiadomości Zdjęcia Ogłoszenia Firmy / Biznes / Oferty firm
REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Ankieta

Oferty firmRTG zęba, potocznie nazywane prześwietleniem, jest często i powszechnie wykorzystywaną metodą diagnostyki stomatologicznej. Decyzja o wykonaniu badana rentgenowskiego, podjęta w odpowiednim momencie, pozwala skrócić czas leczenia i zaoszczędzić pacjentowi wielu nieprzyjemnych chwil. Jakie są wskazania do wykonania badania i jak często możemy po nie sięgać?

Obraz uzyskany dzięki badaniu rentgenowskiemu pozwala lekarzowi ocenić między innymi pogłębiającą się próchnicę stany zapalne, nowotworowe czy torbiele w jamie ustnej. Stomatologia posługuje się kilkoma rodzajami badań RTG:

    • punktowym – pokazującym obraz maksymalnie 4 zębów, pomocnym przy leczeniu kanałowym, próchnicy czy zapaleniach;
   
pantomograficznym – dającym obraz panoramiczny wszystkich zębów, pomocny w ocenie ogólnego stanu uzębienia, rozmieszczenia korzeni itp.;
   
cefalometrycznym – wykorzystywanym w ortodoncji, pozwalającym na ocenę wady zgryzu, stanu kości, zatok i tkanek miękkich czaszki.

Stomatolog powinien zlecić wykonanie RTG zwłaszcza w przypadku planowanego usunięcia zęba, pojawienia się stanu zapalnego okolic zęba, rozwijającej się próchnicy, zamierzonego zabiegu chirurgii stomatologicznej czy w leczeniu kanałowym.

RTG zęba jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W ramach funduszu pacjent może bezpłatnie skorzystać z prześwietlenia dwa razy do roku. Konieczne jest skierowanie lekarza – RTG służy diagnostyce i wiąże się zazwyczaj z kontynuowaniem leczenia. Pacjent może również wykonać prześwietlenie prywatnie. Oczekiwanie na zdjęcie to zaledwie kilka minut.

Często podnoszona kwestia związana z badaniami rentgenowskimi to szkodliwość promieniowania wchłanianego przez organizm. Dawka promieniowania, jaką przyjmujemy podczas prześwietlenia jest jednak tak niewielka, że nie stanowi zagrożenia. W związku z tym RTG zęba wykonuje się także u najmłodszych pacjentów. Wyjątek stanowią kobiety w ciąży – prześwietlenia nie powinno wykonywać się ze względu na ryzyko uszkodzenia płodu.

Źródło: rentgenpoznan.pl - centrum badań RTG

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Wrzesień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: https://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: https://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!